תתחדשו!
מאת: דיקלה קציר
עדי אהרוני וירון קליין

עונת המכרזים באגודה נפתחה בחגיגיות עם בחירתם של יו"ר וסיו"ר חדשים שיכנסו לתפקידם בשבועות הקרובים. בואו להכיר אותם!

יושבת ראש האגודה החדשה וסגן יושבת ראש האגודה החדש נכנסים לתפקידיהם בימים אלה ממש, כשבשנה הקרובה הם הולכים לייצג כל אחד ואחת מאיתנו. הם יעמלו קשות, יחד עם נציגי המועצה, על איך יראו החיים שלנו בקמפוס, בין אם מדובר בהחלטות גורליות (איכות ההוראה באוניברסיטה) ועד להחלטות שיכולות לעזור לכל אחד מאיתנו לחייך קצת יותר בכל יום בקמפוס (טיפול בחתולים, נניח).

יו"ר האגודה הנכנסת: עדי אהרוני, בת 25, במקור ממודיעין, והיום סטודנטית לניהול וסוציולוגיה בשנה השלישית. התפקיד הקודם שלה באגודה היה סיו"ר אגודה, כשלפני שנתיים היא הייתה רכזת החוגים באגודה.

סיו"ר האגודה הנכנס: ירון קליין, בן 26, במקור מפתח תקווה, ועכשיו סטודנט לניהול שנה ב' וכלכלה שנה א'. התפקיד הקודם שלו באגודה היה רכז תפעול לוגיסטי.

אז מה החזון שלכם לשנה הקרובה?

"החזון שלנו כארגון הוא להמשיך לקדם את האגודה קדימה ולתת מענה לכל לסטודנטים בכל התחומים שמקיפים את החיים שלהם", סיפרה עדי. "אנחנו שואפים לקדם את כל תחום האקדמיה בכלל ואת נושא החדשנות באקדמיה בפרט. מעבר לזה, אנחנו רוצים להמשיך לתת מענה לאוכלוסיות שונות. בין אם אלו אוכלוסיות שאנחנו כבר נותנים להם מענה כמו סטודנטים ערבים ובין לאומיים ובין אם אלו אוכלוסיות חדשות שנרצה לתת להם מענה, כמו תארים מתקדמים, סטודנטים דתיים וחרדים". עדי הסבירה את הבחירה באוכלוסיות החדשות מתוקף העובדה שהאגודה צריכה לתת מענה לכלל הסטודנטים, ואם ניקח לדוגמא את הסטודנטים לתארים מתקדמים, אשר מהווים ארבעת אלפים מתוך כעשרים אלף הסטודנטים באוניברסיטה, כאשר בכל שנה המספרים רק גדלים, אז יש בהחלט מקום לתת להם שירות וייצוג הולם.

"אני חושב שהרלוונטיות היא מילת מפתח" הוסיף ירון. "בסופו של דבר גם אנחנו כאגודת הסטודנטים וכסטודנטים בעצמנו, בשביל להמשיך את ההתפתחות, בין אם בקהילה או בתחום הטכנולוגי, צריכים לשמור על רלוונטיות".

אילו ניצנים או תהליכים שהתחילו בשנים קודמות תרצו להמשיך ולתחזק ואולי להעצים?

"תהליך נהדר שהתחיל השנה ומאוד חשוב לנו להמשיך לקדם הוא שיתוף הפעולה והתקשורת הטובה עם אסר"ן, חשוב לנו לתת מענה לסטודנטים מהצד השני של הכביש", הסבירה עדי. עוד היא מוסיפה שהם ימשיכו לקדם את תהליך ההעצמה של תחום הרווחה. "משרד רווחה גדל משנה לשנה והשנה אנחנו אף נמשיך להגדיל אותו".

ירון שיתף, כי הוא היה רוצה לתת מענה לדברים שהסטודנטים באמת צריכים. "אנחנו רוצים לתת לסטודנטים תשתית חזקה לקיום שלהם, בין אם זה בקהילה או בין אם זה בתוך המיקרוקוסמוס של האקדמיה". למשל - "אנחנו נמשיך לשים דגש על סוגיית הדיור. פתחנו תקן חדש לרכז דיור, אנחנו מודעים לכך שיש בועת נדל"ן באר שבעית, לכן אנחנו נמשיך להיאבק ולהגן על הסטודנטים מול בעלי הדירות. הסטודנט בקצה צריך לדעת שיש לו אל מי לפנות".

מה הדבר שהרבה אנשים לא יודעים על האגודה וחשוב לכם להפיץ?

עדי: "בכל נקודת קצה בה נמצאים סטודנטים, בין אם הלמידה עד שעות קיצון ובין אם בקבלת פקטור, עומלים הרבה אנשים, צוותים שלמים, והשקיעו רבות על מנת לשמור על הסטודנטים ולהיות שם בכל שלב", וירון הדגיש: "מעבר לכך שיש אנשים שעומלים, יש פה אנשים שבאמת אכפת להם. אנשים שבאמת ממלאים תפקיד מתוך אכפתיות ומתוך שליחות כדי לעשות טוב ולתת לסטודנט מה שהוא צריך".

רק כדי למקם אותם על הסאקלה:

ברקה שני או רביעי?

בפה אחד, רביעי. #קללללל

בירה מהחבית או כוס יין טובה?

בפה אחד, בירה מהחבית. #קליללללל

דרום אמריקה או מזרח?

פה הקאטצ'. עדי: מזרח, ירון:" דרום אמריקה".

פוזיטיב או נגטיב?

עדי: אני מנויה לשניהם כבר שלוש שנים. לא יכולה לבחור! #בחירתה_של_עדי

ירון: בלב כבד, נגטיב.

חתולי הדיינר או כלבי נחייה?

"כלבי נחייה", אמרו שניהם ללא היסוס.

קופסאות או להתפנק בכפיות?

עדי טוענת שהיא בחורה של קופסאות, ואילו ירון מספר שהוא בחור של כפיות (טוען שזה מחוסר ידע בבישול), אבל לא לוקח את כפיות כפינוק, בכלל.

בבוקר הם אנשי הספלים ללא ספק: עדי לא מתחילה את הבוקר שלה בלי "תה ענק. תמיד", ואילו ירון לא פוסח על קפה שחור.

ובסוף יום: עדי חייבת כמה דקות של רוגע לפני שינה כדי לעכל את היום, וירון מוצא את עצמו צופה בסיטקום, להפיג את המתח ולשים את המוח על השתק. ואם תהיתם/ן,  כנראה שמדובר ריק ומורטי.

ואיך אפשר שלא לסיים עם GUILTY PLEASURE: עדי מספרת שמה שקונה אותה זה בירה עם החבר בליווי סניידרס בטעם דבש, חרדל ובצל (#וריח מהולל). ירון: "להזמין לעצמי פיצה. לבד. ולבחור את הסרט, כמובן" (כולנו היינו שם).

מוטו לשנה הקרובה:

עדי: אם יוצאים מגיעים למקומות מופלאים/ דוקטור סוס, ירון: אקונה מטטה.

יאללה, שיהיה בהצלחה!

רוצים להצטרף למשפחה? מגוון משרות באגודה מחכות לכם כאן: "דרושים לאגודה"

נגישות