תרבות 570
מאת: גיל אליאס

גלריות

REDLINE, רחוב הפלמ"ח 72, באר שבע

גלריית REDLINE היא גלריה ייחודית שמציגה תערוכות מתחלפות של אמנים ישראליים ובינלאומיים. הגלריה מעודדת אמנים עכשוויים לבוא ולהשתתף בגלריה ובתערוכות המתחלפות. בכל מחזור מגיעים אמנים שונים ומקבלים חדר בתוך הגלריה. החדרים מקיפים את התערוכה המוצגת באותה עת, ומבקרי הגלריה יכולים להיכנס ולראות לא רק את התערוכה המוצגת אלא גם את האמנים שמשתמשים בגלריה בתור סטודיו ליצירת היצירות העכשוויות. בסוף כל מחזור הגלריה מציגה בפני הקהל את היצירות של אמני REDLINE. כדי לדעת את שעות הפתיחה יש לעקוב אחר העדכונים הנמצאים בעמוד הפייסבוק.

בית האמנים בנגב, רחוב האבות 55, באר שבע

זוהי גלריה רחבה האוספת בתוכה תערוכה של אמנים היוצרים באזור הנגב. כל אמן הוא ייחודי בפני עצמו, אך מקום ההתיישבות של האמנים והבחירה שלהם ליצור אמנות באזור הנגב מעלים את עניין וערך המקום בשל הדגשת זהותם. נוסף על היצירות והתערוכות המקום ששוכן בבית המנדטורי משמש מבנה לתרבות המקומית דרך סדנאות, מופעים מוזיקליים, הרצאות בנושא אמנות ועוד. כדי להתעדכן בשעות הפתיחה יש להיכנס לאתר הגלריה.

מוזיאון הנגב לאמנות, רחוב העצמאות 60, באר שבע

במוזיאון זה מתקיימות תערוכות מתחלפות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. המוזיאון גדוש ביצירות מגוונות מזרמי אמנות רבים. עצם הביקור בתוך המבנה העתיק שהיה בעבר של המושל הטורקי מעצים את החוויה ההיסטורית והאמנותית תוך חיזוק היצירות הנמצאות על קירות המבנה. התערוכה שמוצגת בימים אלה היא מבחר מאוסף המוזיאון והיא נקראת "חומרים למחשבה". כדי להתעדכן בשעות הפתיחה יש להיכנס לאתר המוזיאון.

נגישות