תרבות 569
מאת: אור הוכמן

והפעם – הצגה, פסטיבל ושוקולד מתוק

עלובי החיים

אני שמחה ונרגשת לסיים את מדור תרבות לשנה הנוכחית עם המלצת החובה הזו: המחזמר "עלובי החיים" מגיע לבאר-שבע! המחזמר עתיר הפרסים מספר את סיפורו המדהים של ז'אן ולז'אן. עלילתו מתרחשת במחצית הראשונה של המאה התשע-עשרה בצרפת, ועוקבת אחר ולז'אן, פושע נמלט ולאחר מכן איש עסקים מצליח בזמן המרד הרפובליקני. בהפקה הזו של הקאמרי תחזו בתפאורה מהממת, בשחקנים מצוינים (בהם אמיר דדון, הראל סקעת ורוני דלומי) ובביצועים מעולים לקלאסיקות הנצחיות. הקסם הזה מגיע לתיאטרון באר-שבע לשבוע בלבד, בין ה-12–17 ביולי, בדיוק בזמן כדי להראות לנו שאף שהחיים שלנו עלובים בתקופת המבחנים, יש חיים עלובים משלנו. הכינו את הטישו.

שוקולד לינדן

אם יש דבר אחד שלמדתי בשנתיים האחרונות באוניברסיטה הוא שכמו שאין חגיגה בלי עוגה, אין תקופת מבחנים בלי שוקולד. תכירו את "שוקולד לינדן" שמייצר יתיר לינדן, סטודנט לתואר שני בהנדסת חומרים המצהיר על עצמו בתור מכור לשוקולד איכותי (אני אתך, חבר!). יתיר פתח עסק קטן לייצור שוקולד ביתי לפני כתשעה חודשים, ומאז מייצר שוקולד פרמיום במגוון טעמים. פרט לשוקולד שהולך להציל לכם את תקופת המבחנים יתיר מעביר סדנאות שוקולד הן באופן פרטי והן דרך חוגי "אפטר" של האגודה. אז אם אתם מוכנים לערב מלא במתוק, הוא הבחור בשבילכם. מידע נוסף תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלו (אזהרה, אתם הולכים לרייר!) – Linden Artisan Chocolate - שוקולד לינדן.        

פסטיבל הפרינג'

כולנו צריכים אתנחתא מצוינת מהלימודים למבחנים מדי פעם, והשנה היא יכולה להיות בחסות פסטיבל הפרינג' הבינלאומי השנתי של באר-שבע שמגיע אלינו ב-11–13 ביולי ומתקיים בעיר העתיקה. הפסטיבל מאגד למעלה מארבעים מופעים מהארץ ומחו"ל בשלושה ימים של פעילות אמנותית, צבעונית ומקורית, המשלבת תיאטרון, מוזיקה, קרקסים, מתחם אמנים ומופעי רחוב שיהפכו את העיר העתיקה לחגיגה של אמנות עצמאית ובועטת. זו השנה השביעית של הפסטיבל בבאר-שבע, והוא נחשב לאחד מאירועי הפרינג' המרכזיים בישראל ואחד הגדולים והמובילים בדרום. אל תפספסו!

נגישות