תרבות 568
מאת: אור הוכמן

והפעם - הצגה, פסטיבל בירה ותערוכה

שחקי כי

התמודדות עם הפרעה דו-קוטבית היא משהו שמרבים להשתיק ולהסוות. המחזה "שחקי כי", שמוצג בתיאטרון הפרינג' בשמונה ביוני, בא להוריד את המסכות מבעד למחלה שיכולה לחסל את הנפש אם לא מתמודדים אִתה כמו שצריך. "שחקי כי" מספרת על התמודדות של נערה-חיילת עם התפרצותה של המניה-דפרסיה ועל הדרך שבה היא מתמודדת עם הלחצים, החרדות והמשברים הנפשיים שהשתלבו בשירות הצבאי שלה. זו הצגה אינטימית שחושפת בהומור ובאופטימיות את הנושא המודחק הזה ואת הקו הדק שבין שפיות לדיכאון. לא כדאי לפספס!

פסטיבל הבירה

תרבות הבירה היא תרבות לכל דבר, ומה סטודנטים אוהבים יותר מבירה? הרבה בירות! בעצם פסטיבל שלם של בירות, שיהיו בו בירות בוטיק מקומיות וייחודיות, ואם אפשר גם בשעות הצהריים. אז איזה כיף שבחודש הקרוב מגיע בפעם החמישית פסטיבל הבירה לחלוץ 33. יוצגו בו תשע מבשלות מקומיות עם מעל שלושים בירות שונות! הטעימות באירוע במחיר של 5 ₪ לטעימה (100 מ"ל) ו-15 ₪ לשליש. תבואו מוכנים לצהריים של ראש טוב ושל בטן מלאה בבירה.

מוזיאון הנגב לאמנות שבעיר העתיקה

את זריקת התרבות האמתית תקבלו במוזיאון הנגב שמציג שתי תערוכות: תערוכת "מסעות", תערוכתו של דב הלר בן ה-80, שבה מוצג אוסף עבודות המוקדש לסיפורו המשפחתי – זיכרונותיו כילד שהופרד מהוריו עקב מלחמת העולם השנייה והמפגש אִתם בארץ לאחר שנים רבות. ומנגד, התערוכה השנייה היא תערוכת "פירורי פחם" של זוודיתו יוסף-סרי, אמנית צעירה ומבטיחה שמציגה עבודות שעשויות מטכניקת פחם מיוחדת. העבודות מתארות את ימי ילדותה באתיופיה, את המסע המפרך לארץ ישראל ואת המעבר מתרבות אחת לאחרת. שתי התערוכות מוצגות עד סוף חודש יוני. שווה לקפוץ.

נגישות