שישי בשבע
מאת: ליעד וכניש , עורכת עדן גבע , מדור: הבלוגר

מי אוהב את השבת? אמא ואבא וסטודנטים של בן גוריון שלא חוזרים לבית של אמא ואבא כל סוף שבוע. איזה כיף זה ארוחות שישי משותפות עם חברים, וחברים של חברים פלוס בנות זוג שתמשיך לפגוש בקמפוס ולהנהן לעברם מרחוק עד סוף התואר.

זהו ערב נפלא לבשלנים שתופסים את מרכז השולחן עם מנת הקובה סלק הנפלאה שלהם, וערב מדהים לא פחות לכאלו שעדיין לא עברו את שלב התפוצ'יפס עם הקטשופ ויכולים לאכול סוף סוף אוכל אמיתי עם מיטב אבות המזון. כך או כך, חשוב לזכור שאסור להגיע בידיים ריקות. אני, למשל, כיוון שלא התברכתי בכישורי בישול ראויים (למרות שאני תמיד טוען שאם לא הייתי עצלן יכולתי להיות שף גדול בישראל), תמיד הראשון שמתנדב להביא טחינה ובקבוק יין. אם אני במצב רוח של אקטיביזם ותרומה לקהילה,
אני גם מתנדב להביא את החלות. מה שאני מנסה להגיד - אל תהיו כמוני. נצלו את ההזדמנויות שלכם להוכיח כישורי חיים מרשימים, כי ארוחות שישי זה המקום ליצור קשרים ולהכיר אנשים שימחקו לכם דוח חניה בעתיד. רק תדאגו לשנות את השם שלכם בתעודת זהות ל-"יוסי קובה סלק", כדי שייפול להם האסימון.

כמובן שארוחת שישי לא מסתיימת בישיבה צנועה סביב השולחן. בסיום הארוחה יש את טקס שטיפת הכלים. הוא הולך כך: המארח, שנידב את ביתו וסכו"מו לקיום ערב זה, קם מן השולחן ועושה עצמו מרים פעמיו לעבר הכיור בכוונה להתחיל בשטיפת הכלים. אך ברור לכול שאין זו אלא הצגה. מיד לאחר מכן תהיה דממה ארוכה ומעיקה של שלוש שניות, ואם תהיו מספיק חזקים בשביל לא להישבר בעצמכם, תשמעו את יוסי קובה סלק אומר, "מה אתה עושה אחי? עזוב ת'כלים, אני אעשה," וכך לא תצטרכו לשטוף
את הכלים של כולם. אבל עליכם להיות חזקים באמת, כל העיניים יהיו מופנות אליכם לאחר שתרמתם רק לחם עם טחינה לשולחן.

אתם בטח שואלים את עצמכם למה ממשיכים להזמין אותי לארוחות שישי. זה בגלל השלב השלישי והאחרון של הערב, השלב שגורם לכולם לשכוח מה היה לפני ולהתרכז במה שיהיה אחרי, ולכן אני החלטתי לקרוא לו השלב שאחרי רק בגלל שלא מצאתי שם יותר טוב. בשלב הזה אתם מתכנסים סביב השולחן בסלון, כאשר עליו עומד בגאון בקבוק היין האדום שתרמתי לערב הנפלא הזה ועונים על עשרים השאלות של הארץ. לאחר שהצלחתם להשיב נכונה על ארבע שאלות מתוך העשרים, אתם נהנים מן הישיבה בסלון - מתבדחים, מרכלים, מכירים ואיכשהו זה תמיד נגמר במשחק רמיקוב זוגות שמעיף את כולם באוויר ומסיים את הערב באווירה טובה וחיובית עם טעם של עוד. כעת, לאחר שהערב נגמר וכולם שכחו את זה שהבאתם רק טחינה ובקבוק יין, מה שנותר לכם לעשות מעכשיו ועד לסיום התואר זה להתחמק כמה שיותר מיוסי קובה סלק, אשר זוגתו לשטיפת הכלים הפכה לזוגתו לחיים, שירצה להביא לכם הזמנה לחתונה.

נגישות