קומסי-קומסה!
מאת: ליאור גבאי , עורכת עדן גבע , מדור:

אז פסטיבל פתיחת השנה כבר בפתח והגיע הזמן לראיין את סטפן. מה שבטוח לא היה קומסי-קומסה.

סטפן לגר, מאת: דורון סרי
''אין מצב שאני אעשה משהו שהוא חצי. הכול מאה אחוז.''

במופע פתיחת השנה הקרוב יופיע, בין היתר, גם סטפן לגר. לאחרונה הפך סטפן לסנסציה בקרב ילדים ונוער עם השירים והריקודים שלו וזה לא רק משום שהוא קרוב אליהם בגיל. צעיר, בסך הכל בן עשרים וכבר הספיק להשתלט על תרבות המוזיקה בישראל. לכבוד המופע, סטפן עשה עמי חסד והעניק לי את הריאיון הראשון שלי. יצא לנו קצת טוב יותר מרק קומסי-קומסה, ואפילו יש דיבור על השיר הבא.

אז בראש ובראשונה, ספר לי איך בחור בן 20, חייל בצבא, דוגמן שמופיע נון-סטופ, שומר על שפיות בתוך כל הכאוס של עולם הבידור?

"קודם כול, אני לא שפוי בכלל. אני אוהב את מה שאני עושה, מאוד מאוד. זה מאוד כיף ואני עושה את זה הכי טוב שבעולם ואין מצב שאני אעשה משהו שהוא חצי. הכול מאה אחוז. זה לא מעייף או גורם לרצות לעשות משהו אחר. זה אני."

באיזה שלב הרגשת שאתה כבר ממש מצליח בתחום?

"ברגע שהוצאתי את השיר הראשון שלי, "Step fun", זה השיר שקיבל את הבמה, החשיפה הגדולה הראשונה. ואז ראיתי כמה זה נפתח וכמה זה עבד שם ואנשים אהבו את זה, אז החלטתי שצריך כנראה להמשיך. הוצאתי עוד שיר, ועוד ועוד ועוד, ואז לאט לאט כמה שיתופי פעולה, וזהו, כל הזמן ממשיכים."

סטפן כבר הספיק להוציא קרוב לעשרה שירים, ביניהם שיתופי פעולה עם כוכבים כמו איתי לוי, נועה קיריל, עברי לידר וסקאזי.

לאיזה שיר שלך אתה הכי מתחבר ומאיזו סיבה?

"קודם כל Maman (מאמו) כי זה שיר שמדבר על אמא, שתמיד הייתה מאחוריי ותמכה בי כל הדרך. גם על אבא, אבל אמא, את יודעת, כל האהבה שלי לאמא שלי, וזה מספר את כל הסיפור מתחילת הדרך עד עכשיו, איך הכול התפתח, וזה פשוט שיר של להגיד תודה."

 

 

אם כבר אנחנו מדברים על ההורים, על אמא ואבא, אתה נולדת להורים לא יהודיים ואני שמה לב, שאת רוב השירים שלך אתה בוחר לשיר באנגלית או בצרפתית. אז השאלה שלי האם זה מגיע משם?

"כן, כי קודם כול, שפת האם שלי מהבית היא צרפתית. בבית אבא שלי דיבר אנגלית, הייתי בבית ספר צרפתי כל החיים שלי, עד שבכיתה י"א עברתי לבית ספר ישראלי. נולדתי בארץ, אז אני יודע עברית. נולדתי בארץ, אז זה צפוי שאני אדע. אבל כל המוזיקה והאמונות שלי מושפעות מדברים שהם לא מהארץ. אנגלית במוזיקה זו השפה הראשית. הכנסתי גם קצת עברית בקומסי קומסה, כאילו לאט לאט. זה לא שזה לא זורם, אבל איך שזה משתלב, מתאים. אז זה כיף ככה לשלב מלא שפות בעבודה ובמוזיקה גם."

הייתי רוצה לדעת מה עובר לך בראש, רגע לפני שאתה עולה לבמה להופיע, ומה מיד כשאתה יורד ממנה?

"כשאני עולה לבמה זה כאילו אני נכנס לבועה. אני נותן את כל האנרגיה שיש לי בשביל שההופעה תהיה הכי טובה, כי צריך גם להופיע כמו שצריך וגם לראות איך להתחבר לקהל. אי אפשר לעמוד על במה ופשוט לשיר ושהקהל יהיה מבסוט. צריך לבוא לקהל, להסתכל עליו, כל מיני דברים שאתה מחויב לעשות. גם להיות עם הרקדנים, הקבוצה שלי על הבמה, גם להקשיב למה שאומרים אם יש בעיה, צריך להסתכל על הכול. וזה ממש קשה. ואז אני יוצא מהבועה וזה כאילו חזרתי לעצמי. אתה מול מלא אנשים וכולם מסתכלים עליך עכשיו."

הוא מופיע מגיל צעיר, תחילה היה רקדן והופיע גם בהופעות ובקליפים של סטטיק ובן אל תבורי, ואז התחיל לקדם את עצמו ברשתות החברתיות עד שהיה לכוכב שהוא היום.

דיברת על זה שחלק מההופעה זה גם הלבוש וגם השירים עצמם, אז מנין אתה שואב את ההשראה שלך גם לבגדים וגם לשירים?

"הבגדים זה יותר לקליפים, לוקחים סטייליסט לדברים מצולמים. אבל ביום-יום כשאני מתלבש, אני לא צריך סטייליסט. יש מעצב שנותן אופציות ואנחנו אומרים מה אנחנו רוצים. זה בא מהסגנון שאני כבר אוהב ומתלבש לפי זה. אני מסתכל על זה ואז אני הופך את זה ליותר מיוחד. כשהוצאתי את השיר הראשון זאת הייתה תקופה של אתגרי ריקוד כשבארה"ב היו משלבים תנועות של ריקוד בתוך השירים. הייתי מחקה את הריקוד לשירים שלהם, והם היו מפרסמים, ואז החלטתי שאני מוציא שיר שהוא שלי שהוא גם כזה. לאט לאט הבנתי שצריך גם לעשות דברים חדשים ולעניין את הקהל, אז הכנסתי טיפה מזרחית עם האנגלית. כשאני שר בצרפתית זה הכי נוח, הכי כיף, הכי טבעי. ואנשים נראה לי הכי אוהבים את זה."

עם איזה אומן הכי היית רוצה לשתף פעולה? גם בארץ וגם בחו"ל.

"יש בחו"ל אמן חדש שקוראים לו Vegedream, ואני ממש אוהב את המוזיקה שהוא עושה. דווקא הוא, ולא הגדולים, לא הוותיקים יותר. אני מתחבר אליו מאוד אף על פי שהוא חדש. ובארץ, אולי עדן בן זקן או עומר אדם. הייתי עושה אפילו עוד שיר עם איתי לוי. בסופו של דבר, השיר הוא מה שקובע. ברור שצריך להתחבר וזה הכי חשוב. לפעמים קודם כותבים את השיר וכבר מתחילים את ההפקה ואז רוצים לצרף מישהו אז פונים אליו, או שהם פונים אלינו או שנפגשים ובונים יחד את השיר."

עוד משהו שתרצה להוסיף?

"צריך להישאר מפוקס, להמשיך לעבוד, להיות אופטימי ותמיד חיובי. אף פעם לא לוותר, תמיד להאמין בעצמך, ולהקשיב לאנשים הטובים שמסביבך כי הם פה בשבילך וזה הדבר הכי נכון."

אנחנו נוכל לצפות בסטפן מופיע בפסטיבל פתיחת השנה שיתקיים בתאריך 22.10.18.

נגישות