קוד נשי
מאת: ליאור לוי , עורכת עדן גבע , מדור:

הייטק זה תחום לגברים? לא עוד! הכירו את ארגון שי-קודס.

נכון שבאנו ללמוד (ולבלות - כי בן-גוריון), אבל מה עם ללמוד גם דברים אחרים? אני לא מתכוונת לטניס ולחוויה התיאטרונית, אלא למשהו מועיל! יש המון פרויקטים מגניבים ובא לי לספר לכן על אחד כזה, שנמצא כאן ממש מתחת לאף (הניסוח בלשון נקבה הוא לא רק מטעמי נוחות).

שי קודס הוא ארגון ללא מטרות רווח שהוקם ב-2013 .מטרתו היא להגדיל את מספר הנשים בתחום התכנות, במטרה להגיע למצב של שוויון. מורן שרון, מנהלת מחוז דרום, שמחה לספק לנו עוד מידע.

מה תוכלי לספר לנו על הארגון?

"יש יותר מ-30 סניפים בארץ מצפון ועד דרום. קיימים ארבעה מסלולי לימוד שונים, שכל מי שמתעניינת בתכנות ורוצה ללמוד דברים חדשים מוזמנת להשתתף בהם ללא עלות ולהתקדם כמה שתרצה."

למי התוכנית מתאימה?

"לארגון מגיעות נשים שהן סטודנטיות וגם כאלה שלא. קהל היעד הוא כל אישה באשר היא. יש כמה סניפי "הדור הבא" לתיכוניסטיות ואף לנשים בוגרות שרוצות לעשות הסבה, גם בנות 50 ויותר. כולן פשוט רוצות לבוא וללמוד."

איפה אפשר למצוא אתכן, חוץ מבאוניברסיטת בן גוריון?

"חלק מהסניפים ממוקמים במוסדות אקדמיים, אבל רבים מהם גם בחברות הייטק כגון: גוגל, אמזון ועוד. יש חברות רבות שמזדהות עם המטרה והערכים של הארגון ומציעות לנו בית ומקום לאירוח", מספרת מורן, "גם פארק ההייטק בב"ש מארח אותנו לפעמים בהאקתון או באירועים מיוחדים. חברות ההייטק מכירות את שי קודס, מודעות מאוד לפעילויות ולתהליכים שהוא מקדם ורוצות לשתף פעולה ולהיות מזוהות עם הפעילות".

מה מיוחד בקורסים אצלכן?

"מה שמיוחד בארגון הזה הוא יצירת הקהילה. כולן נפגשות פעם בשבוע, באותו חדר ובאותה שעה. הלמידה היא עצמית, אבל גם שיתופית. יש נטוורקינג ונוצרים קשרים גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית. מי שיושבת לידך יכולה להיות זאת שתהיה המקפצה למשרה הבאה שלך."

אז מה מצפה לנו בקרוב?

"ההרשמה לקורסים הקרובים, שיתחילו בשבוע הראשון בנובמבר, ממש עכשיו בעיצומה. בנוסף על כך יהיה אירוע פתיחת שנה ובו נחשוף את
הקורסים השונים וגם נסביר עלינו".

אם הסתקרנתן והשתכנעתן אתן מוזמנות להירשם דרך האתר: org.codes-she ויש גם דף פייסבוק שמתעדכן בכל הפרטים הטריים!

נגישות