פנים חדשות
מאת: ארנון זלמנוב

לאגודת הסטודנטים נבחרו יושב ראש וסגנית חדשים. הכירו את הצמד שמייצג אותנו בשנה הקרובה.

אל תשקרו לעצמכם. נראה שלא ידעתם שהתחלפו לנו היו"ר וסגנית היו"ר של אגודת הסטודנטים. אבל אנחנו כאן כדי לספר לכם את כל מה שפספסתם. למי שזה לא נשמע לו דרמטי – קחו בחשבון שהשניים האלו אמורים לייצג אותנו בשנה הקרובה ולהוביל את מאה ושבעים העובדות והעובדים שלהם משלמים עם הכסף שלנו מדי חודש. הם, עם נציגי המועצה יחד, יקבלו בכל יום החלטות שיכולות להשפיע על החיים שלנו – מהאופן שבו יתנהל המאבק לשיפור איכות ההוראה, דרך האופן שבו יתייחסו למילואימניקים ועד לבחירת האמנים ליום הסטודנט. אז בואו נכיר אותם קצת.

מי?

אופיר נפתלי, יו"ר אגודת הסטודנטים החדש: בן עשרים ושמונה, סטודנט בשנה חמישית לסוציולוגיה וללימודי מדינת ישראל. במקור מצור יגאל, התפקיד הקודם שלו באגודה היה ראש מדור מעורבות. עדי אהרוני, סגנית יו"ר אגודת הסטודנטים החדשה: בת עשרים ושלוש, סטודנטית בשנה ב' לניהול ולסוציולוגיה ממודיעין, בשנה האחרונה הייתה רכזת חוגים וסדנאות של האגודה במדור תרבות.

שותלים את פירות העתיד

איך אתם מתכננים להתמודד עם העובדה שרוב הסטודנטים רוצים שינוי כאן ועכשיו, אבל האוניברסיטה מתוקף היותה גוף גדול צריכה יותר זמן להגיב?
אופיר: "בשביל לשנות את המציאות צריך לצאת לתהליכים ארוכי טווח. הדרך המרכזית שלנו לרתום את הסטודנטים היא לגרום להם להרגיש את הצעדים בדרך. מצד אחד, אנחנו פועלים מתוך הבנה שצריך לסמן נקודות משנה בתהליכים. ומצד שני, השותפים שלנו יודעים שאנחנו לא מתחילים כל פעם מאפס, ושיש מי שימשיך אותנו בעתיד". עדי: "היום אנחנו נהנים מפירות של תהליכים ישנים יותר. לדוגמה, לפני שנה וחצי יצאו לשביתה אקדמית והיום כבר סטודנטים נהנים משינויים במתכונת בחינות, לכן גם אנחנו פועלים להוריש אוניברסיטה נעימה יותר לבאים אחרינו".

עוד חצי שנה מתחילה שנת לימודים חדשה, וכנראה גם גל חדש של תלונות על איכות ההוראה, איך אתם נערכים לזה?
אופיר: "בשנה וחצי שעברו מאז ההפגנה של דצמבר 2015 יש תהליכים משמעותיים גם מול לשכת הרקטור וגם מול היחידה לחדשנות ושיפור איכות ההוראה באוניברסיטה. אנחנו בקשר קבוע אתם ועם הפקולטות והמחלקות. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם ועדי הכיתות שמעלים בעיות נקודתיות. כמות הפניות עולה, וכמו כן גם הטיפול. זה ללא ספק תורם לתחושה של שיפור איכות ההוראה. הדבר הנוסף הוא הסקר לשביעות רצון, כל סמסטר יוצא הסקר של האוניברסיטה והוא נלקח בחשבון במדיניות עתידית. אנחנו קוראים לכל הסטודנטים והסטודנטיות לענות עליו ברצינות כדי להציף את המידע הדרוש". עדי: "לגבי אירועים כמו 'היום הסגור', בתור הארגון שעובד מול האוניברסיטה וצריך לייצג את כל הסטודנטים אנחנו לאו דווקא יכולים לזעוק באותו האופן. אנחנו כאן כדי לפעול בצורה שבה סטודנטים בודדים לא יכולים, כמו פגישות עם הרקטור או ראשי מחלקות".

אחד האירועים המשמעותיים בסמסטר האחרון היה הנושא של ההטרדה המינית באוניברסיטה. היו אנשים שהרגישו שהאגודה לא לקחה מספיק חלק במחאה, מה עמדתכם בנושא?
אופיר :"אני פחות מתייחס למקרה הספציפי, גם כי הוא חסוי משפטית וגם כי הוא עלה בזמן מאוד קצר ולא היה לנו זמן לארגן תגובה. אנחנו כמובן פועלים ליצירת אווירה פתוחה ובטוחה באוניברסיטה. אנחנו האגודה היחידה שמעסיקה רכזת ייעודית לטיפול בהטרדות ושוויון מגדרי. בשבועות האחרונים אנחנו נפגשים עם ההנהלה, מנשיאת האוניברסיטה ומטה, ומעלים את הצורך והחשיבות להעלות את זה למודעות. בעינינו הטיפול הלאה צריך לבוא גם בציר של הטיפול המשמעתי, אבל לא פחות מזה צריך לדאוג שהסגל יבין שהזמנים השתנו, ודברים שפעם היו לגיטימיים כבר אינם לגיטימיים. המערכת האקדמית היא לא מערכת שבה אפשר להכריח את הסגל לעבור הכשרות, ואנחנו פועלים בהרבה ערוצים להעביר את המסר הזה. חשוב שהסגל ידע מה הם הגבולות החדשים, לטובתם וגם לטובת הסטודנטים. יש נטייה לראות בנזיפה עונש מאוד קל, אבל צריך לזכור שהמרצים והסגל הבכיר עובדים פה הרבה שנים ועצם הנזיפה עושה הדים, ויש לה השלכות על האדם. עם זאת, אנחנו עדיין עובדים ביחד עם הלשכה המשפטית לשינוי הנהלים והתקנון".

לא רק הפקות

אנשים נוטים לראות באגודה חברת הפקות, שרוב עניינה בהופעות של יום הסטודנט, על איזה חלק אחר באגודה הייתם רוצים להאיר השנה?
עדי: "תפקידה של האגודה הוא ליצור את המציאות שאנחנו בתור סטודנטים רוצים לחיות בה, תוך כדי נגיעה בכל תחומי החיים. יש דברים בולטים יותר כמו יום הסטודנט, אבל הייתי רוצה לשים דגש על החלק נותן השירות של האגודה. יש את הרכזים האקדמיים שדואגים להמון פניות בנושאי קורסים ובחינות, יש את משרד הרווחה ששמנו כמטרה להרחיב את פעילותו השנה, בין אם בעזרה בקבלת מלגות או בהעלאת נושא הנגישות. אנחנו כרגע עדיין לפני כתיבת תכניות העבודה המפורטות, אבל זהו הכיוון אליו אנו שואפים". יש שמועות על שינויים בבית הסטודנט, מה תוכלו לספר לנו? עדי: "יש כוונה לשפץ את בית הסטודנט בקיץ 2018. הדגש הוא גם על לשפר את הנראות שלו וגם ליצור עוד עמדות נוחות לסטודנטים, במטרה לאפשר לנו להשתמש בו למגוון רחב יותר של אירועים ופעילויות".

האגודה מפיצה מייל שבועי בעברית ובאנגלית, למה הוא לא יוצא גם בערבית?
אופיר: "המייל לא יוצא באופן קבוע בערבית אחרי בירורים שהעלו שחוסר העניין של חלק מהסטודנטים דוברי הערבית בפעילויות נובע מפער תרבותי, ולאו דווקא לשוני. בנוסף, באגודה יש מידען ערבית שהתפקיד שלו הוא לתרגם את המידע היותר בירוקראטי ומפורט לערבית. מעבר לכך, יש לנו רכז מעורבות לסטודנטים ערבים שאמור להיות האיש אליו פונים סטודנטים שמרגישים יותר בנוח לפנות בערבית. חלק מהתפקיד של הרכז הוא גם להפנות את תשומת הלב של המדורים לדברים שבהם צריך לתת את הדגש יותר על השילוב. אנחנו תמיד מנסים להתאים את מה שאנחנו נותנים ולתת את התחושה שהאגודה היא של כולם". עדי: "אנחנו פועלים לקבל כמה שיותר אנשים. יש אירועים לסטודנטים דוברי ערבית, יש טיול לסטודנטים דתיים שלא רוצים לבוא למסיבות בריכה, ויש את הרכז קשרי חוץ שדואג לתלמידים מחו"ל שבאים לחילופי סטודנטים".

מה לדעתכם התפקיד של סטודנטים בעיר?
אופיר: "אני מאמין שאנשים צעירים צריכים לשאוף להיות חלק פעיל במקום שבו הם נמצאים, ולשם אנחנו שואפים ולכיוון הזה אנחנו פועלים. לשמחתנו לעיר יש יותר ויותר מה להציע ככל שהזמן עובר. תחושת הזמניות שיש אצל הרבה סטודנטים בעיקר גורמת להם להפסיד את החוויה של לחיות במקום הזה. אנחנו לא באים להציל אף אחד, אבל גם לסטודנטים יש הרבה מאוד מה להרוויח מלהיות חלק מהעיר הזאת". עדי: "האגודה נותנת גם שירותים בסופי השבוע, אם זה בסרטים בנגטיב או פעילויות פוזיטיב בשישי בבוקר ומוצ"ש, כחלק מהראייה שהעיר הזאת לא מתקיימת רק בין שני לחמישי. אנחנו מעודדים שבתקופה שאתה חי כאן תסתכל על האופציה של ליהנות ולתרום לעיר, ואם זה יעניין אותך אז גם להישאר בעיר". האם יש לנו כוח בתור אגודה לדאוג לעוד אנשים שנמצאים באוניברסיטה, כמו למשל עובדי הקבלן? אופיר: "חשוב לי להגיד שאחרי התקנות משנת 2014 של שר הכלכלה המצב של עובדי קבלן השתנה משמעותית, ולכן השיח סביב העסקה ישירה צריך להיות ממוקד יותר במה רוצים להשיג. האם זו שמירה על זכויות או הטבה של תנאים, לכל דבר יש את הנגזרות שלו ולכן צריך להבין מה המטרה שלנו. אנחנו כמובן בעד תנאים הוגנים ויחס טוב, לא משנה אם זה לסטודנטים, סגל זוטר, עובדי ניקיון וכו'. גם על זה אנחנו בשיח עם האוניברסיטה, ובימים אלו מדייקים את המהות של המאבק".

לקראת סיום, או התחלה בשבילכם, סכמו לנו בכמה מילים את המטרה שלכם לשנה הקרובה.
אופיר: "אנחנו שמנו לנגד עינינו להיות רלוונטיים לקהל כמה שיותר רחב שלאו דווקא הצלחנו להגיע אליו ברמה המיטבית עד היום. סטודנטים ערבים, דתיים, לתואר מתקדם. המכינות, הפקולטה למדעי הבריאות. המטרה היא להיות רלוונטיים לכמה שיותר תחומי חיים ולהשפיע על כמה שיותר מעגלים בחייו של הסטודנט בשביל שבעוד שנה לא ישאלו אותנו מה אתם עושים חוץ מלהפיק מסיבות". עדי: "אנחנו מכוונים להרחיב את הפעילות עם דגש על משרד הרווחה. באופן כללי אנחנו פה כדי לייצג אתכם ולשמור על הזכויות שלכם, ואנחנו עושים את זה עם כל הלב והנשמה ומעט תגמולים. אנחנו רוצים שתדעו שיש לכם את הכוח והיד שלנו בכל תחום, גם אם הוא לא תמיד נראה באותו רגע. אנחנו עובדים קשה כדי שיהיה פה טוב".

נגישות