פאן ג'וי יא אללה!
מאת: יהלי אוזן

מסיבות ללא הפסקה, אלכוהול כמו מים, סופ"ש שלם. או במילה אחת – פאנג'ויה. בעוד כמה ימים זה מגיע, ויצאנו לשמוע גם חוויות מסטודנטים שכבר היו בעבר וגם תהיות מסטודנטים שיגיעו לשם בפעם הראשונה.

"נכנסתי לרשימה השחורה של הפאנג'ויה בשנה שעברה", מספר ישי דהן, סטודנט למדעי המחשב בשנה השלישית. "הייתי בפאנג'ויה והזמנו חדר מול הבריכה במלון המרכזי... וביום חמישי הגענו מאוחר והיה בלבול ככה שלא קיבלנו אותו. אנחנו ממש התעצבנו, ואני דרשתי את החדר שהזמנתי. בקיצור, חזרנו בלילה מהמסיבה, ולא יודע מה קרה אבל איכשהו העבירו אותנו למחרת בבוקר לחדר מול הבריכה וגם קיבלנו פיצוי". ישי משתף שכמה שבועות לאחר מכן הוא ביקש לעבוד בתור ברמן בפאנג'ויה של אוניברסיטת תל-אביב, אבל אמרו לו שהוא לא יכול כי הוא ברשימה השחורה. "המנהל הסביר לי שכנראה הייתי שיכור ודיברתי קצת לא יפה לאחת המזכירות כדי שיעבירו אותנו חדר. אז בעקבות זאת ביקשתי סליחה, שלחתי מכתב התנצלות לבחורה ולהנהלה. וככה הוציאו אותי מהרשימה השחורה... חזרתי לבלות, לעבוד בפאנג'ויה, והשנה אני גם יחצ"ן".

הסיפור הזה הוא מסוג הסיפורים שאפשר לשמוע רק במקום אחד. עוד לא הספקנו לחזור מחופשת הפסח רווית הטיולים, הטבע והמצות, וכבר מגיע החג הבא, חג הפאנג'ויה. מחירות לחירות, מה שנקרא. וכמה שזה כיף. אם המזל האיר לכם פנים – יצאתם מההלם, והצלחתם להשיג בתחילת השנה חדר לסוף השבוע הקרוב באילת – אנחנו כאן כדי לספר לכם כל מה שרציתם לדעת. אז קבלו כמה טיפים כדי ששלושת הימים האלו יעברו לכם הכי טוב שאפשר.

אלכוהול

אולי המצרך הכי חשוב בפאנג'ויה, וכשזה נוגע אליו יש שני סוגים של סטודנטים: אלו שמגיעים בפעם הראשונה ויקנו את האלכוהול באילת שנייה לפני מסיבת הבריכה הראשונה, ואלו שכבר היו כמה פעמים, כך שיש להם ניסיון והם יקנו את השתייה מראש בבאר-שבע. בתור מישהי שהייתה פעמיים, ממליצה לכם, צעירים ומנוסים כאחד, לקנות לפני, פשוט כי זה יחסוך לכם זמן וכסף. "להביא מהבית זה הכי טוב. לפעמים כל אחד מביא בקבוק או שקונים יחד, ואם צריך עוד אז קונים גם באילת", ממליצה גם ליטל צאיג, סטודנטית לקוגניציה, למדעי המחשב ולפסיכולוגיה, שהשנה זו הפעם השלישית שלה בפאנג'ויה. עילי פרידמן, סטודנט להנדסת מערכות מידע, אולי מגיע בפעם הראשונה לפאנג'ויה השבוע, אבל יודע שבשביל לפתוח את הסופ"ש כמו שצריך עדיף להיערך מראש. "אנחנו נערכים כמו שצריך מבחינת אלכוהול, נקנה שתייה בבאר-שבע וניסע עם רכב של חבר". מלבד קניית השתייה גם האלכוהול במסיבות עצמן לא ממש יקר. אז אל דאגה, לא תישארו יבשים. מה שכן חשוב לזכור זה לא להפסיק לשתות – גם אלכוהול אבל גם מים. בימים החמים האלה אתם עלולים למצוא את עצמכם מיובשים עם הנגאובר, לא תרחיש כיפי במיוחד. אז אני אולי נשמעת כמו אימא פולנייה (תוניסאית, תודה ששאלתם) שדואגת יותר מדי, אבל מניסיון – את ההנגאובר מעבירים עם כוס ודקה ביד אחת וכוס מים ביד השנייה.

אוכל

איזה כיף זה לאכול. במיוחד כששותים ומעשנים וחוגגים... במיוחד בפאנג'ויה. בכתבה לא תמצאו מסעדות שוות או דוכנים ל-Fast Food טעים, כי מי לא היה כבר באילת עשרות פעמים. מה שכן חשוב, חוגגים  יקרים, הוא להזמין מקום למסעדות מראש(!!!). ואם טרם עשיתם זאת עד לרגע קריאת הכתבה, מהרו אל הטלפון! או שתיאלצו לאכול ארוחת ערב בשעה חמש בערב כי כבר לא יהיה מקום, להתחיל לחפש ברגל מקום פנוי במסעדה או להסתפק בפיצה משובחת היישר למלון. גל לנדשטיין, סטודנטית למדעי המוח וקוגניציה, תהיה השנה בפעם הראשונה ולמרות זאת מגיעה מוכנה: "חברות שלי ואני מתכננות להזמין מקום למסעדות מראש, שלא ניתקע עם זה לרגע האחרון". כי מי לא רוצה לקום מהשנ"צ שאחרי מסיבות הבריכה לארוחה מפנקת. יש סטודנטים כמו ישי שכבר מכירים את הנוהל, ואפילו מסתדרים עם ארוחת שישי ביתית אצל אחד החברים האילתיים. מלבד ארוחות הערב אני יכולה להמליץ לכם לקנות גם חטיפים שיהיו בחדר, כי מה זה ישיבה לפני מסיבה בלי חטיפים וגומי. ולא יזיק איזה קורנפלקס, חלב וקצת שוקולד. בקיצור, תדאגו להצטייד באוכל מראש, כי בבוא המאנצ' זה כל מה שתרצו.

מסיבות

מניסיוני האישי, ובטוחה שרבים אחרים גם יעידו, מסיבות הבריכה זה הטירוף האמתי. שמש, בריכה, אלכוהול ומוזיקה טובה זה שילוב מנצח, אז אותן ממש לא תרצו לפספס. לכן כדי לנסות להימנע מתקלות כדאי להגיע כמה שיותר מוקדם. ישי מדגיש, "לבוא מוקדם זה הטיפ הכי חשוב! כי לוקח זמן עד שמסתדרים על כל החדרים ומתארגנים. אז להבריז מהשיעורים של יום חמישי ולצאת בשמונה בבוקר מב"ש". טיפ מעולה נוסף הוא להגיע למסיבות הבריכה עם נרתיק שומר מים לפלאפון, ככה שאפשר גם לצלם. "זה אחד היעילים", אומר ישי. "תביאו גם תחפושות ורובי מים! אנחנו באנו עם תחפושות של בננות והיה מצחיק ממש". וכמובן, לא לשכוח את הכרטיס (אפקט-פוסט-סאטלה-קלסי), את משקפי השמש, וגם שיהיו בחדר כפכפים ספייר, כי כמעט בטוח שתאבדו את שלכם או שתיקחו למישהו אחר. סטודנטים שומעים כל מיני סיפורים על המסיבות, לטובה או לרעה. גל, למשל, שמעה מסטודנטים שכבר היו בפאנג'ויה שעדיף ללכת רק למסיבות צהריים ולא למסיבות בערב. לעומתה עילי דווקא שמע שהמסיבות בערב טובות מכיוון שזה עם עוד אוניברסיטאות והרבה אנשים חדשים. ליטל, סטודנטית מנוסה בתחום, מסכמת את זה בצורה הטובה ביותר, "ממליצה פשוט לזרום וליהנות. לא חייבים ללכת לכל המסיבות, אלא לעשות מה שבאמת בא לך, גם אם זה סתם לשבת בבריכה או בים כל היום ולהשתזף".

אז אחרי שהבנתם פחות או יותר מה הכי נכון לעשות כדי להגיע מוכנים לפאנג'ויה מלבד רביצה בחדר כושר המלא עד אפס מקום בתקופה הזו של השנה, זה הזמן להתחיל לתת להתרגשות להופיע. "אני ממש מתרגש! הייתי אמור ללכת שנה שעברה ולא יצא, אז אני מוכן. אומרים שזה כמו חו"ל, רק בארץ", משתף עילי. "אני הולך עם עוד שני חברים מהבית, אז מחכה לזה". ליטל שהייתה כבר כמה פעמים ממשיכה להתרגש גם השנה, ומספרת שהסופ"ש הזה מאפשר הפסקה מהלימודים וקצת חופש. "אחרי הרבה לימודים ועבודות ועומס אתה מגיע לשם. זה מסיבות עם חברים ופשוט אווירה כיפית". בסופ"ש של הפאנג'ויה אפשר, רק לכמה ימים, להתנתק ולשכוח מכל הדאגות והשגרה העמוסה. זה המקום של כולנו, הסטודנטים, באמת להתפרק ולבלות. שלושה ימים של שכרון חושים. ישי מוסיף, "זו חוויה שמחכים לה כל השנה, זה החג שלנו. אז צריך לנצל כל רגע! לכל סטודנט יש את זה כמה פעמים בחיים שלו... וכל פעם צריכה להיות טירוף!".

אז כל שנותר לי לאחל זה חג פאנג'ויה שמח!

נגישות