סיפורי אוכל
מאת: גלי סיטון

יום העצמאות מתקרב ואתו מסורת חסרת כל הסבר ובסיס לעל-האש. לאחרונה רבות מחברותיי עברו לצמחונות, מה שהשאיר את מסורת העל-האש שלנו מלאה בפיתות ובסלטים, ואני מצאתי את עצמי משרה פרגיות בעיקר בשביל הכושר. אז כדי להכניס שמחה גם אל חגיגות העצמאות שלי וגם לשמח קצת את מדור טבעונות חיפשתי מתכונים מעניינים לעל-האש טבעוני, שיכניס קצת צבע למסורת חסרת ההסבר של החג ושגם יחסוך כמה פרגיות (שיכולות להמיר את עצמן לפטריות פורטבלו). מתאים לצמחונים, לטבעונים, לקרניבורים ולכל שוחרי השלום שמעוניינים ברב-תרבותיות סביב השולחן.

פטריית פורטבלו

הפטרייה עצמה לא צריכה טיפול מיוחד. נכון שאפשר להשרות במרינדה, ושקצת סויה וטריאקי עדיין לא הוכחו כגורמי נזק בשום צורה, אבל מכיוון שזו פטרייה כזו עשירה, בשרנית ומלאת כל טוב, תגלו במהרה שנגיעות של מלח גס וכמה צריבות על הגריל זה כל מה שדרוש כדי לחגוג עצמאות ואולי גם כדי להביא את השלום למזרח התיכון. אבל רק אולי.

בטטה

רעיון נוסף שסיפר לי עליו גוגל, או אם להיות מדויקים, צחי בוקששתר באתר "וואלה!", הוא בטטה ממולאת. לוקחים בטטה, עוטפים אותה בנייר כסף וזורקים אותה בין הגחלים לארבעים דקות בערך, עד שהיא רכה. מוציאים אותה מהאלומיניום בזהירות, מוציאים עם כפית קצת מהמילוי (ואותו מנשנשים ישר מהכפית כמובן), ובפנים שמים בצל שטוגן מראש עם שום, סוכר חום, תבלין בהרט ומלח פלפל. איזה מעצבן זה שבמתכונים עושים את הקטע הזה של משהו שהוכן מראש. תגידו להכין מראש, מה הבעיה?

בננה

צחי הזה, באותה הכתבה בדיוק הציע רעיון לקינוח מפחיד. לוקחים בננה, בעצם, עזבו, לוקחים מלא בננות, כי זה הולך להיות ממש טעים, צורבים אותן על הגריל עם הקליפה עד שהן נעשות שחורות (זה דבש! מלא דבש). עם סכין חותכים אותן לאורך, זהירות! זה חם, ומטמינים בפנים קוביות שוקולד מריר שנמס לו לאיטו. לסיום, מודים לאלוהים על שככה ברא את העולם.

נגישות