סיפורי אוכל
מאת: גלי סיטון

סמסטר חדש, רוחות של תקופת שינויים באוויר. שוב אותן החלטות הרות גורל על עיצוב מערכת, וטעמם החמצמץ של מועדי ב' עדיין מדגדג בגרון. יש משהו בהתחלות חדשות שדורש חגיגיות, שמוציא מהאדם הבטחות חסרות כל שחר, ועליהן הוא יכול להסתכל בסוף התקופה ולומר לעצמו: שוב לא עמדתי בזה, שוב לא הלכתי לחדר כושר פעמיים בשבוע. אבל עד אז יש מלא זמן, וכדי לפאר את ההתחלה החדשה יש צורך בנגיעות של פאר בחיים.

אחרי חופשה של שלושה ימים שלקחתי לעצמי במלון בוטיק בכפר קטן בשרון (שלושה ימים אצל ההורים בכפר סבא) חזרתי לבאר שבע במצב רוח חגיגי, וחגיגות אצלי תמיד מתקשרות לאוכל (כמו רגשות. גם שעמום. גם החיים עצמם בעצם). המקרר שלי היה במצב רוח פחות חגיגי. הוא גרגר עליי בכעס שאת הזלזול של תקופת המבחנים האחרונה הוא עדיין זוכר, וכך גם המדפים הריקים. בסדר, סגרתי אותו בטריקה, לא צריך. פניתי אל המזווה וכבר גמלתי בלבי החלטה ראשונה לסמסטר הזה: לא לדבר עם חפצים נוטרי טינה כמו מקרר. פניתי אל המזווה וערמה של ארבע קופסאות טונה התמתחו וניערו עצמן משנת החורף. הנה עוד עניין בתקופות חדשות, אני שואפת גבוה אבל המציאות לא מצליחה להדביק את הפערים. המציאות היא שחופשת סמסטר היא שקר, ובחופשה הזו לומדים קשה ועובדים פחות, וההכנסה הכספית מסתכמת בארבע קופסאות טונה, שגם אותם מימנה תקופת הפרה-מבחנים. אבל אם מלימונים עושים לימונדה, אז מטונה עשיתי קציצות. מצאתי את המתכון של השף אבי ביטון, ואף על פי שיש לו שם של ערס בכל זאת הוא הצליח להרים לי את המנה לגובה של מסעדה ובתקציב נגיש גם לפשוטי העם. קבלו במחיאות כפיים את המתכון לקציצות טונה, הכולל מטבל שאתם יכולים להרשות לעצמכם לקרוא לו איולי לימון (תודו שזה כבר מרגיש פגז) כדי לתת פתיחה חגיגית לסמסטר הקרוב.

מה צריך?

לקציצות טונה:

3 קופסאות טונה ללא השמן

1 בצל סגול בינוני קצוץ

צרור פטרוזיליה קטן קצוץ

2 ביצים

חצי כוס פירורי לחם

מלח ופלפל

לאיולי לימון:

5 כפיות מיונז

2 שיני שום כתוש

כפית שטוחה פפריקה מתוקה

כפית חרדל

4 כפיות שמן זית

גרידת לימון מלימון וחצי

מה עושים?

מערבבים את כל החומרים של הקציצות. מטגנים בשמן עד שכל צד נהיה קריספי. מערבבים את חומרי המטבל. מסדרים יפה על צלחת ומרגישים כמו קינגים.

נגישות