נקמתו של יורי
מאת: נתנאל סימקין , עורכת עדן גבע , מדור:

זוכרים את העידן בו נלחמתם במכשפים סובייטים, קצינים נאצים וצבים טרוריסטים? הגיע הזמן לחרב
לכם את הסמסטר עם המשחקים הטובים ביותר של ילדותינו.

היה היו זמנים, לפני שנים רבות, לפני המבחנים, שכר הדירה והביטוח הלאומי, שבהם היה לנו זמן לשחק במחשב. ואני לא מדבר על המשחקים שיש היום עם כל הגרפיקות המטורפות ומשקפי המציאות המדומה שצריך לעשות 1000 דברים בשביל להבין מה קורה במשחק, אלא על המשחקים של פעם, אלה שכשאנחנו נזכרים בהם אנחנו מחייכים. אז בשביל מי ששכח או שמתלבט במה לשחק בזמן שיעור משעמם (נו נו נו) אני פה בשביל להקפיץ לכם את מד הנוסטלגיה.

נתחיל מהמובן מאליו – דום וטירת הנאצים. ה-משחקי יריות הכי מגניבים שיש ביקום. איפה עוד יתמזל מזלנו להיות בחור מחוספס עם שלל נשקים שהולך ומפוצץ לרעים את הצורה?! בעוד דום מציע לנו את האפשרות לפוצץ לחייזרים מפחידים את הראש, טירת הנאצים מציעה לנו, העם היהודי, לממש את רגשות הנקם שמוטמעים בנו וללכת להרוג את היטלר (יאיי).

זוכרים את הארנב הירוק עם בנדנה ונשק, שנראה כאילו באגס באני יצא ממסיבת טבע? אז שמו ג'אז הארנב והוא ללא ספק אחד מגיבורי הילדות הגדולים שלנו. ג'אז היה תמצית המגניב – שרירי, מעשן גזר כאילו זה סיגר וכמובן בסוף מציל את הנסיכה ארנבת היפיפייה מהצב המשקפופר הרשע. לג'אז אני אצרף חבר נוסף, שמו קומנדור קין. אני בטוח שתזכרו אותו בתור הילד המוזר שיורה על מפלצות שנראות כמו נזלת.

אף רשימה לא תהיה שלמה בלי משחקי האסטרטגיה שעיצבו לנו את החשיבה. בתוך המגוון הענק שיש, שכולל את אייג' אוף אמפיירס האגדי, רד אלרט, דיון, וורקראפט וסטארקראפט, אהיה משוחד ואבחר את המשחק הטוב ביותר בכל הזמנים – הלא הוא הירוז 3 ,אין ולא יהיה כמוהו. משחק שאתה מתחיל לשחק ומבזבז יום שלם. משחק התורות הזה סיפר לנו את המלחמה של 8 הממלכות, שנועדו להילחם אחת בשנייה עד לשלטון המוחלט על האדמה. כל ממלכה הייתה בעלת דמויות שונות הלקוחות ממיתולוגיות ומסיפורים שונים שאיתן אתם בונים צבאות ענק ויוצאים לכיבוש. אציין רק שמי שמעולם לא שיחק במשחק הזה – אין לכם זכות להיחשב ילדי שנות ה-90.

וכן כן, גם סימס ברשימה. לכל אותם סדיסטים שאוהבים לבנות דמות ואז לשרוף אותה בבניין בלי דלת או להטביע אותה בבריכה בלי אפשרות לצאת – סימס זה המשחק בשבילכם. אז למה אתם מחכים? תורידו את המשחקים ועוד מאות שלא היה לי מקום לציין ותשחקו עד לתקופת המבחנים. אם כבר להיכשל – אז לעשות את זה בסטייל. ואם יש משחק ששכחתי, מוזמנים לפנות אליי ולהזמין אותי לסיבוב, מבטיח לתת לכם לנצח פעם אחת.

נגישות