נווה מדבר
מאת: מיכאל הופמן , עורכת עדן גבע לירן , מדור: כללי

הקיץ כבר פה והגיע הזמן לסקור את המקומות שייתנו לנו פרץ מים מרענן באזור באר שבע וסביבתה

יש לנו מקורות מים מדהימים במדבר ואפשר לבוא ולהתרענן בהם בכל אחד מימי הקיץ החמים. אם אחרי המבחן, אם במהלך סוף השבוע, בכתבה הזו תגלו שאפשר להעביר שעה פנויה ולשכשך רגליים אפילו ממש כמה דקות מהקמפוס. באר שבע ידועה בתור עיר המזרקות, אבל האם ידעתם שחלקן מיועדות להיכנס אליהן ולהתחיל בהן מלחמות מים? באר שבע היא נווה מדבר אורבני ומוקפת במספר מעיינות קסומים.

הכי קרוב ─ בריכת הקמפוס

איפה? במרכז הספורט, צמוד לגשר הרכבת.

כמה רחוק? 5 דקות הליכה משער סורוקה.

הבריכה פתוחה בימי א' בשעות 24:00-12:00, בימי ב'-ה' בשעות 23:00-05:00, בימי ו' 18:00-05:00 ובשבת 18:00-07:00. הבריכה החיצונית נשארת פתוחה עד אוקטובר והמקורה פתוחה לאורך כל השנה. הבריכה היא דוגמה מעולה לכמה דבר טוב וקרוב מרגיש לנו כל כך רחוק רק כי לא ביקרנו בו עדיין. יש שמועה שאומרת שזה קורה כי יש סטודנטים שחושבים שהכניסה לבריכה עולה כסף, שזה נכון, רק אם אתם לא סטודנטים בבן גוריון.

הים בבאר שבע ─ חוף הים הבאר שבעי

איפה? מול העירייה, על רגר.

כמה רחוק? 20 דקות הליכה משער סורוקה וכמעט כל קו אוטובוס ממרכז המורים.

לפני שנתיים ראש העיר הגאון שלנו החליט שעל אף שבאר שבע היא בירת הנגב, מגיע גם לה חוף ים לרווחת התושבים. אמנם אין פה חול, מציל וארטיק קרח ב10- ₪ אבל יש המון מים, אזור מוצל ונוח לישיבה ורחבה שאפשר לשחק בה מטקות. 'הרשת' ארגנו פה בעבר מלחמות מים ואולי הדבר יקרה גם השנה, ואולי יש לכם בכלל רעיון יותר מגניב להרים פה מסיבה! בכל מקרה כדאי לבדוק קודם עם העירייה. צמוד לחוף הים נמצא הברבסבא – שממש כדאי להזמין בו מקום בשישי בצהריים כי אז יש המון מבצעים, החצ'אפורי – כדאי לבוא רעבים!, וה-Beer Station שבה תוכלו למצוא יותר מ-30 סוגי בירה ונשנושים ממש שווים!

מפל, ספינת פיראטים וברווזים - פארק הילדים

איפה? בשכונת נחל עשן

כמה רחוק? 6 ק"מ משער סורוקה, קו 8 או כל קו אחר למסוף י"א יביא אתכם לכניסה.

פארק הילדים בנוי סביב האגם המלאכותי הראשון שהוקם בבאר שבע. הפארק פתוח כל השנה בשעות 21:30-08:00 והכי מומלץ להגיע אליו בשעות הבוקר כשעדיין שקט מספיק כדי לקרוא ספר ולצפות בברווזים באגם. המקום הוא גן עדן לילד הפנימי שבכם. חשוב לציין שאי אפשר להיכנס למים באגם, אבל אפשר לשכשך רגליים בערוץ שלידו.

מדשאות, מתקנים ואגם ענק ─ פארק האגם החדש

איפה? צמוד לאזור התעשייה עמק שרה, ביציאה הדרומית מבאר שבע.

כמה רחוק? 6 ק"מ משער סורוקה, לא ריאלי בהליכה אבל מתאים עם רכב.

פארק האגם הוא הפרויקט הנוכחי של העירייה שנמצא בשלבי סיום. מדובר באגם עצום שישמש לספורט ימי מסוגים שונים. מסביב לאגם יש מדשאות, ספסלים, ערסלים, מתקני ספורט, מתקני משחק, שולחנות פינג פונג, שחמט ועוד. סמוך לפארק נמצא מרכז ישפרו פלאנט, או בשפה הבאר-שבעית "יס פלאנט" שאליו אפשר להמשיך לבירה, לארוחה טובה או לסרט. האגם לא עמוק מספיק בשביל לשחות בו אבל אפשר לשוט בו.

לקפוץ ראש למעיין בלב המדבר ─ עין עקב

איפה? תחילת המסלול סמוך למדרשת בן גוריון, שדה בוקר.

כמה רחוק? 60 ק"מ, כ-45 דקות נסיעה ברכב. ניתן גם להגיע בקו 60 עד למדרשה.

הגענו לחוויה האמיתית, לערך הרב הטמון בהליכה ארוכה שבסופה מגיעים למעיין שנמצא אי שם. אם בחרתם ללכת על זה, שימו לב שכדאי לצאת מוקדם בבוקר כדי לצמצם את זמן ההליכה בשעות החמות, כמו כן כובע והרבה מים הם ציוד חובה שבלעדיו לא ייתנו לכם להיכנס לשמורה. עין עקב הוא מעיין איתן שממשיך להיות מלא במשך כל השנה וגם בשיא הקיץ תמצאו כאן מים קרירים ונעימים שבוקעים מעומק ההר. אם אתם כבר כאן, מאוד מומלץ לבקר בעין עבדת, המעיין הסמוך, ובאחוזת הקבר, שם תוכלו לצפות באיילים ובנוף המדהים של פתחת נחל צין. אומרים שעומק הבריכה הוא עשרה מטרים, מוזמנים לצלול ולעדכן אותנו.

לאן שלא תבחרו ללכת, זכרו תמיד שיש לכם אפשרות שמתאימה לכל אווירה ולכל שעה. לא צריך להרחיק עד לים כדי להעביר בכיף יום קיצי בדרום.

נגישות