מתנות לכולם
מאת: גלי סיטון

עציצים, סדנאות וחבילות כושר או סרטים – יש עוד כמה אפשרויות לשמח את החברים/ות ביום ההולדת. כל הרעיונות המשמחים כאן!

שוב חולצה? שוב בושם? לא ולא. לקראת עונת ימי ההולדת הבוערת והבאה עלינו לטובה (לא, באמת, חברים, מה קורה תשעה חודשים לפני החודש הזה? מרגישה שלא מספרים לי פה משהו...) אספנו לכם כמה רעיונות קצת שונים למתנות יום הולדת שיפתחו לכם את הראש וקצת פחות את הכיס. הכתבה כתובה בלשון נקבה או זכר, אך כל מתנה פונה לשני המינים.

לחברה החרשנית

פה דרושה קצת עבודת ידיים ויצירתיות. אם דבק חם וסבלנות לא נמצאים בידכם, דלגו סעיף. בעצם, דלגו שניים. אנחנו הולכים בסעיף הזה להכין כרית למחשב לחברים החרשנים שלא יודעים מתי להפסיק ולוקחים אִתם את המחשב גם למיטה ולספה.

אז מה צריך בשביל להכין לכרית מחשב? מסגרת גדולה לתמונה, דבק חם וכרית. קנו מסגרת גדולה לתמונה (שההיקף שלה גדול יותר מהיקף המחשב המיועד) ועצבו את המסגרת והפנים כראות נפשכם. זה השלב להשתולל ולהיות יצירתיים: הכניסו תמונה אחת גדולה ששווה אלף מילים, או כמה תמונות קטנות, או גזרי עיתון, קישוטים, סוכריות צבעוניות, או הכול יחד (סתם, נו, בלי הסוכריות, תוציאו, תוציאו את זה). אחרי שסיימתם לעצב את מסגרת התמונה ואת התמונה שבפנים, שבעצם תהיה המשטח למחשב, הגיע הזמן לדבק חם. בעזרת הדבק החם הדביקו את הכרית אל הצד האחורי של התמונה. את הכרית ניתן גם כן לקשט בציפית יפה או בקשרי סרטים ובבדים צבעוניים.

לחבר שאין מצב שהוא יצליח לגדל עציץ

אנחנו פה בשביל החבר הזה שיש לו את החצר / המרפסת ישיבות הכי שווה ועם זאת הכי צהובה ויבשה בכל אזור הדרום והסביבה. נכין משהו שיכניס קצת צבע, חיים וירוק לנוף. ללא יצירתיים מבנינו, אמרתי לכם לדלג שני סעיפים, לא? בכל מקרה, ירוק הוא צבע מרגיע, שקט, שתמיד עושה טוב, ובכללי, אהוב על הסטודנטים הבאר-שבעיים שמרבים להשתמש בו, כפי שהוכחנו בסקרים של השנה שעברה. לחבר הזה אנחנו נכין עציץ עשוי מאבנים, אבנים בטוח הוא לא יצליח להרוס.

מה צריך לעציץ? חלוקי נחל, אבני חצץ, צבעי גועש, מכחול ועדנית של עציץ. צבעו את חלוקי הנחל בצבעי ירוק. הניחו לייבוש ולאחר מכן ציירו עליהם במכחול דק בצבע שחור / לבן את הקוצים. זה יכול להיות קווים קטנים דקים, איקסים, כולם באופן אחיד או שלא. הניחו שוב לייבוש. מלאו את העציץ באבני החצץ והעמידו את חלוקי הנחל, לאחר שהתייבשו לגמרי, לאורכם ובאופן יציב, וקיבלתם עציץ שצריך ממש לרצות להרוס אותו כדי להצליח להרוג אותו. ואם הוא יהרוג אותו, תהרגו אותו בחזרה. זה חבר, זה?

לחברה שאתם כן מאמינים שתוכל לגדל משהו

עדנית עם זרעים של תבלינים (חוקיים, כמובן). אם אתם הולכים לקנות שתיל במשתלה תבקשו שתיל צעיר. הרבה פעמים במשתלות הם מוכרים שתילים שנראים מאוד יפים ומרשימים, אבל אלו עציצים בוגרים שעתידים לסיים מחזור גדילה, ואז זה נקלט באדמה פחות טוב. אלו היו שלושים שניות על בוטניקה. תוכלו לשתול בזיליקום, נענע, פטרוזיליה, ואם אתם ממש מוכשרים ומשקיענים, ניתן לצרף ספר מתכונים למאכלים שאפשר להכין עם הצמחים: ממרח פסטו ביתי, אורז בעשבי תיבול, סלט בורגול ועוד...

לחברה המכורה לטלוויזיה

לחברה הזאת שהבריזה מהמנגה כי התחילה לראות משהו, נשאבה אליו ופשוט לא יודעת מתי להפסיק, זאת שתמיד יודעת להגיד איך הסרט החדש, ותמיד אותה שואלים לאיזו סדרה טובה אפשר להתמכר (המלצת המערכת: אל תנסו בבית בתקופת מבחנים), הכינו ערכה מהסרטים שיכולה להכיל את הפרטים הבאים:

דיסק און קי מלא בכל טוב: סרטים קלאסיים (אתגר: נראה אתכם מוציאים שחור לבן!), סרטי חובה (תמשיכו לקרוא את שאר הכתבה אם אתוודה שלא ראיתי ארמגדון?), סדרות גדושות בעונות (לפחות שש, אחרת זה לא רציני), ואם תמצאו סרטונים מביכים שלכם שתוכלו לצרף מלילות שכורות כבדים ושנויים במחלוקת, מה טוב. לערכה תוכלו להוסיף קופסת פופקורן רב-פעמית מפלסטיק, שאפשר למצוא היום בקלות בחנויות הסטוק למיניהן וגם בסופרים. בנוסף הוסיפו גרעיני פופקורן, שקית חטיף של פופקורן מתוק, כמה שוקולדים ופחיות של שתייה קלה. עטפו הכול בסרט חגיגי ואליו תצמידו את הדיסק און קי, ויש לחברה שלכם מתנה מהסרטים, שאולי תגזול ממנה את כל הפנאי לסיים את התואר, אבל היי, איזו מתנה שווה הכנתם לה!

לחבר ההיפר-אקטיבי

לחבר הזה שלא יכול לשבת רגע אחד בשקט, שתמיד קופץ מנושא לנושא ושוכח על מה הוא דיבר קודם, ושמתפרץ באמצע כי הוא חייב, ממש חייב (לקחת ריטלין), אפשר לכבוד יום ההולדת להתארגן כמה חברים יחד לסדנה כייפית. העיר באר-שבע התברכה בשלל סדנאות כמו סדנת בלונים, סדנת שוקולד, סדנת משחק או סדנת ריקוד (על עמוד, לשובבים והאמיצים). ישנם הרבה סטודנטים סביבנו שמעבירים סדנאות מגוונות ומעניינות, והם יכולים להעביר לכם משהו כייפי, ובעיקר שפוי ובראש סטודנטיאלי. תוכלו לתרום לתעסוקה של סטודנט ולעשות יום הולדת כייפי ומיוחד לחבר.

לחברה שרק מדברת על זה שהיא צריכה להיכנס לכושר

זהו, כבר אין גשם וכבר לא קר, התירוצים הולכים ואוזלים, והבריכה הולכת ומתמלאת. לכבוד אותה חברה הכינו ערכת עידוד שיכולה לכלול טייצים מגניבים, בוהקים ומקושקשים (שאם לא יעשו לחברה חשק לרוץ אִתם ברגר, אולי לפחות היא תרוץ להחליף אותם בחנות, וגם זו התחלה), גופיות ספורט, מזרן אימונים לפילאטיס ויוגה, או שאפשר להתארגן כמה חברות יחד ולקנות כרטיסיית אימונים לדו-יוגה, לפוזיטיב או לכל מקום אחר שהוא מספיק קרוב לה לבית (שלא תתרץ לכם שרחוק לה!).

שיהיה במזל טוב, חברים!

נגישות