מעגל סגור
מאת: דיקלה קציר , עורכת עדן גבע , מדור: אהבה

המעגל שאנחנו לא רוצים להיות חלק ממנו, מעגל היובש, היכה לפחות פעם אחת בכל אחד ואחת מאיתנו. אז מה זה בדיוק, איך מזהים שאנו נמצאים בו ומה עושים כדי להשתחרר ממנו?

"אני רוצה שתכתבי כתבה על איך לצאת ממעגל היובש", אמרה עדן, העורכת. מה? מה זאת אומרת? אני לא יודעת איך לצאת ממעגל היובש, מה לי ולהיות
גורו דייטינג ואהבה? נכון, אז אני לא אביבית בר זוהר, ואני לא מתיימרת לתת עצות. אבל כל אחד מאיתנו היה שם, מתי שהוא בחייו, גם אני, גם חברים וחברות שלי וסביר להניח שגם אתם. אז מה זה, איך זזים ממנו ולמה אני בכלל כותבת על זה?

מעגל היובש הוא לא מונח של ממש בעולם הדייטינג, אבל כולנו איך שהוא השלמנו עם העובדה שיום אחד אנחנו גם נהיה חלק ממנו. בתכל'ס? מדובר בתקופה קשה, שבה לא יצא לנו להכיר אנשים חדשים או לצאת לדייטים. באסה. אבל היי! זה זמני וגם כשזה נראה כאילו נישאר לבד לנצח, כנראה נופתע.

5 הצעדים הראשונים לצאת ממעגל היובש

1. להבין שמעגל היובש הוא באמת זמני ולא לקחת את זה קשה, בטח שלא להכליל. לכולנו יש תקופות קשות או רגעים שאנחנו מרגישים קצת בודדים. גם מהם צריך לדעת לצמוח.

2. לא להיות בלחץ! אין סיבה לחשוב ללא הפסקה למה אני לבד. לפעמים אנחנו נכנסים למעין לופ אחד גדול עם עצמנו, לופ של מחשבות, הרהורים וזה יכול להיות די מדכא עם הזמן. הניחו לזה.

3. לא להסתכל הצידה. החיים של החברים שלכם לא מושלמים וסביר להניח שהם מורכבים כמעט כמו שלכם, אם לא יותר. גם בתוך זוגיות יש קשיים וגם כשהכול נראה ורוד באינסטה – צריך לזכור שהחיים לא שם ויש הרבה מעבר לתמונות.

4. לא לשכוח להפיק לקחים! אולי כדאי לחשוב מה לא היה טוב בקשר הקודם, או איך לקחתי את הפרידה. אולי אנחנו לא בשלים לקשר חדש? אולי נחמד לנו להיות קצת לבד? כדי באמת להתקדם לעבר זוגיות, צריך לקחת צעד אחורה ולהסתכל על הדברים מנקודת מבט רחבה. יש מצב שזה בדיוק הזמן הנכון להיות רווק ולשבת בתחתונים באמצע הסלון. רק אומרת.

5. להרגיש בודד זה מבאס, אבל אף אחד מאיתנו לא באמת בודד, אז דברו על זה עם האנשים הקרובים. רובנו מוקפים בחברים ומשפחה והם לגמרי יוכלו לעודד, להיות שם בשבילכם או אפילו להיות טייס משנה.

 

אקטיביות זה שם המשחק

טוב, אז אומנם זה בסדר לשכב על הספה בתחתונים ולראות פרק אחר פרק של הסדרה האהובה (ארור אתה, נטפליקס), אבל נראה שעם הזמן תבינו שזאת
לא הדרך המהירה להכיר את המין השני. הצעד הראשון לצאת מהמעגל הוא להיות אקטיבי – אך לא אובססיבי.

מה זאת אומרת? אנחנו צריכים להבין שכדי שנוכל להכיר אנשים חדשים, אנחנו צריכים לייצר הזדמנויות. וכמה שאני אוהבת לסיים את הערב שלי בריאליטי טראש, סביר שזה לא יביא לזוגיות. לפחות לא מציאותית. תזכרו שאם אנחנו רוצים למצוא זוגיות אנחנו צריכים להגיע למצב שבו אנחנו נפגשים עם המין השני, אבל אין סיבה להתפשר או
להתאבד על זה.

 

נעים מאוד. ורי ורי נייס טו מיט יו

איפה? איפה, ריבונו של עולם, אפגוש את האחד או האחת שלי? שאלה מצוינת. שאלתי אתכם, והנה התשובות שלכם:

1. ישיבות דירה – הידיד של החברה שלך הזמין אותך למסיבת דירה. רגע מה? אני לא מכירה שם אף אחד. מצוין! דרך נפלאה להכיר אנשים חדשים היא להשתתף באירוע שבו סביר להניח שאחוז האנשים שמוכרים לך הוא נמוך מחצי. אומנם זה מרתיע ודי מחשיד, אבל יכול להיות שאת בחיר ליבך תמצאי דווקא בשכונה ד' בדירת עמידר עם כניסה חשוכה. שיר, סטודנטית לגיאוגרפיה מספרת: "את החבר הראשון שלי בתואר הכרתי במסיבת דירה ראשונה בשנה א'. זה היה בברקה הראשונה ולא ממש רציתי ללכת, היה לי די מביך. אבל חברות שלי מהבית גררו אותי, השתמשו בקצת לחץ חברתי ובלחץ פיזי מתון," (פה שיר כבר מצטטת את חברותיה, שאיימו עליה שהיא יבשה וגרועה ולא מייצגת את קמפוס בן גוריון, משהו שגם אני הייתי לגמרי נכנעת לו). מפה לשם היא מספרת שהחבר שלה, סטודנט להנדסה שנה ב' נגרר גם הוא לישיבת דירה ומפה לשם הם התחילו לדבר, לצאת, ולהתאהב. והשאר? היסטוריה, דה.

2 .אולם ההרצאות – רגע, מה? באיזה קטע אני אמורה להכיר מישהו כשאני מתמודדת עם פיצוח אינטגרל זוועתי או כשאני מנסה לעקוב אחרי המצגת ותוך כדי לתמלל את כל השיעור? בקטע טוב. מתברר, שאנשים שלומדים איתנו את התואר חולקים איתנו די הרבה. חוץ ממערכת שעות, יכול להיות שנמצא דברים משותפים עם חברינו לתואר כמו, חברים, תחומי עניין ואולי גם שאיפות. יותר מזה, כששאלתי אתכם מנין הכרתם את החבר/ה שלכם, רובכם אמרתם שלמדתם יחד לאיזה מעבדה או מבחן והתחלתם להראות עניין זה בזה. כנראה יש קסם של ממש בריח כפות הרגליים בחדר הלימוד בבית הסטודנט. צ'רמינג.

3 .שגרת היום – באוטובוס בדרך לפר"ח; בתור למיקרוגל בבית הסטודנט; באימון בפוזיטיב או בחדר כושר; בתור למזכירות המחלקה; בטיול עם הכלב; בטרמפ בדרך הביתה; חבר/ה של השותף/ה שקפצ/ה לארוחת ערב; בסופר השכונתי; בערב מחלקה; בבריכה במרכז הספורט; בתור לפלאפל; בשעות קבלה; על הדשא; בספרייה. כולכם סיפרתם לי על כל כך הרבה מקומות שגרתיים ויומ-יומיים שבהם מצאתם את שאהבה נפשכם או לפחות מישהו מעניין שיצאתם איתו לדייט. אני לא אומרת שתהיו מוכנים לזה! כנראה אתם תיראו 'זוועות' באותו היום ותתחרטו שלא חפפתם אתמול או אפילו תהיו חסרי סבלנות, אבל דווקא ברגע שלא ציפיתם לו (מה שמחזיר אותי ל'לא להיות בלחץ על זה') ייתכן שתמצאו את האחד.

רגע? אז בלבלתי? מצד אחד אמרתי אל תהיו בלחץ מהמעגל, אך גם לא שאננים. מצד אחר אמרתי אל תתאבדו על זה אבל כן תהיו אקטיביים. איך זה מסתדר? זה לא. וזה מה שיפה. החיים לא צפויים וגם חיי האהבה של כל אחד מאיתנו יהיו הפכפכים גם בעתיד. חשוב להסתכל על הכל בפרספקטיבה נכונה, בפרופורציה ופשוט לזרום.

נגישות