מסיבות עמוק בטבע
מאת: מיכאל הופמן , עורכת עדן גבע לירן , מדור: חיי לילה

בין שאתם אנשים של הלילה ובין של היום, של גואה או של דראם אנד בייס, של יער או של מדבר – תזכרו שתמיד תוכלו למצוא את הנישה שלכם עמוק בתוך הטבע!

 

ההכנות, סידור הרכבים, הנסיעה, סידור המיקום של הזולה, הערסל, האנשים הצבעוניים, הצידנית עם השתייה והפירות הקרים, הפריזבי והפויז וכנראה שיותר מהכול, הטבע בפני עצמו, הם אלו שהופכים עמדת דיג'יי ורמקולים למסיבת טבע.

פעם כדי להגיע למסיבת טבע הייתם צריכים להכיר מישהו שמכיר מישהי שמכירה מישהו שיוכל לשלוח לכם הודעה עם מספר, שאליו אתם מתקשרים בשעה שנקבעה מראש. הסצנה של המסיבות הייתה יחסית מצומצמת והן היו מתקיימות בעיקר סמוך לחגים או בימי ההולדת של המפיקים, ובחורף כולם היו שוקעים בתרדמת. היום המסיבות עדיין שומרות על ממד מסוים של דיסקרטיות, אבל הן הרבה יותר נגישות לקהל הרחב ודי בחיפוש קצר בפייסבוק כדי למצוא מסיבה טובה.

חשוב לציין שלאחרונה יש מגמה הולכת וגדלה לקיים את המסיבות בשטחים מתוחמים וזאת לצורכי ביטחון ועמידה בתקנות של המשטרה. פשוט נכנסים לאחת מהקבוצות בפייסבוק ומחפשים את האירוע הבא – בפרטים של האירוע לרוב מפורסם הליין־אפ, אופי האירוע, הוראות כלליות למגיעים וזמן נסיעה משוער מתל אביב. אז כדי לתת לכם קצת יותר כיוון בעולם ההולך וגדל של מסיבות הטבע בחרתי לשתף אתכם עם כמה הפקות מרכזיות שיצא לי לבקר בחלק מהן:

# מיקופוביה

מדובר באחת ההפקות המבוססות ביותר בסצנה אשר נולדה ממש כאן אצלנו בבאר שבע. מיקופוביה נוצרה על ידי סטודנטים וגם קהל היעד שלה הוא בעיקר סטודנטים וכן אנשים מקהילת המידברן, כך שאם תבחרו לבוא לאחד מהאירועים שלהם אתם תרגישו בבית. לרוב ההפקה מקימה מספר מתחמים באירועים הגדולים באופן שבכל אחד מהם יש ז'אנר מוזיקלי שונה – החלוקה היא בדרך כלל צ'ילאאוט, טראנס והופעות חיות. הפטרייה שהיא הלוגו של ההפקה דואגת להטריף אתכם עם פרפורמנס ארט וסדנאות שונות של יוגה, יצירת תכשיטים גיאומטריים, ניגון על כלים, הכנת קטורת, מדיטציה וניקוי צ'אקרות. מיקופוביה משתתפת במגמה האקולוגית ההולכת וגדלה, ולכן אין כאן כמעט שימוש בכלים חד־ פעמיים, מכיוון שכל מי שקונה כרטיס מקבל כוס מיוחדת שעוזרת לכולנו לשמור על סביבה נקייה יותר.

# פאטה מורגנה

יש לי מקום מיוחד בלב להפקה הזו. לפני כשנתיים התקיימה מסיבה ולא הצלחתי למצוא טרמפ אליה, אז בחרתי לרכוב 40 ק"מ מבאר שבע לאזור נתיבות. ולמה? כי לכאן כולם באים בשביל להרגיש מנצחים בכל פעם מחדש. "רק גואה" זאת הגישה המוזיקלית של ההפקה שמי שמכיר אותה, יודע שאת האנרגיות של הרחבה הזו אי אפשר להשוות לאף אחת אחרת. האותנטיות של השלט – זה אותו השלט שממשיך עם ההפקה מאז שנולדה, ותלוי בכל מסיבה על העמדה. אם היה מגיע תייר מחו"ל ומבקש ממני להגיע למסיבת טבע, הייתי מביא אותו לכאן. אמן קבוע של הפאטה הוא New Born, שבכל פעם ממלא את הרחבה מחדש. אומרים על הצלילים שלו שהם כל כך מיוחדים ששווה אפילו רק לעמוד מול הרמקול ולהקשיב.

# מאשרום

יש הפקות שהולכות ממש רחוק, כאלו שצריך לשמוע כמה פעמים את ההכוונה כדי לא ללכת לאיבוד בכל השבילים ביער, כאלו שכדאי שמי שנמצא מאחורי ההגה יודע לנהוג היטב אחרת חבל על הבאמפרים. למאשרום כדאי להגיע בלילה כדי לחוות את הווידאו־ארט שהם מאוד אוהבים להקרין על הבמה. במאשרום המוזיקה היא דארק ופורסט שמכניסה אתכם לאווירה אפלה ומיוחדת שלא תוכלו למצוא בשום מועדון בעולם. מוזיקת דארק לא נעימה לכל אוזן, ולכן אני ממליץ לבדוק מראש אם אתם עומדים בקצב. אמן מוכר שהופיע לאחרונה במאשרום וכדאי להתחיל ממנו הוא Drip Drop היווני, כדאי להקשיב לרמיקס שלו לשיר Time של פינק פלויד.

# מוקשה Moksha

ההפקה היחידה, כנראה, שנמצאת כבר כמה שנים על התפר שבין פסטיבל למסיבה. אולי זה יהיה קצת יותר יקר אבל ללא ספק זה יהיה שווה את זה. לכאן באים בשביל להיות בארץ ולהרגיש בחו"ל – תפאורה מאוד מושקעת, ליין־אפ שרובו מורכב מאמנים מחו"ל, ציליות מוכנות שפרושות במתחם וחתיכת מערכת הגברה שכדאי להביא אטמים אם אתם מתכוונים להישאר קרוב לבמה. כאן המוזיקה מתחילה מטכנו או מטראנס ועולה בקצב דרך מחוזות הפולאון והפסיי עד שהיא מגיעה לפינית ואולי אפילו קצת להיי־טק בסוף. אפשר להתחיל עם D-NOX  שמגיע בקביעות מגרמניה כדי לתת את סט הזריחה המפורסם שלו.

לא משנה לאיזו מסיבה תבחרו להגיע, הכי חשוב שתגיעו מוכנים ושתשמרו על עצמכם במסיבה. שלושת הדברים הבסיסיים הם: נהג תורן, שישיית מים וקרם הגנה. אלכוהול ואוכל אפשר תמיד לקנות גם במסיבה עצמה. תמיד תזכרו שמסיבות טבע הן הפקה ארעית שדורשת תיאום רב ולא תמיד הדברים מסתדרים ולכן יכול להיות שהמסיבה תתבטל שבוע, יום ואפילו שעה לפני הפרסום של ההכוונה. אבל אל תילחצו, גם אם זה קורה, תמיד תזכרו שיש לכם רכב מלא בחברים טובים וארץ שלמה שאפשר למצוא בה פינה קסומה ולהרים בה מסיבה משלכם. אתם מוזמנים להיכנס לעמודי הפייסבוק של ההפקות האלו ולברר פרטים נוספים.

נגישות