מזימות בצללים
מאת: נתנאל סימקין , עורכת עדן גבע לירן , מדור: כללי

בעוד כולנו עסוקים בתכניות ריאליטי, מאחורי הקלעים רבים מושכים בחוטים ומנסים לשלוט עלינו ועל צעדינו. חושבים שזה קונספירציה שקרית? יש כאלה שטוענים אחרת!

מה אם הדברים לא כפי שהם נראים? אולי אנחנו חיים בתרדמת או שארגון צללים מסתורי שולט על העולם מתחת לפני השטח? בתרבות הפייק-ניוז שאנחנו חיים בה, כבר אי אפשר לדעת מה אמיתי ומה לא. לאורך השנים הצטברו בעולמנו קונספירציות (תאוריות-קשר בעברית תקנית) שגרמו לנו לשאול אם רב הנסתר על הגלוי. בואו ואציג לכם את המרכזיות שבהן, ואולי יתברר בסוף שחסידי הקונספירציות שצועקים "זאב! זאב!", באמת רואים משהו שאנחנו לא.

מה שאתם לא יודעים לא פוגע בכם

מה משותף בין האו''ם, לכלכלה העולמית, לאינטרנט ולתאגידים העשירים בעולם? אולי לאדם הממוצע אין תשובה חד משמעית, אבל לחסידי הקונספירציות יש תשובה ברורה − כולם נשלטים על ידי ארגון צללים ששולט בעולם מתחת לפני השטח וקובע כיצד הוא יתנהל. לפי תאוריית ''הסדר העולמי החדש'' קיימים בעולם אישים וארגונים סודיים אשר פועלים ומשחקים בעולם לפי רצונותיהם, וכל זאת על מנת להשליט סדר טוטליטרי בעולם. תומכי התאוריה טוענים כי ארגוני הצללים הללו אחראים לאירועים ולאסונות מרכזיים אשר שינו את העולם, וביניהם ניתן למנות את המהפכה הצרפתית, את השפל הכלכלי הגדול בשנות ה-30 וכן את השמדת מגדלי התאומים. הם גם שולטים בכל הבנקים, באו''ם ובאינטרנט, וכך הם משמשים מעין ''האח הגדול'' אשר צופה בכל מה שמתרחש בעולם ומעלימים את מי שמתנגד להם או מהווה איום עליהם (מקווה שאשאר בחיים לאחר פרסום הכתבה). באופן אירוני, הסמל שמאחד את הארגונים הללו הוא עין שנמצאת בתוך פירמידה, כפי שמופיע על סמל הדולר האמריקאי. דבר זה מרמז, לדעת מאמיני התאוריה, על נכונות קיומם של ארגונים אלו. לאורך שנים, נעשו ניסיונות להצביע על מי הם אותם אישים וארגונים, וביניהם נמנו ארגון הבונים החופשיים, ארגון אילומינטי או קבוצת בילדרברג. אך עם זאת, עד היום לא ניתן לדעת, או יותר נכון, לא רוצים שנדע.

האם אי.טי. נמצא באזור 51?

בואו נודה באמת, אף שיחה על קונספירציות לא תהיה שלמה, אם לא נדבר בה על חברינו מכוכב אחר. כבר שנים צצים להם מדי פעם דיווחים על עצמים או אורות בשמיים, שהם לא מטוסים או סופרמן, ואף אחד לא יכול להסבירם. אומנם קשה לדעת מתי התחילו הדיווחים (יש דיווחים משנת 1566 על כדורים מעופפים בשמי באזל), אבל התופעה קיבלה הד ציבורי עקב שני אירועים בשנת 1947. הראשון בהם הוא דיווח של טייס אמריקאי אשר ראה תשע צלחות מרחפות לידו אשר נעלמו כהרף עין. האירוע השני, וככל הנראה המוכר מכול, הוא נפילת עצם בלתי מזוהה ליד חווה ברוזוולד, ניו מקסיקו. לאירוע היו עדי ראייה רבים, אשר לטענתם ראו גוף גדול שנפל בעוצמה ארצה. באזור ההתרסקות נמצאו חלקים של אותו עצם שנפל, אשר עשויים מחומרים שלא נראו מעולם וגופות של יצורים שלא זוהו כבני אדם. במהרה הגיעו למקום גברים בחליפות שחורות ובמשקפי שמש שחורים (הגברים בשחור!) והחלו לתחקר את עדי הראייה על מה שראו. האזור הוכרז שטח צבאי סגור למשך מספר ימים, ובמהלכו אנשי ממשל אספו שרידים וחלקים מהאזור. כמו כן, הגברים בחליפות השחורות הזהירו את עדי הראייה מלדבר על מה שהם ראו באותו הלילה. האירוע נתפס בתחילתו כפרי דמיונם של הכפריים שחיו באזור, אך לאורך השנים התפיסה השתנתה, כאשר קציני חיל אוויר ואנשי ממשל שנכחו באותו אירוע יצאו בהצהרות ובהודעות כי אכן היו פעולות להסתרת האירוע מפני הציבור, וכי נאספו מהמקום ממצאים שלא יכלו להסביר מאיזה חומר הם מורכבים. ההודעה המשמעותית ביותר הייתה של קצין יחסי הציבור של חיל האוויר שנכח באזור, והודעה לאחר מותו התוודה כי נאספו מאזור ההתרסקות גופות של יצורים שמקורם בחלל החיצון. לאורך השנים ואף עד ימינו מכחישה ממשלת ארה''ב את האירוע ולטענתה מדובר בבלון מזג אוויר שנפל באזור. חסידי תאוריות החייזרים מדגישים כי שרידי החללית וגופות החייזרים שנלקחו מהאזור הועברו לבסיס חיל האוויר הסודי שנקרא אזור 51 – אזור גדול ומגודר, שכל התקרבות אליו מובילה אנשי צבא לתחקר ולעצור את מסיגי הגבול (קצת בדומה למפעל הטקסטיל הגדול בדימונה).

חיות מוסד כחול־לבן

אולי אני הולך לחשוף סודות מדינה, אבל בקרב מדינות מוסלמיות מסתובבות שמועות על כך שישראל מפעילה בעלי חיים שונים כדי לפגוע באזרחים ואף כאמצעי ריגול. אומנם ישראל ידועה בתור המדינה שהמציאה נחש עם כנפיים, אבל שמעתם פעם על שימוש בכרישים, בדולפינים, בנשרים, בחזירי־בר ואף בלטאות ריגול? יש הטוענים שהמוסד השתמש בכרישים באזור סיני בכדי לפגוע בתיירים, בדולפינים עם חיישני תנועה ומטעני נפץ ואף בנשרים שעושים צילומי אוויר. האירוע הכי חריג שנתקלתי בו היה הדיווח של היועץ הצבאי של המנהיג העליון של איראן, על כך שישראל משתמשת בלטאות ריגול אשר נועדו למצוא היכן נמצאים בסיסים סודיים וריכוזי אורניום באיראן. רק אומר, שפתאום קצת חשוד שיש חתולים בכל פינה באוניברסיטה...

חלית? נפצעת? אולי לא תקבל תרופה

אין ספק שהבריאות שלנו היא עסק רווחי, אבל השאלה היא באיזה מחיר. תאוריות רבות שרצות ברשת, שלהן מאמינים רבים, מפנות אצבע מאשימה למוסדות הבריאות בטענה כי נוח לאנשי הרפואה שנהיה חולים. מאחת התאוריות עולה כי לפני כעשור נמצאה התרופה לאיידס, אך ממציא התרופה נרצח וסוד תרופתו נגנב על ידי חברות התרופות העולמיות. בדומה לכך, עולות שמועות כי ישנה תרופה לסרטן אך הטיפולים לחולים מכניסים הרבה יותר כסף לבתי החולים. וכמובן, הטענה כי קנאביס בעל סגולות ריפוי עילאיות אך מוגדר כלא חוקי ומזיק בשביל לא לפגוע ברווחי ארגון הבריאות הבינלאומי. נכון או לא, זה לא ידוע. אבל כפי שנאמר – רק בריאות.

אי אפשר לדעת אילו מהקונספירציות האלו אמיתית, אבל מי יודע...

נגישות