מועצת הסטודנטים
מאת: דניאל רימברג , עורכת עדן גבע , מדור:

כמו בכל שנה, בדצמבר הקרוב יתקיימו הבחירות לגוף המייצג של הסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון – מועצת הסטודנטים. מועצת הסטודנטים היא למעשה האסיפה הכללית של עמותת "אגודת הסטודנטים". למועצה נבחרים שלושים ושלושה חברי מועצה מכלל הפקולטות באוניברסיטה. לאחר הבחירות, המועצה בוחרת את יו"ר האגודה
ואת שלל בעלי התפקידים ולבסוף מאשרת את תוכניות העבודה.

אז מה זאת בעצם מועצת הסטודנטים?

"המועצה היא למעשה הגוף הנבחר של האגודה, אלו נציגים שנבחרו על ידי הסטודנטים מכלל הפקולטות כדי שיתנו מענה לנושאים אשר עולים מן השטח. המועצה מתחלקת לוועדות שונות אשר מלוות את פעילות האגודה. ועדת מעורבות למשל, טיפלה בכל נושא תקנון ההטרדות המיניות ובקמפיינים חברתיים נוספים. ועדת תפעול פעלה לביטול התשלום הנוסף על חלב סויה ודנה בפעילות הנגטיב. בשורה התחתונה, ועדות המועצה פועלות למען הסטודנטים דרך שיפור פעילות האגודה," מספרת לנו אלונה חובב, מזכ"לית המועצה וסטודנטית לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי.

מה התחושות שלכם כלפי ייצוג הסטודנטים?

"אני חושבת שזכות הקיום של האגודה היא רק בתפקודה כגוף מייצג של הסטודנטים. היות שיש עשרים אלף סטודנטים באוניברסיטה, בוחרים מקבץ נבחר של סטודנטים לעשות את זה. חברי המועצה שומרים על קשר יום יומי עם הסטודנטים באמצעות מכתבי בוחרים או דרך פרסומים בפייסבוק או בכל אמצעי אפשרי אחר. הם עושים זאת כדי לשמוע ולדעת מה הדעות של הסטודנטים כלפי הנושאים השונים אשר עולים במועצה. אני חושבת שאחת המטרות המרכזיות שהמועצה הציבה לאגודה השנה היא לחשוף
את פעילות האגודה לסטודנטים. האגודה עושה דברים מדהימים ומטורפים אבל הסטודנטים לא חשופים לכל."

את היית חברת מועצה ועכשיו את מזכ"לית המועצה, איך את חווה את זה?

"אני התמודדתי למועצה באמצע שנה ב' לפני שנתיים כי מאוד רציתי להיות חלק ממה שקורה, להיות חלק מהשיח שמתרחש באוניברסיטה. בתור חברת מועצה נחשפתי להמון תהליכים ואחד הדברים שהיה חשוב לי בתור טבעונית זה לקדם את ביטול התשלום הנוסף על חלב סויה. בתור מזכ"לית אני נחשפת לתהליכים עמוקים יותר שקורים באגודה ובאוניברסיטה. יוצא לי באמת להוביל וללוות את האגודה, את יו"ר האגודה ביחד עם יו"ר הוועד, המנהל גל מאיר, ולתת מענה לדברים שקורים בשטח."

ואכן, בדצמבר הקרוב יתקיימו הבחירות למועצה הבאה.

"זה יהיה שבוע מאוד חגיגי ומשמח שבו הסטודנטים יבחרו את הקול שלהם באגודה."

זאת למעשה ההזדמנות שלכם, הסטודנטים, להצביע ולהשפיע, לדאוג שהאגודה תעסוק בדברים שחשובים לכם ותקדם אותם. זאת ההזדמנות שלכם להתוות את המדיניות ולעצב את פעילות האגודה!

נגישות