מוזיקה טובה
מאת: דניאל רימברג

נצ'י נצ', אליעד, רד בנד ואסתר רדא – כולם הגיעו לבירת הנגב כדי לעזור לנו לפתוח את השנה באנרגיות מחשמלות ומקפיצות במופע מיוחד. "אני מרגיש שסוף סוף כבשתי את הלב של באר שבע", סיפר נצ'י נצ'

עוד מופע פתיחת שנה ענק מאחורינו, וכמו בכל שנה - הוא לא אכזב. יש משהו מרגש בנחיל הסטודנטים שממלא את האוניברסיטה לעת ערב. כאשר צעדתי עם המוני הסטודנטים אל עבר החניון הצפוני לא יכולתי שלא להתרגש, הייתה תחושה באוויר שמשהו גדול הולך לקרות. מיד כשעברתי את עמדות הבידוק, כמו בכל שנה, תקפו אותי אנשי ה"דוריטוס" והייתי חייב לסרב להם בנימוס ולהסביר להם שאכלתי שנה שעברה כמות "דוריטוס" שמספיקה לי לכל החיים.

הראשון להופיע היה לא אחר מנצ'י נצ' שהרעיד והקפיץ את קהל הסטודנטים בשירים כמו "איידישע ראסטה מאן", "מוזיקה טובה", ולא עזב עד שחתם את הופעתו עם שיר השנה במצעד העברי השנתי "כל הזמן הזה". "זה היה אש! בהתחלה הייתי בטוח שהרבה לא יכירו אותי או את המילים, ואני עדיין לא יודע אם הרבה הכירו, אבל קיבלתי אהבה מהקהל. זה היה מרגש מאוד, כיף ומיוחד", סיפר נצ'י נצ' רגע לאחר שירד מהבמה.

אם היית סטודנט בבן גוריון, מה היית לומד?

"תקשורת או היסטוריה", אמר. נצ'י נצ', שכנראה לא יצטרף לספסל הלימודים שלנו בקרוב, המשיך וסיפר על הקשר שלו לבירת הנגב. "אני כבר אמן וותיק פה בבאר שבע, ואני מנסה כאן את מזלי כבר שבע שנים. התחלתי להופיע במקומות הכי קטנים ועכשיו להגיע להופיע כאן בבן גוריון זה הישג גדול בשבילי. יש לי רומן מתמשך עם באר שבע ואני מרגיש שסוף סוף כבשתי את הלב שלה", הוא הוסיף. "המסר שלי לסטודנטים בבאר שבע הוא לא לצאת כמוני, תמשיכו ללמוד. והכי חשוב, להאמין! להאמין כי אם מישהו כמוני הצליח אז כל אחד יכול להצליח".

קרנבל בפתיחת שנה

צילום: מושיקו פאר

נצ'י נצ' מקפיץ!

צילום: מושיקו פאר

השני להופיע היה אליעד נחום המרגש שגרם לנו להתאהב במיאמי. את ההופעות חתמו בשירה מחשמלת רד בנד ואסתר רדא ולא יכולנו לבקש אווירה יותר משוגעת ומקפיצה מהביצוע המהפנט שלהם ל"Crazy". לאחר שירדו כל האמנים מהבמה, סגר לנו את הערב Dj Carmix, העיף אותנו באוויר ונתן את הסיומת המדויקת לערב המופלא הזה.

"היה מעלף!" תיארה יעל טלמור, סטודנטית למדעי המחשב. "ההופעה של נצ'י נצ' פשוט הייתה אמיתית, היה מדהים". ליום שאחרי ההופעות, יש לה מסר מיוחד עבורכם. "אל תיקחו קשה את הלימודים, חשוב להמשיך לעשות כיף!". אור קורלנד, סטודנט להיסטוריה ומדינת ישראל סיפר לנו שהוא הגיע למופע רק בשביל אליעד. כמוהו גם יובל קסלמן בן-חמו, סטודנטית למדינת ישראל ומקרא. "אני פשוט מעריצה שרופה של אליעד, אני אוהבת את הזקן שלו!". דנה הלפטר, סטודנטית לפוליטיקה וממשל, תקשורת ולימודי אירופה, גם היא מעריצה שרופה של אליעד, שהוסיפה "אני פשוט אוהבת את השירים שלו! אני מתחברת אליהם, הם נותנים לי השראה".

היבט נוסף וחשוב של הערב היה הנגשת המופע לכלל קהל הסטודנטים, וכחלק מזה תורגמו ההופעות לשפת הסימנים על ידי המתרגמת לי דן, שעמדה על הבמה לצד האמנים בזמן ששרו. "זו הייתה חוויה מדהימה!" סיפרה. "אני מתרגמת כבר הרבה מאוד שנים, אחרי שנחשפתי לעולם הזה כמורה חיילת לחירשים. במשך החיים יצא לי לתרגם באירועים גדולים כמו מופעי יום העצמאות אבל החוויה כאן, באירוע של סטודנטים, היא שונה. זה הרבה יותר כיף!" הדגישה. "חשוב מאוד שתהיה נראות ומודעות לזה שיש מישהו אחר בעולם. חשוב שיהיה מקום לקהילה החירשת, כי גם כבדי שמיעה אוהבים מוזיקה!".

נגישות