לקסיקון הדייטים
מאת: דקלה קציר , עורכת עדן גבע , מדור:

מרגישים כאילו מדברים איתכם, גברים ונשים, בשפה זרה בכל הקשור לדייטינג וזוגיות? אתם כנראה לא היחידים. רבים מאיתנו עזבו את המונחים הישנים לחיי האהבה ועברו לשימוש במונחים החדשים.

"לקסיקון האהבה הגדול" קראנו לכתבה זו בישיבת מערכת. שם מפוצץ ונדמה שאכן יש הרבה להשלים. החלטנו שהנושא מספיק חשוב, רציני ומעמיק והקדשנו לו תחקיר לא קטן. קבלו את מונחי האהבה החדשים:

#אינסטה שיפ

חייבים לתעד כל דייט המבורגר באינסטגרם? מבלים בים ושולפים פלאפון כדי לתעד? כנראה אתם חלק מקשר רומנטי חוצה בני אדם ומדיה, משולש יחסים של שני הצדדים ו...האפליקציה. מתי לחשוד? כשהמסעדה נבחרה מראש, כשהיא בודקת את אחוז הסוללה לפני היציאה וכשהוא לא טורח לבחור מנה מהתפריט אלא בכלל מיוזר באינסטגרם.

#שחקן ספסל

אתם מדברים בוואטספ, מצחקקים. אבל זה לא מגיע לדייט פרונטלי? כנראה שסופסלת! ספסול - כאשר מערכת היחסים שלך לא מתקדמת מעבר לשלב ההתכתבות, כאשר הצד השני מסרב להיפגש איתך פנים מול פנים, אך ממשיך לשוחח איתך ברשת החברתית. על כן, אתה שחקן ספסל. מתי לחשוד? כשאת מדמיינת אותו בשחור לבן
(כי הפרופיל שלו כזה) וכשאתה מגלה מה היא עשתה היום מהסטורי.

#חבר מטמוני

אתם מדברים בוואטספ באופן קבוע אבל לא מכירים אותך לאף אחד מהחברים? נראה שאתה חבר מטמוני. לא, אל תתבלבלו, אתם לא "חבר דמיוני", כי אתם חיים ונושמים, אבל רק לעיניו או לעיניה. מתי לחשוד? הוא לא יכיר אתכם לאף אחד מקרוביו, שלא נדבר על משפחתו. ולא בטוח בכלל שהעולם החיצון ידע על הקשר שלכם - מלבדו.

GHOSTING#

סיום מערכת יחסים עם מישהו בפתאומיות ללא הסבר, בעת ובעונה אחת עם הפסקת כל תקשורת. ככה, פאף ונעלמת. מתי לחשוד? היה וי כחול אך הוא לא ענה במשך
ימים? היא התחילה לעשות "ריצה" בדיוק כשהיא ראתה אותך ברגר? כנראה שחווית גוסטינג. אאוץ'.

ing-zombie#

פירוש המונח הוא שעבר מספיק זמן מאז שהפכו אותך לרוח רפאים, אך לפתע הצד השני ממשיך לדבר איתך כאילו דבר לא קרה, כאילו לא הסתובבת באפלה גמורה, כאילו לא "ירדת" על שני קילו של בן אנד ג'ריס? מתי לחשוד? דרכי פעולה מקובלות של ing-zombie הן על ידי לייק רנדומאלי לדברים שפרסמת בפייסבוק או באינסטגרם לאחר
התעלמות מוחלטת כמה ימים קודם. ערמומי.

ובכן... אתם לא מוכרחים להיצמד למונחים שציינו, ועולם הדייטינג והזוגיות הוא הרבה יותר מהגדרות מילוניות נוקשות, אלא עולם ומלואו. המלצה שלי? הישארו מעודכנים אבל תמשיכו לעקוב אחרי הלב.

נגישות