כלכלה למתחילים
מאת: נתנאל סימקין

למה הבירה יקרה?

נגמר! זהו, עברו המבחנים ואפשר סופסוף לחזור לשגרה ולהתחיל לשתות לשוכרה בירות כמו שמרים (וחול) אשר על שפת הים. רגע לפני זה, חשבתם לעצמכם פעם למה הבירות שלנו יקרות כל כך, בעוד שבגרמניה למשל הן נשפכות כמו מים? תנו לי לחשוף בפניכם את הסיפור מאחורי הטיפה המרה שאנחנו כה אוהבים.

מה משותף למצרים, לרומאים, לאבירי ימי הביניים ולכם, סטודנטים וסטודנטיות? הבירה. המשקה שעובר חלק בגרון מלווה את האנושות זה קרוב לששת אלפים שנה, ולא נראה שהוא יעלם בזמן הקרוב. מסמכים קדומים מגלים לנו שהמצאת הבירה החלה קרוב אלינו, אצל שכנינו המצרים הקדמונים שהחזיקו בידיהם עשרות מתכונים ליצירת בירות בוטיק סטייל פרעה. הרומאים חובבי הטיולים והמלחמות טעמו את טעם הבירה במסעותיהם, וכאהבה ממבט ראשון הביאו אותה אתם לרומא ומשם לכלל אירופה בתור משקה שמיועד לעם וללוחמים האמיצים. במשך השנים נוצרו מאות מתכונים ממרכיבים שונים, וכל זאת בשביל שתוכלו לשבת עם חברים ולשתות לחיים ארוכים.

אז אם בבירה עסקינן, נתחיל בקצת מספרים שעלולים להחליף את מחאת המילקי במחאת הבירות. בארצנו הקטנטונת אנחנו משלמים על בקבוק בירה יותר משאנחנו משלמים על ליטר דלק (שגם ככה ממש יקר), בעוד שברחובותיה התוססים של ברלין אותו בקבוק היה עולה לנו כארבעה שקלים! לעכברי הפאבים שבינינו (מי לא?!) המכה קשה יותר. מחיר ממוצע לחצי ליטר בירה מהחבית עומד על כשלושים ש"ח, פי שניים מהמחירים במרבית מדינות אירופה. וחובבי היין שבינינו, חדשות רעות לי אליכם, גם אתם משלמים פי שלושה על בקבוק יין, בעוד שבאירופה הייתם מקבלים יותר איכות בפחות עלות. אם זה לא אומר לכם כלום אז תדמיינו בקבוק יין משובח בעשרים שקלים ותבינו את ההבדל. ואני אפילו לא רוצה להגיד לכם כמה זה יעלה לכם בפאב...

ישנם כמה גורמים מרכזיים שמצמצמים את כמות הליטרים שנכנסים לנו לקיבה. ראשית, מס, מס ועוד פעם מס. בין שלל המיסים ניתן למצוא מס על קנייה, על ערך מוסף, על הובלה, על פיקדון, ובואו לא נשכח את המע"מ החביב שנוגס לנו בכול. שנית, חברת "מבשלות בירה ישראל" מחזיקה בנתח שוק ענק (30.5%) בכל הנוגע לייבוא של בירות כגון קלסברג, טובורג, סטלה, גינס וויינשטפן, כאשר מנגד הבירות ה"ישראליות" כגון גולדסטאר ומכבי נמצאות בבעלותה של חברה טמפו, המחזיקה בכמעט מחצית משוק הבירות. מישהו אמר תחרות לא הוגנת? מצב זה מאפשר לחברות לקבוע את מחירי הבירות בהתאם לשיקול דעתן מאחר שאי אפשר להתמודד עם היקף תפוצת העבודה שלהם. הסיבה השלישית כנראה תנפץ לכם חלום – לא משתלם להחזיק פאב. למה? פאב נושא על עצמו עלויות רבות כמו ארנונה, תשלום לעובדים, תאורה, מוזיקה וספקים. אם בעלי פאבים ימכרו במחירים "הוגנים" הם יפסידו כסף ולא יהיה משתלם להחזיק את הפאב, מצב שמביא אותנו לשלם על כוס בירה צוננת יותר ממה שאנחנו מרוויחים בשעת עבודה בשכר מינימום.

שיר לסיום: בירה נחשבת למשקה הפועלים אך לצערנו מחיריה עולים. בעוד שבמדינות רבות היא נמכרת כמו מים אצלנו המינוס עולה לשמים. בשורה התחתונה המצב די עגום ואם כבר לשתות אז שיהיה בצמצום.

נגישות