יזם על הבר
מאת: שרון ליפסקר

איך הופכים מאורת סמים במעמקי שכונה ד' לפאב סטודנטיאלי תוסס? יזמה חברתית ועסקית שמוכיחה שאין דבר העומד בפני הרצון. "החלום שלי הוא לשנות"

כל סטודנט בבן גוריון יודע שיש רחובות מסוימים בבאר שבע שלא כדאי להסתובב בהם אחרי שמחשיך. למקרה שלא ידעתם או שלא הייתם בטוחים באילו רחובות מדובר, סביר להניח שחיפוש זריז בקבוצות הפייסבוק השונות של דירות שותפים בעיר יגרום לכם לאמץ את הדעה הרווחת בעניין. הייתם מקימים עסק באחד מאותם רחובות ידועים לשמצה? נראה שלא, אבל אם תשאלו את קובי כהן, איש חיי הלילה וממקימי הפארק החברתי הראשון בישראל, הוא יגיד לכם שזה לגמרי אפשרי. בפאב שבבעלותו ברחוב בר גיורא תפסנו אותו לשיחה על עסקים, על שכונה ד' ועל מה שביניהם. ריאיון עם יזם חברתי בנשמה.

בא לשכונה בחור חדש

קובי כהן, בן 29, גר בבאר שבע כל חייו ובן למשפחה של אופים. למשפחתו יש מאפייה במרכז אורן וסבו פתח את המאפייה הראשונה בדימונה. לטענתו על אף שהתחיל את דרכו בעסק המשפחתי, הוא התגלגל לתחום של חיי הלילה לגמרי בטעות. "אחרי הצבא פתחתי פיצוציה בשכונה ג'. חבר שהתחיל לעבוד אתי בפיצוציה שכנע אותי לפתוח ביחד אתו מאפייה בשכונה ד'. בהמשך החלטנו להכניס למקום ברז בירה והמקום הפך לפאב ה'גולדה' לשעבר", הוא מספר. "רציתי לפתוח מקום שיאפשר לסטודנטים שאין להם הרבה כסף לשבת עם חברים על כוס בירה בסוף היום". בהתאם לכך הוא דגל בליצור במקום אווירה סטודנטיאלית עם מחירים סטודנטיאליים. הפאב היה פעיל במשך שש שנים ונסגר לבסוף לאחר שהחליט למכור אותו לקבוצת איינשטיין. לבר גיורא, רחוב בשכונה ד', הוא הגיע לפני שנתיים בלבד.

"אם מישהו היה אומר לפני עשר שנים שייפתח פאב בבר גיורא אף אחד לא היה מאמין לו, כי זאת הייתה עובדה ידועה שלא רצוי להגיע לרחוב אחרי שמונה בערב", הוא מסביר. "במתחם שבו החלטתי להקים את הפאב הייתה תחנת סמים פעילה. אף אחד לא רצה לעבור בסמטה בדרך לפאב". אף על פי שייעצו לו אנשי עסקים שלא לפתוח עסק במקום, הוא האמין שיש לשטח הזה פוטנציאל ושהפאב שיפתח באזור עשוי לתרום לשכונה שהייתה מוזנחת ובעלת מוניטין בעייתי במשך שנים רבות. הוא ארגן צוות של מתנדבים כדי לנקות ולסדר את השטח, וגם התקין תאורה על חשבונו, שפועלת גם כאשר הפאב אינו פעיל. בדצמבר 2016 נפתח ה"בר גיורא", פאב סטודנטיאלי מהשורה הראשונה, ובקרוב מאוד הוא עומד לחגוג יום הולדת שנה. כאשר מסתכלים על העיצוב המסוגנן ועל התקרה הנפתחת קשה להאמין כמה המקום השתנה בשנתיים האחרונות, ואם תשאלו אותו זו רק ההתחלה, כי ליד הבר גיורא עתיד להיפתח הפארק החברתי הראשון בישראל.

ברוכים הבאים לפארק החברתי

הפארק החברתי, שנתרם על ידי אנשי עסקים ומתוחזק באמצעותם, צפוי להיפתח בתחילת דצמבר ומיועד לכל תושבי באר שבע. "יהיה אפשר להגיע לשם ולהתרווח על אחד הערסלים שבמקום עם ספר טוב ואפילו ללמוד או לעבוד דרך הלפטופ במקום קצת פחות שגרתי מהדירה או מהספרייה של האוניברסיטה", הוא מפרט. "תוכלו גם לבקר בספרייה החברתית של הפארק, לקחת את הכלב לסיבוב בגינת הכלבים וליהנות מ-wifi חופשי". הפארק החברתי והבר גיורא הם חלק מ"מתחם 29", מתחם בשכונה ד' שמאגד את כל הפרויקטים שבהם קובי השקיע בשנים האחרונות וכן עתיד להשקיע. חוץ מהבר גיורא והפארק החברתי יכלול המתחם גם את הפאב "Next Door" (פאב קוקטיילים שיתחיל לפעול בקרוב תחת אותו מבנה ובסמיכות לבר גיורא) ופאב ה"גולדה" שייפתח מחדש במתכונת חדשה ויפעל כמעט בכל יום החל משעות הבוקר המוקדמות. אם אתם יושבים בפארק החברתי או בדרך לשיעור באוניברסיטה ומתחשק לכם קפה ומאפה, תוכלו לקפוץ לגולדה ולקנות כוס קפה בחמישה שקלים בלבד. "המתחם ייסגר בשעות הלילה אחרי שהבליינים האחרונים יצאו מהבר גיורא ומה-Next Door, ולכן אפשר לומר שהוא יהיה זמין עבור תושבי העיר לאורך רוב שעות היממה", קובי מדגיש.

בהיותו איש חיי לילה ותיק שאלנו אותו האם לדעתו חל שינוי בחיי הלילה הסטודנטיאליים בבאר שבע בשנים האחרונות, וקיבלנו תשובה מפתיעה. מסתבר שהפאבים השכונתיים והקטנים שחביבים מאוד על רוב הסטודנטים היו עד לא מזמן מחזה די נדיר בנוף הבאר שבעי. "בעבר היו הרבה פחות פאבים קטנים ושכונתיים בעיר בהשוואה לפאבים הגדולים והמוכרים. קבוצות עסקיות חזקות שקלו באותה תקופה לפתוח פאבים מקומיים, אבל החליטו לא לעשות זאת מפני שהן סברו שזה יהיה צעד לא רווחי מבחינה כלכלית. שנתיים אחרי הפתיחה של הגולדה (פאב שכונתי שכלל שלושה שולחנות בלבד) התחילו להיפתח פאבים מקומיים ועסקים קטנים בתחום חיי הלילה".

המדריך ליזם המתחיל

חושבים שגם לכם יש את הגישה היזמית ואת היכולות הדרושות בשביל לפתוח עסק? לקובי יש כמה טיפים בשבילכם. "קודם כול, חשוב שבתור התחלה אל תוותרו על ליווי צמוד כמו בעל עסק אחר שהצליח, רואה חשבון או גוף אחר שמספק תמיכה לבעלי עסקים בתחילת דרכם". הוא מסביר, "קשה מאוד לנהל בישראל עסק מצליח, ורוב העסקים לא שורדים את השנה השנייה להקמתם. במקרה שעסק נכשל ניתן להגיע לעתים להפסדים של מאות אלפי שקלים. בשביל להקים עסק דרושים דברים נוספים מעבר להתמקצעות בדבר שעושים הכי טוב". מהסיבה הזו הוא מדגיש שחשוב שלא תעשו לבד את צעדיכם הראשונים בעולם העסקים. טיפ נוסף שקובי מציע הוא פשוט "לשמור על ראש פתוח ולהבין שהחזון שיש בראש לגבי העסק כאשר מקימים אותו בטוח ישתנה בעתיד, ושהעסק כפי שהוא בהתחלה הוא אינו התוצר הסופי". הטיפ האחרון והלא פחות חשוב הוא תמיד לפעול מתוך אהבה, כי "כשאתה עושה משהו ואתה אוהב את מה שאתה עושה, גם אם הוא ייתן לך תמורה וגם אם לא זה לא ישנה לך אם תעשה את זה מתוך אהבה. מתוך אהבה יוצאים הדברים הכי טובים".

כמו שבטח כבר הבנתם התכניות של קובי כהן לעתיד הן רבות. אבל יש חלום אחד שמלווה אותו מילדותו. "יהיו עוד הרבה פרויקטים שארצה לעשות. החלום שלי הוא לשנות. אני בן אדם שאוהב לעשות", הוא מספר. "תמיד היה לי חלום מאז שהייתי ילד קטן, שבעתיד יהיו לי כמה עסקים ושהמצב יהיה מספיק טוב כדי שאוכל לפתוח מאפייה שבה יכינו רק כיכרות לחם ושאחלק אותן לכל המשפחות שאין להן. זה חלום שיש לי מגיל אפס, ואני מקווה שיום אחד אצליח להגשים אותו".

נגישות