חתונה מנק"ז ראשונה
מאת: דיקלה קציר , עורכת עדן גבע לירן , מדור: כללי

אז הבחנו בתופעה חדשה קדחת האירוסין והחתונות! איך הזוגות מתמודדים עם ארגוני החתונה ומהם הטרנדים הלוהטים של העונה?

פסח 2019, אני קמה לעוד יום חופשה קסום, אחרי סידורי הבוקר אני פותחת את הפייסבוק לראות מה התחדש בעולם, באילו סרטוני כלבים חמודים אצפה היום, ומה קורה בבועת החברים שלי. ואז, בלי שום התראה מוקדמת, זה קרה. כמו דומינו, זה אחרי זה - שישה פוסטים שונים של זוגות חברים שהעלו תמונה או סרטון עם טבעת. רגע, גם הם התארסו? אבל הם רק שש שנים יחד...זה כלום! כמובן שלאחר הפרגון האין-סופי לחבריי, הלייקים והברכות האישיות, הבנתי שזה נושא מעניין שבא לי קצת לחקור.

תוציאו יומנים

אז כמובן, בנוהל התחקיר המעמיק, כינסתי את פרלמנט המאורסים הטריים לשיחה צפופה כדי להבין מה השתנה הסמסטר הזה מכל התואר, איך הם הגיעו להחלטה למסד את הזוגיות ומהם החששות שלהם. בתור התחלה, הזוגות הסכימו כי בשנה האחרונה גיל האירוסין השתנה והפך למוקדם יותר, בניגוד לשנים אחרות שבהן גיל האירוסין היה מעט מאוחר יותר. טווח הגילים של זוגות הפרלמנט נע בין 25-24 לנשים לבין 29-27 לגברים.

אחרי התואר, בגלל החשש לשלב את ארגון החתונה במהלך התואר, וגם כי רצו לטוס לירח דבש מיד לאחר החתונה. כששאלתי מה השתנה, היא אמרה שמבחינת הזוגיות שלה ושל בן זוגה זה הרגיש לה נכון. "עברנו שנה קשה ומאתגרת ביחד, והרגשנו שאנחנו לגמרי בשלים ומוכנים למסד את הזוגיות שלנו. ההצעה הגיעה בסוף שנה ב' בערך, בחופשת הקיץ." עוד הוסיפה ליאת, כי היא וארוסה מנהלים יומן משותף של פגישות ותיאומים עם בתי עסק ואולמות אירועים בצורה שמאפשרת להם לקבוע זמנים שנוחים לשניהם, שכמובן לא פוגעים בתואר או במחויבויות שלהם.

זמן הוא עניין של טיימינג

מי טל, סטודנטית שנה ג' לביולוגיה, קיבלה לא מזמן הצעת אירוסין מרגשת מבן זוגה לאחר שבע וחצי שנות זוגיות. היא מספרת שעד לא מזמן, כשהנושא עלה, הם דיברו על נישואין אחרי התואר, "אישית אני חשבתי שההצעה בכלל תבוא בשנה הבאה." ההורים של מי טל, שגרים בחו"ל אבל ביקרו בארץ בפסח האחרון, היו הטריגר של בן זוגה להציע: "הביקור שלהם בהחלט דחף את ההצעה עכשיו," וכרגע מתוכננת חתונה בשנה האחרונה לתואר של ארוסה. מי טל הסבירה שהחששות הרציניים שלה מחתונה במהלך התואר הם כמובן כלכליים, מעצם העובדה שרובנו לא עובדים במשרה מלאה במהלך התואר, לצד חששות של ארגון הזמן ושילוב תכנוני החתונה בד בבד עם הלימודים . מצד שני, מי טל מספרת כי זה היה הרגע הכי נכון מבחינת הזוגיות שלהם.

ששת הטרנדים לתקופת החתונות לשנת 2019

  1. מסיבות רווקים-רווקות: אם אתם מוצאים את עצמכם מקבלים הזמנה למסיבת רווקים-רווקות ביחד, אל תהיו מופתעים. הטרנד החדש כולל ערב רווי אלכוהול, היכרות עם אנשים שכנראה תראו שוב בחתונה ובעיקר שמח וכיף עד שתרגישו שהחתונה היא רק האפטר-פארטי. המטרה של הערב היא כמובן לגבש את המסמרים של החתונה לכדי גדוד צעירים שיכור שכבר מכיר קצת אחד את השני. מה שכן, אפשר לומר שזה הסוף לשאלות 'הצד שלו, הצד שלה', כולם מכירים את כולם.
  2. מלווים ומלוות או בשמם ה-Dream Team: החתן או הכלה הזמינו אתכם לארח להם חברה ביום חתונתם? כבוד! סימן שאתם באמת קרובים! בנות? היום כולל ליווי של הכלה לאורך הכנותיה באיפור, שיער ובעיקר – 'להרים לה' עד כדי טשטוש מוחלט של החרדה העצומה שבה היא נמצאת. בנים? אתם בעיקר יכולים להמשיך לעשות את מה שאתם עושים כשאתם נפגשים. אה..., ואל תשכחו לקחת את הטבעות.
  3. צילומי טראש: כשמם כן הם, מטרתם היא לייצר עוד אלבום קסום של הזוג הצעיר, רק שהפעם הורסים את הבגדים! הצילומים כוללים את בני הזוג, צלם עם חזון ו... ציוד שמחריב את הבגדים! צבעים, אש, ים, בוץ ואיתני הטבע הם ציוד הכרחי ליום הצילומים, אבל מה שבעיקר זוכרים זה את הרגע הראשון שהכלה והחתן החלו לחלל את הבגדים ביום הצילומים. אם הוזמנתם לסייע ביום חורבן שכזה, מומלץ לבוא בבגדים שפחות אכפת לכם מהם.
  4. מזכרות לאורחים: כולנו באטרף על המגנטים של החתונה (שגם ככה כבר אין להם מקום על המקרר), אבל רבים מאיתנו לא יודעים שבחלק מהחתונות יש מזכרות לאורחים! בין שמדובר בחלה בחתונת שישי, בעציץ ריחני או בבקבוק בירה ממותג עם בני הזוג. לרוב, המזכרות יחכו על שולחן בדרך החוצה מהחתונה, נסו לא לפספס.
  5. לא רק שיקים: אנחנו לא מסתובבים יותר מדי עם שיקים, וגם ככה הגעה לחתונה כללה עצירה בכספומט לפני האירוע. מפה לשם, בלי ששמנו לב, החל טרנד הPay Box- לחתונה. הכלה והחתן פותחים משתמש בשם אירוע החתונה שלהם, ואתם יכולים להעביר את הכסף בקליק. וזה לא הכל − זוגות לעיתים משכירים שירותי סליקה באשראי, מה שאומר שהאורחים יכולים לשלם באשראי לפני האירוע לחשבון שנפתח על שם הזוג או במכונות שמוצבות במקום האירוע, בחלק מהמקרים ניתן להדפיס אישור תשלום עם ברכה, כדי שיהיה משהו לשים במעטפה.
  6. תודה שבאתם, יש מזרונים בהמשך השביל: מסתבר שחלק מהחתונות נגמרות רק בבוקר שאחרי! יוזמה של החתן והכלה, בין שבחרו במיקום 'מעניין' להתחתן בו (או במילים אחרות אמצע שום-מקום) ובין שחשוב להם שהאורחים יוכלו לשתות אלכוהול בחתונה מבלי להתווכח מי יהיה נהג תורן, מציעה לאורחים אפשרות ללינה במיקום של החתונה מיד כשהיא נגמרת. בין שמדובר בזולות מושקעות הכוללות מזרנים ובין שמדובר בכמה פופים נוחים, הרבה זוגות מצאו לנכון לאפשר לאורחיהם את האפשרות לחזור מהחתונה רק בבוקר שאחרי. תכינו את הפיג'מות היפות שלכם.
נגישות