ושהרושם הראשוני לא יטעה אותך
מאת: דיקלה קציר , עורכת עדן גבע , מדור: אהבה

מה ללבוש, איפה יהיה הדייט הראשון וכמה זמן לחכות עד שיהיה אפשר לענות לו בלי שזה ייחשב נואש או מייבש? כן, כולנו נותנים משקל לרושם ראשוני, אבל האם זה מוצדק? בדקנו עם הזוגות הוותיקים.

הניחו בצד את קבוצות השידוכים. חשבתם לאחרונה כמה משקל אתם שמים על מפגש ראשוני? מבחינת לוקיישן, מה ללבוש, האם לאחר קצת והאם למשוח את גופי בבושם?כולנו היינו שם. הפחד האימתני מרושם ראשוני, בין שזה בדייט ובין שזה ביציאה משותפת עם עוד אנשים, אנחנו חושבים שחוט האהבה שלנו נקטע בשניות הראשונות. יצאתי לתחקיר קטן ובדקתי עם הזוגות היציבים ביותר שאני מכירה (חמסה חמסה) מה הם באמת זוכרים מהדייט הראשון או מההיכרות הראשונית. זה לא מה שציפיתם.

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

"על מה את מדברת דיקלה? המיקום של הדייט הראשון הוא הכי חשוב בעולם!" אומרות לי החברות. האם זה צודק? פה אחד כולן מסכימות שפאב זה הקלף המנצח - בירה שמקלילה אווירה, מוזיקת רקע שמונעת שתיקה מביכה ומלצרית שתרים לכם. מצד שני, עולה קול של בנות שאומרות שדווקא שעת הערב המאוחרת בפאב גורמת לכל הדייט להיות אפלולי, עייף, ובעיקר - נשכח. האם הלוקיישן באמת מכריע?

יהלי, בוגרת האוניברסיטה, מספרת שאת בחיר ליבה (ועכשיו גם ארוסה) היא פגשה במקדונלד'ס, "חברה ואני טיילנו בברזיל והכרנו בחור מאוד נחמד. הוא אמר שהוא יצרף ליציאה בערב חבר שלו ונלך לקרוע את העיר. מפה לשם לא ידענו איפה ממש לקבוע בריו, הכול בפורטוגזית ובכל פינה יש דוכן אסאי שנראה כמו האחרים. אז החלטנו לקבוע במקום שכולנו מכירים – מקדונלד'ס."

מפה לשם היא מספרת שריח השמן הזול, נערים ברזילאים בני 16 ופוסטרים של ליצן ענק היו המרכיבים המרכזיים ביום שבו הכירה את שי, בחיר ליבה. "אני מודה שמקדונלד'ס זה לא הכי סקסי, אבל בסופו של דבר זה המקום שממנו יצאתי עם אהבה."

בדקנו ומצאנו: מבין הזוגות שהסכימו לשחזר את הדייט הראשון שלהם לטובת הכתבה, הרוב המוחלט, אם לא כולם, זכרו היטב את המיקום של הדייט, אבל לא היה מיקום שהיה משותף לכולם.

אוקיי, אז אולי דווקא הלוקיישן עצמו לא כזה מכריע, אבל בהחלט זכיר. המלצה שלי? כדאי לבחור מקום נחמד לדייט ראשון כדי שתוכלו לחזור אליו בעתיד ולהתרגש. כך או כך, הוא לא ישפיע בהכרח אם תצאו מהדייט יחדיו או בנפרד.

U ARE WHAT YOU WEAR

שמלה או סקיני? מכופתרת או טי-שירט? אל תשקרו, כולכם עברתם מסכת פוזות מול המראה לפני הדייט הראשון והתלבטתם מה הלוק שבעזרתו אכבוש את בחיר ליבי או בחירת ליבי. לכל אחת מאיתנו יש את הג'ינס שבו אנחנו נראות הכי טוב ולכם הבנים את הז'קט שגורם לכם להיראות בוגרים וכובשים כאחד. אבל באמת? האם הלבוש הוא באמת כזה זכיר?

ליאור, סטודנטית להוראה בתואר שני ובזוגיות מעוררת קנאה מספרת: "אני לא זוכרת מה הוא לבש, צוחקת. אהבתי שהשיחות שלנו ממש זרמו והיה לנו מצחיק... אהבתי ששנינו אוהבים לבשל והיינו מזמינים זה את זה לנשנש." ואם תהיתן - גם הוא לא זוכר מה היא לבשה. רק מניחה את זה כאן.

עברתי לזוג אחר, שגם הוא מטפח זוגיות יציבה, ממש אחרי חתונה. עדן, סטודנטית שנה ג' לניהול מספרת שהיא דווקא זוכרת מה לבש בעלה ביום שבו הכירו 'ג'ינס וסוודר אפור' ובעלה (שיחיה) זוכר 'גרביונים בצבע כתום-אדום עם חצאית מיני.' אכן מראה שקשה לשכוח.

בדקנו ומצאנו: נראה שרוב הזוגות לא זוכרים מה בן או בת הזוג לבשו בדייט הראשון או ביום שהכירו.

מבין הזוגות שדווקא כן זוכרים את לבוש הצד השני, נראה שנשים זוכרות יותר מגברים את הלבוש של מושא הדייט. בנות, מקווה שחידשתי לכן, אז אפשר להפסיק לחדש את המלתחה.

אז מה עוד?

אוקיי, אז הסכמנו שדווקא הלוקיישן חשוב ושהלבוש לא קריטי. אז מה הם 5 הדברים שאתם זוכרים מהמפגש הראשון עם בן/בת הזוג? קבלו:
1. מעמד החשבון. מסתבר שכולכם זוכרים מה קרה כשהגיעה הפתקית הלבנה עם המספרים, כולכם זוכרים את הריב מי ישלם או את ההסכמה ההדדית על מי נופל הנטל.
2. מזג האוויר. כולכם זוכרים אם היה גשום או שרבי, אם הזיעה הייתה מהמפגש או מהטמפרטורה ואם היה לכם קריר או חמים.
3. נעים מאוד. כולכם זוכרים את הפעם הראשונה שהיא או הוא אמרו לכם את שמם. יותר מכך, רובכם זוכרים אם התבלבלתם בשם שלהם.
4. איפה? רובכם זוכרים איפה נפגשתם בפעם הראשונה או באיזו סיטואציה. לא משנה אם מדובר בדייט, בישיבה בדירה או דווקא בטיול עם הכלב - ההקשר נשאר בזיכרון.
5. הנשיקה הראשונה. לא מפתיע. כל אחד ואחת מכם זכרתם את הנשיקה הראשונה - איפה, מתי ולמה, מי יזם ואיך זה הרגיש. אולי פה דווקא צריך להשקיע.

נראה כי המצב לא ממש עגום אבל גם לא ממש ברור. מצד אחד רובכם זוכרים את המקום שהכרתם בו או איפה קבעתם לדייט ראשון אבל לא ממש זוכרים מה הצד השני לבש. מצד שני, כל אחד ואחת מכם זוכרים את עצמכם בתוך הסיטואציה, אם היה נעים או מביך, אם היה קר או חם ואת מעמד הנשיקה. קחו את מה שאתם צריכים, רק דאגו שאתם שמים את הדגש הנכון לפני הדייט הראשון. בהצלחה!

נגישות