והסטודנטית הזו היא אני
מאת: אור הוכמן

חמישה דברים שלמדתי מהחיים עם כלב

אני חושבת שהגענו לשלב הזה ביחסים שלנו כדי שאכיר לכם כבר את הילד שלי, או בשמו השני צ'סטר. דמיינו גוש לבן של פרווה שעשוי להיות כנעני, גולדן-רטריבר, סמוייד, לברדור או כולם ביחד, ותיצרו ממנו את היצור הכי חמוד שהלך אי פעם על כדור הארץ. זה צ'סטר. ולא, הכלב שלכם לא יותר חמוד מהכלב שלי, סורי, אין מצב. פשוט לא אפשרי.

בכל מקרה, הנה חמישה דברים שלמדתי מאז שאימצתי את הקטן שלי.

  1. הצד הפולני שלי קיים במלוא עוצמתו – את צ'סטר אימצנו לפני שנה וחצי, ומכל הטוב שהוא הכניס לחיים שלנו הוא גם הוציא החוצה צד מאוד-מאוד בולט באישיות שלי שעדיין לא הגיע זמנו לזהור. החצי הפולני. "מה אם" הפך למושג מפתח בכל מה שקשור לצ'ס הקטן. מה אם הוא ייחנק מהעצם? או מה אם הוא לא מרגיש טוב? מה אם, רחמנא ליצלן, השארנו את הגז דלוק וצ'ס יישאר כלוא בבית? (ואז אני נזכרת שאין לנו גז בכלל). בקיצור, אני אהיה אימא כייפית. ולא, לא כיף אתי במסיבות, בעיקר כי את רוב המסיבה אבלה בלהראות לכם תמונות שלו ולספר לכם את הדבר המצחיק שהוא עשה בבוקר, ואמציא כל מיני תירוצים להסביר למה הוא נבח עליך כשליטפת אותו (זה כי לא נתת לו לרחרח אותך קודם!!!).
  2. שכונה ג' דווקא לא כזאת רעה – קרה דבר מדהים בשכונה ג', דבר שלצערנו לא קורה הרבה. נפתחה גינת כלבים. ולא סתם גינת כלבים! לא משהו מאולתר עם גדר חצי שבורה, אלא גינה אמתית! כזאת עם חול! ומתקנים! גדולה! שאפשר לרוץ בה! עם שער כפול! כן, כן, גבירותיי ורבותיי, תמשיכו לצחוק על שכונה ג' ולהסתכל עליה במבט המזלזל הנפוץ אצל דיירי שכונה ב' או ו' הישנה ואפילו ד' (מאיפה לכם האומץ?). לנו אולי יש חתולים, צעקות ופסולת בכל השכונה, אבל יש לנו גם גינת כלבים. ומי שאין לו כלב לא יבין את גודל השמחה וההילולה לכבוד המאורע המרגש.
  3. אבא שלי אוהב את הכלב שלי יותר מאשר אותי – לראייה, לפני כמה שבועות הוא "היה באזור", ולכן קפץ ולקח אותו אליו באמצע השבוע. ולא, הוא לא ממש שאל. וכן, הוא צריך כבר נכד.
  4. קל מאוד להפוך ל"אנשי כלבים" – אתם יודעים, מאלה שמדברים על האוכל הנכון ביותר לפרווה, על הדבר החמוד שהקטן עשה אתמול בלילה, על הגירוד המוזר באוזן ושאר ירקות השייכים בלעדית לאנשי כלבים ולאנשי תינוקות, כל זה תוך כדי שליחת מבטי גאווה על איך הכלבלב משחק יפה. על הדרך כמובן מספרים לכל מי שרק מוכן לשמוע על כל הדברים החמודים שהוא עושה, כמו לחפור את העצמות שלו באדמה, להתחנף עם הושטת יד או לדחוף את הראש שלו בכל פעם שמפסיקים ללטף אותו. ואז מבינים שאתם כמו אימא גאה שמראה את התמונות של התינוק שלה לכל מי שלא מעוניין. וכנראה לאף אחד לא אכפת מהדברים החמודים שהכלב שלי עושה. הפסד שלכם.
  5. כשיש לך כלב, אין דבר יותר כיף מלחזור הביתה – יבבות, בכי, קפיצות, קשקושי זנב, כל זה קורה ברגע שנכנסים הביתה. וגם הכלב שמח, כמובן. אין דבר כיף יותר מלהגיע מיום ארוך הביתה ולבלות מכורבלים, אתם וגוש פרווה נעים שחיכה לכם כל היום.

בקיצור, כל האנשים שם בחוץ שטרם חוו את האושר הזה, לכו לאמץ. זה יעשה לכם רק טוב. ניפגש בגינת כלבים, יש לי צעצוע משוגע מאיביי להמליץ לכם עליו.

נגישות