ובאיזו קבוצה את/ה?
מאת: ליעד וכניש , עורכת עדן גבע , מדור:

כשבחרנו איפה לגור התחשבנו בעיקר במרחק מהאוניברסיטה. התרגלנו לתפיסה הזו של "מרחק הליכה" וגם אם יש לנו רכב אנחנו בכל זאת בוחרים להישאר בבועה. לעומת זאת, יש בבאר שבע מקומות ממש שווים שנמצאים מחוץ לתחום המוכר – בעיר העתיקה.

אתם רואים את כולם מסביבכם פעלתנים ועסוקים בדברים חשובים בזמן שאתם מעבירים עוד ערב פושר על הספה מול נטפליקס? זה אומר שאתם לא מעורבים מספיק. הצטרפו עוד היום לקבוצות המגניבות ביותר והתחילו לעשות דברים!

לכו לשחק פריזבי עם הכלב שלכם

רותם סרפוס, סטודנט לפיזיקה שנה ג' ובעלים לכלבה חמודה בשם שמחה, החליט להקים קבוצת וואטסאפ שמפגישה בין בעלי כלבים שרוצים לשחק פריזבי עם הכלבים שלהם יחד. רותם הסביר שקיים ענף ספורט שנקרא "ספורט כלבני". מעבר לעובדה שזה ממש כיף, יש פה גם עניין של חיזוק הקשר ויצירת שפה משותפת. כמובן, שלא מדובר רק במפגש בין הכלב לבעלים אלא זה גם מפגש חברתי. בסוף האימון נותנים לכלבים לשחק, בזמן שבעלי הכלבים יושבים ומשוחחים על החיים ומה שביניהם. מעוניינים להצטרף לקבוצה? חפשו את Rotem Serphos בפייסבוק.

גיקים וגאים בזה

אם אתם גיקים ולא מכירים את הקבוצה הזאת – שיים און יו. אם אתם גיקים ואתם לא יודעים שאתם גיקים- תגלו זאת עכשיו. קבוצת הפייסבוק BGU Geeks היא קבוצה שהוקמה על ידי יהב דסקל, סטודנט שנה ג' למדעי המחשב וגיק גאה, במטרה לפתח את הנושאים הגיקיים, לעודד מפגשים ולהכיר אנשים בעלי תחומי עניין משותפים. בקבוצה תוכלו להתעדכן באופן שוטף ולעקוב אחר ערב משחק-קופסא באוניברסיטה, שמתקיים פעם בשבוע וערב משחקי מבוכים ודרקונים של רוחות הדרום שנערך פעם
בשבועיים. בנוסף על כך, תוכלו לנסות ליזום ערבים מעניינים בעצמכם. אז למה אתם מחכים? הצטרפו לקבוצה. זה לא כזה קווסט (אני סתם מנסה להישמע מגניב, בתכלס אין לי מושג מה אמרתי).

תהפכו למבקרי מסעדות

אם אתם אוהבים לאכול ולדבר על זה- קבוצת אוכלים בב"ש והסביבה היא לגמרי הקאפ אוף תי שלכם. לנוי תומרקין, סטודנטית שנה ג' לספרות ופילוסופיה, שהקימה את הקבוצה, סיפרה לנו מה הניע אותה לפתוח את הקבוצה: "בעוד שהתרבות והפנאי מתפתחים כאן בקצב, הקולינריה בעיניי משתרכת מאחור. רוב הסטודנטים לא מכירים את המקומות שיש בעיר ולא מתערבבים. יש בעיר מקומות מצוינים שלא משווקים את עצמם כמו שצריך מכל מיני סיבות ולכן אף אחד לא מכיר אותם. הייתה לי הרגשה שזה משהו שיש בו צורך ממשי רב ואפס מענה, והרגשתי שהעיר זקוקה לקבוצה כזו. הקבוצה מתמקדת לא רק בביקורות אלא גם בשאלות שקשורות לתחום המזון, מתכונים, שאלות, תהיות, וידויים לוהטים מהמקרר ועוד. מזמינה אתכם להצטרף ולפתוח איתנו את הקיבה, את הראש ואת הלב". יש לי תחושת בטן שהקבוצה הזאת עוד תכבוש את העיר.

נגישות