המלצת הצוות
מאת: דיקלה קציר

מעבדות לחירות

חכם

"סיפורה של שפחה",The Handmaid's Tale , יוצר: ברוס מילר, כ-50 דקות לפרק

הסדרה, אשר מבוססת על ספרה של מרגרט אטווד "מעשה השפחה", מתרחשת בעולם עתידני וקודר בשטחי ארצות הברית לשעבר, לאחר שכת נוצרית טוטליטארית חוללה הפיכה בממשל האמריקאי והקימה את רפובליקת גלעד. צעירה בשם ג'ון נחטפת ונאלצת לשמש בהוראת המשטר לשפחה למטרות רבייה, זאת לאחר שאחוזי הילודה ירדו בצורה דרמטית בעקבות זיהום אוויר וריבוי מחלות מין. אני תמיד אוהבת סדרות ברוח העתיד הלא מבטיח (#איפה_להתחיל), אבל דווקא פה מדובר בסדרה שהיא הבטחה של ממש. היא מותחת, מעניינת, והיא לגמרי סוחפת למרתון. מחכה לעונה השנייה!

רשע

"ג'אנגו ללא מעצורים", Django Unchained, מערבון, במאי: קוונטין טרנטינו, שחקנים: ג'יימי פוקס, כריסטוף וולץ ,ליאונרדו דיקפריו, 165 דקות, ארה"ב, 2012

עצמו עיניים ודמיינו מערבון, כובעים ואקדחים, כרכרות וסוסים. עכשיו תוסיפו את קוונטין טרנטינו וקאסט מן השורה הראשונה. עלילת הסרט "ג'אנגו" מתרחשת בתקופה שקדמה למלחמת האזרחים האמריקנית, ומציגה בצורה חזקה את היחס האלים במדינות דרום ארצות-הברית כלפי העבדים השחורים. במרכז הסרט מתוארת מערכת היחסים בין ג'אנגו, עבד שחור משוחרר, לבין ד"ר שולץ, צייד ראשים לבן ממוצא גרמני. כבר אמרתי שהסרט זכה בשני פרסי אוסקר ובגלובוס הזהב בקטגוריות התסריט הטוב ביותר ושחקן המשנה הטוב ביותר? שלא נדבר על הסאונד המטורף שמלווה את כל הסרט! פשוט תראו.

תם

"מיינדפולנס – להיות כאן ועכשיו", מאת: ליבליך מתי, הוצאת כתר, 348 עמודים, 2018

שחרור הוא לא רק פיזי אלא גם נפשי. מתי ליבליך, פסיכולוגית בודהיסטית, ומורים ומתרגלים אחרים שיתפו פעולה בכתיבת ספר שנועד לגרום לנו להסתכל עמוק פנימה בלי לפחד ובלי לשפוט. הספר עוסק בכל מיני נושאים כמו פאניקה, חרדה, דיכאון, יחסים בין אישיים ונפש, ומטרתו היא לגרום לכל אחד מאתנו להגיע לרגע של שקט ושלווה על ידי תרגול בשיטת המיינדפולנס. הספר מכיל ידע תיאורטי ובמקביל שלל תרגילים פשוטים וייחודיים שניתן לתרגל, כך שהוא מתאים גם לסקרנים ולאלו המבקשים להעמיק בתחום. מומלץ בחום!

ושאינו יודע לשאול

אימפרוב"ש , בניין 35, קומה 1-, כל יום חמישי בשעה 20:00

אימפרוב"ש היא יזמה באר-שבעית להנגשת אימפרוביזציה בחינם לקהל הרחב בבאר שבע. במסגרת האימפרוב"ש מתקיים בכל שבוע מפגש לימוד של אלתור על במה ותרגול משחקים (בסגנון "של מי השורה הזאת בכלל?") עם שאר המאלתרים.

מפעם לפעם מתקיימות סדנאות מיוחדות עם מדריכים מכל הארץ, מפגשים חברתיים, ואפילו מתוכנן בקרוב נופש אימפרוב ארצי – והכול בחינם או במחיר עלות מינימאלי.

חשוב להגיד כי לא רק שמכל מפגש יוצאים עם דמעות של צחוק, כישורי האלתור שנלמדים עוזרים גם בתקשורת בינאישית ובפיתוח היצירתיות. בנוסף, מדובר בפעילות מגבשת שיצרה קהילה קטנה ומשפחתית שרק הולכת וגדלה עם כל מאלתר/ת חדש/ה שמצטרפ/ת.

אין צורך בניסיון קודם, מתאים גם לביישנים ביותר שרוצים לנסות משהו חדש. למתקדמים שבינינו גם יש מפגשים בימי חמישי ב-19:00 באותו המקום.

לפרטים נוספים חפשו בפייסבוק "אימפרוב"ש".

נגישות