המלצת הצוות
מאת: דיקלה קציר

המלצות קלילות לתחילת סמסטר אביב #קללל

"אלוהים, מה זה צריך להביע?", מאת: סיימון ריץ', הוצאת מטר, 207 עמודים, 2014

במשך שנים רבות מספור מנהל אלוהים ברשלנות מחפירה את "גנעדן בע"מ", התאגיד הקלוקל והכושל שאותו ייסד במו ידיו. לאחרונה הוא מעביר את מרבית זמנו במגרש הגולף, וכשהוא מתייצב סוף-סוף לעבודה הוא לא טורח למנוע מלחמות ולחסל רעב, אלא בעיקר מחפש את עצמו בגוגל כדי לראות מה כותבים עליו. כשאלוהים מחליט להגשים את חלומו ולפתוח מסעדת פיוז'ן אסיאתית, הוא נחוש בדעתו להתפטר מתפקיד מנכ"ל התאגיד ולהשמיד את כדור הארץ. קרייג ואלייזה, צמד מלאכים זוטרים העובדים ב"מחלקת נִסים" הנחותה בתאגיד, מסרבים להשלים עם העובדה שכדור הארץ הוא מקרה אבוד. הם מגיעים להסכם עם הבוס: אם הם יצליחו לחולל את הנס הבלתי סביר ביותר (#להירשם לקורס כללי שווה) ויגרמו לשני בני-האנוש המאותגרים ביותר חברתית על פני האדמה להתאהב זה בזה, אלוהים יבטל את גזר הדין. מה הבעיה? אנחנו. סוחף, מצחיק וגאוני.

"למה דווקא הוא?", why him?: קומדיה, במאי: ג'ון המבורג, שחקנים: ג'יימס פרנקו, בריאן קרנסטון, 111 דקות, ארה"ב, 2016

תמיד חששתם מהמפגש הראשוני של ההורים ובן/ת הזוג החדש/ה? לא משנה כמה זה נראה לכם גרוע, עלילת הסרט הזה מנצחת, BY FAR. הסרט עוקב אחר מפגשו של לארד (ג'יימס פרנקו), הייטקיסט מיליארדר מופרע (מדי), והוריה של חברתו (זואי דויטש). נד (בריאן קרנסטון), האב המגונן והשמרני, חושב שלארד כלל אינו מתאים לבתו, ונלחץ אף יותר כאשר הוא מוצא את עצמו בעולם ההייטק הזוהר שלו (ככה זה במדמ"ח). לארד רוצה להציע נישואים, אך נד... פחות מתלהב. אמנם הסרט קצת באווירת קריסמס, אבל הוא לגמרי מתאים כדי להעביר ערב קליל ומצחיק עם החבר'ה.

"ריק ומורטי", Rick and Morty, יוצרים: ג'סטין רוילנד (יוצר ומדובב) ודן הרמון, כ-25 דקות לפרק

"ריק ומורטי" היא ה-ס-ד-ר-ה לזמן הזה. היא לא מחייבת, אין בה שום קו עלילתי שדורש מעקב, והיא מושלמת לעשרים דקות של "לא לעשות כלום עם עצמך ולא להרגיש רע עם זה", ממש כמו בתחילת סמסטר. איך אני אסביר את זה שאין עלילה ואתם עדיין חייבים לראות את זה? הסדרה עוקבת אחר סיפורם של מדען אלכוהוליסט בשם ריק ונכדו התמים מורטי על מסעותיהם בין יקומים ועל מערכות היחסים המשפחתיות שלהם. כמו בחזרה לעתיד, רק עם הרבה יותר NONSENSE. # BURPPP

דרום אדום

כל שנה זה אותו הסיפור, נזכרנו מאוחר מדי ודרום אדום יידחה לשנה הבאה. אז אולי הפעם לא?! הרי אתם כבר בבאר שבע, ומה"דרום" של הדרום אדום אי אפשר לברוח. אז מה דעתכם על שבת כיפית שכולה כלניות? קבלו המלצה לשני מסלולים:

זה שכולם מכירים – יער שוקדה: נוסעים בכביש 25 ובצומת זמרת פונים דרומה לכביש הגישה למושב שוקדה (2422). ממשיכים כ-4.3 ק"מ ופונים ימינה לדרך נוף יער שוקדה לפי השילוט (הדרך מתאימה לכל רכב). לאחר 1.5 ק"מ מגיעים לחניוני הפיקניק והכלניות (waze: דרך נוף יער שוקדה).

מומלץ לא פחות – שביל שקמה: השביל ממוקם בין אור הנר לצומת איבים. נוסעים בכביש 232, המחבר בין צומת גבעתי לצומת שער הנגב. ממשיכים לכיוון קיבוץ אור הנר, ולפני השער יש פנייה ימינה לכיוון שמורת גברעם ושביל שקמה. ממשיכים עם השביל מערבה (שמאלה), עוברים את היער עד שמגיעים לשדה גדול ופורח המוקף גדר בקר, קשה לפספס.

מומלץ להביא שמיכת פיקניק ולספוג קצת שמש אביבית.

נגישות