המלצת הצוות
מאת: דיקלה קציר

והפעם – נשארים מתחת לשמיכה – WINTER IS COMING

"מצרפי המקרים", מאת: יואב בלום, כתר הוצאה לאור, 277 עמודים, 2011

יותר ממאתיים עמודים שיגרמו לך להסחת דעת מוחלטת מכמה קר לך. אפשר להרים גבה כאשר הסופר הוא גם מתכנת ובלוגר, אך זה לא המקרה. רב המכר עוסק בחייהם של שלושה חניכים בקורס "מצרפי המקרים" (כשמו כן הוא), אשר מכשיר אותם ליצור דרך פעולות קטנות שרשרת אירועים אשר תוביל לאירוע שעתיד לשנות גורלות בחייהם של אחרים. החניכים פועלים תמיד על-פי משימה מוגדרת המגיעה אליהם במעטפה לסף דלתם. העלילה שואבת את הקורא לעולם מקביל, מייצרת חוויית קריאה עשירה בדמיון ובניתוח רציני (כמו כל עלילת מדע בדיוני טובה).

"סארו – הדרך הביתה", דרמה, במאי: גארת' דיוויס, שחקנים: דב פאטל, ניקול קידמן, 120 דקות, ארה"ב, 2016

טוב, סרטים זה הגילטי פלז'ר שלי, ובאמת היה לי קשה לבחור סרט להמליץ עליו. אין ספק שהסרט הזה, אף על פי שיצא ממש לא מזמן, הוא אחד הסרטים המרגשים שיצא לי לצפות בהם. תכינו את הטישו (ולא כי אתם מצוננים).

הסרט מבוסס על סיפור אמתי של סארו, ילד בן חמש ההולך לאיבוד על רכבת הרחק ממשפחתו. סארו מוצא את עצמו אבוד ומבולבל במרחק של אלפי קילומטרים מביתו, עד שלבסוף הוא מגיע לבית יתומים ולזוג הורים אוסטרליים והם מאמצים אותו. לאחר שנים רבות שבהן הדחיק את הצורך לחפש אחר עברו הוא מוצא עצמו בארוחה עם חברים ממוצא הודי המעוררת באופן פתאומי את הרצון שלו לחפש אחר שורשיו. הסרט עוסק במסעו המופלא אחר האיחוד עם ביתו הרחוק. הסרט סוחף ומותח ומוודא שלא נצא יבשים.

"13 סיבות", יוצר: בריאן יורקי, שחקנים: דילן מינט, קת'רין לנגפורד, כשעה לפרק

סדרת חורף אמתית נמדדת ביכולת שלה לייצר BINGE WATCHING – להפעיל פרק אחר פרק ללא שום רצון להתפנות אל משהו אחר. כמובן, לנעליים אלו נכנסת סדרת המופת "13 סיבות". הסדרה, ששודרה החל ממרץ האחרון בנטפליקס, מציגה את סיפורה של האנה בייקר, נערה שהקליטה שלוש-עשרה קלטות כדי להסביר מדוע החליטה לשים קץ לחייה. במהלך הסדרה אנו עוקבים אחר דמותו של קייל אשר בכל פרק באמצעות מפה והקלטות שהשאירה האנה נסחף אחר כל המקומות והסיבות שהובילו להתאבדותה. לא חסרה סיבה לעוד עונה.

פארק טרמפולינות Ijump, יצחק נפחא 25, באר שבע

כשבכל זאת צריך לצאת מהבית יש לנו המלצה עבורכם. מחציתכם בטח צוחקים וחושבים שזאת המצאה מוחלטת, והמחצית השנייה כבר מחפשת שעות פעילות. מדובר במקום עצום (גודלו של הפארק כאלף מטרים) הכולל כמות מכובדת של טרמפולינות. הן מחולקות לתחנות של קפיצה חופשית וקפיצה למרחק. כמו כן קיימות אטרקציות נוספות כמו הטבעות לסל, קיר טיפוס בדרגות קושי שונות ועוד. הכניסה למתקנים מותנית בתשלום לפי שעה. שעת קפיצה ראשונה תעלה כחמישים שקלים והשנייה עוד שלושים שקלים. אם אתם מרגישים צורך להזיז את עצמכם כשגופכם מתנוון בחורף או שחלום חייכם הוא לקפץ כאוות נפשכם, אין ספק שקפיצה קטנה לשם היא כל מה שאתם צריכים.

נגישות