המדריך ל-45 דקות באוניברסיטה
מאת: גלי סיטון

לא מספיק כדי ללכת הביתה, יותר מדי מכדי לחכות בכיתה. כתבתנו מצאה מה אפשר לעשות עם ארבעים וחמש דקות באוניברסיטה.

ארבעים וחמש דקות – זה לא מספיק זמן ללכת הביתה ולחזור, זה לא מספיק זמן לקפוץ לרגע לסידורים בקניון, פרק זמן שלא נותן לך בעצם כלום, אבל בכל זאת זה כל כך הרבה זמן. אז מה עושים כשיש לך ארבעים וחמש דקות להעביר באוניברסיטה בין השיעורים?

לקרוא ספרים בצומת ספרים

אי שם למרגלות בניין 74 נמצאת חנות של צומת ספרים. זו חנות יחסית גדולה עם מגוון רחב של ספרים שיאפשר לכם למצוא את עצמכם בכל מדף שהוא. לצד ערמות ספרי היסטוריה ומגדר תוכלו למצוא מחלקת ספרי גינון הכוללת את רב המכר הידוע "מדריך למגדל הקנביס הישראלי". אגף ספרי המתנה הוא אגף קלסי לשריפת זמן ולשעשוע, ובו תוכלו למצוא ספרים כמו "יומן שירותים" או "מדריך הוראות לחייל שנחטף". בחנות יש כורסאות נחמדות ובהן אפשר לשבת ולקרוא. במקרה שמצאתם ספר ששאב אתכם, אתם יודעים, כמו פעם כזה, תוכלו לרכוש אותו ולהמשיך את הרומן שלכם בארומה הסמוכה עם כוס קפה וללבוש עטרת של אנשים חשובים. תוכלו גם למצוא ספרים במבצע שהכיס הסטודנטיאלי הקטן יכול להכיל, מדף של ספרים פגומים בעשרים שקלים או ספרים במבצע שמתחלפים כל חודש בארבעים שקלים.

לעשות קניות בבניין 28

לפעמים יש באוניברסיטה דוכנים, ואז זו קלאסיקה במיטבה של ניצול ארבעים וחמש דקות שמכניס למינוס בחשבון הבנק. אבל גם בימים רגילים אפשר להעלות עשן מהכרטיס. בבניין 28 תוכלו למצוא חנות בגדי יד שנייה שפועלת כל השנה, ושמה "פעמיים כי טוב". לפעמים גם שם יש כל מיני דוכנים של סירים ושאר דברים שיזכירו לנו שאנחנו לא נעשים צעירים עם הזמן ושאנחנו צריכים לקנות דברים של מבוגרים, כמו למשל, סירים. אם לא מצאתם את שאהבה נפשכם בבניין 28, מובן שתמיד אפשר לקפוץ לאקדמון, ושם תמיד אפשר לקנות משהו שהייתם צריכים ובכלל לא ידעתם על זה עד שנכנסתם לשם. ממול לאקדמון תוכלו למצוא גם חנות לפיתוח תמונות, אם שכחתם ברגע האחרון יום הולדת חשוב ואתם רוצים לרגש עם תמונה על כוס הקפה בבוקר.

לראות סדרה בספרייה

את הפעולה הבאה כמובן ניתן לבצע בכל שטח אחר שבו חשקה נפשכם, אבל אני מוצאת את הקסם במיוחד בחלל הספרייה. משהו באווירת המתים המהלכים שם, בדממה המופרת רק על ידי מרקרים חורקים, יוצר משהו ששייך רק למקום הזה, שלמות שדורשת קלקול קטן. חשבו לכם, כמה נפלא יהיה בכל אווירת הלימודים הקשוחה ובין כל אותם חוקרים ומהנדסים לעתיד, ששוברים את הראש על עוד נוסחה, לשים אוזניות ולראות פרק של סדרה טובה? ("המתים המהלכים", נגיד?) תמצאו לכם את הסדרה הזאת שזמינה באינטרנט ואורך כל פרק בה הוא חצי שעה, והרי לכם ארבעים וחמש דקות מהנות שבהן אתם חווים בטלנות מול המסך, בטלה נעימה שמקבלת אפקט מהנה פי כמה למראה כל הלמידה והסבל של האחר היושב לצדכם.

לתפוס תנומה באיזו פינה

הזוהר של הדשא מול הקרנף הוא אגדה, ללא ספק, ובאוניברסיטה כמו בן-גוריון, שבה אנשים מהלכים על חבלים בין עצים וסטודנטים מתייעצים בנושאי אהבה עם חתולים, אתם לגמרי יכולים לתפוס תנומה בלב לבו של הדשא הסואן ביותר מבלי להיראות חריגים בנוף. אבל אם בכל זאת חשקה נפשכם בתנומה מלכותית ראויה, ללא החשש שמא נמלים קטנות יחליטו שהן רוצות לכבוש את פסגת האף שלכם, חפשו מיטות בפקולטה למדעי הבריאות. זהו. לא יכולים להגיד יותר כלום. גם ככה אמרנו יותר מדי... כלום, כלום, לא משנה.

נגישות