הכי חברתיים בארץ
מאת: גיל אליאס

ארבעים וחמישה ארגונים ותאים סטודנטיאליים השתתפו ביריד הארגונים השנתי והוכיחו שהאוניברסיטה הכי חברתית בארץ שומרת על התואר

ממשיכים להיות האוניברסיטה החברתית בארץ - כארבעים וחמישה ארגונים ותאים סטודנטיאליים השתתפו ביריד ארגונים שהתקיים באוניברסיטת בן גוריון בנגב, כפול ממספר הארגונים שהשתתפו בו בשנה שעברה. במהלך היריד קידם כל אחד מהארגונים את המטרות שבהם הוא מאמין, כשהוא מזמין את הסטודנטים המתעניינים בפעילותו להצטרף לשורותיו. בין הדוכנים השונים היו ארגונים שעסקו באיכות הסביבה, מלגות שונות, תאים המקדמים מעורבות חברתית וכלכלית, ונציגים מהתאים הסטודנטיאליים מכל הקשת הפוליטית. מטרתו של היריד הינה לאסוף פעילים סטודנטיאליים שהצטרפו לתאים המגוונים ובכך לעבות את פעילותם השוטפת, והוא אורגן ותוכנן על ידי מדור מעורבות באגודת הסטודנטים.  

יוליה קוסנצוק, אחת מרכזות התא והסניף של "אם תרצו" וסטודנטית שנה שלישית באוניברסיטה בפוליטיקה וממשל ובמזרח תיכון, סיפרה לנו על מטרותיו המרכזיות של התא. "התא שואף לשוויון זכויות באקדמיה לאור ערכי הציונות. הוא בא גם לפתח את השיח הציוני בחברה ולהגן על הערכים היהודים והדמוקרטים שהמדינה פועלת על פיהם", סיפרה. התא מתכנס פעם בשבועיים בימי שלישי בשעה 18:15 ומציע לסטודנטים התנדבויות במקומות מגוונים ברחבי העיר דרך הצעותיהם של הפעילים, כמו למשל חלוקת סופגניות לילדים במחלקה האונקולוגית בבית החולים סורוקה בבאר שבע. בין פעילויות השיא שנעשו בשנה שעברה, הוביל התא סיורים לחברון וירושלים, כדי להציג את מורכבות המקום מהצד היהודי. חברי התא מזמינים אתכם להרצאה של בועז ביסמוט, העורך הראשי של "ישראל היום", בנושא אנטישמיות אירופית וערבית שתתקיים ב21.11.2017 יום שלישי בשעה 18:15. 

בין שלל הדוכנים הפוליטיים בלט הדוכן שמייצג את "האחווה הגאה" והבית הגאה בבאר שבע. שחר צוק, פעילה ומייסדת האחווה וסטודנטית בשנה השנייה בתואר השני במדעי הרפואה, הסבירה על מהות התא ומתוך אילו נסיבות הוא קם. "התא הוקם מתוך צורך של סטודנטים להטבפא"קים לתחושת השייכות בבאר שבע. התא שלנו הוא מקום שנועד למפגש חברתי ולהיות דלת פתוחה לכל אדם באשר הוא", הדגישה. האחווה יוצרת אקטיביזם אל מול ההומופוביה בקרב הסטודנטים בעיר באר שבע, וגם מטפלת בסוגיות הומופוביות המתרחשות בקמפוס ועשויות להקשות על חברי הקהילה בזמן לימודיהם. האחווה מתכנסת אחת לשבועיים בימי רביעי בשעה שמונה בערב, ושואפת לשוויון זכויות מלא לכלל חברי הקשת הגאה והקמפוס. שיתופי הפעולה רבים נעשו לאורך השנה בין הבית הגאה בבאר שבע לבין ה"אחווה הגאה", ביניהם שילוב של סטודנטים רבים, כולל תומכי הקהילה, במצעד הגאווה הראשון שהתקיים בעיר בשנה שעברה. "האחווה הגאה" מזמינה אתכם למפגש הבא שיתקיים ב-15.11.2017, יום רביעי, שיעסוק בעיקר בנושא בניית הקשרים ובניית הקהילה הגאה.  

תא "אופק" הוא תא סטודנטיאלי שפועל ברוח ערכי תנועת העבודה. טליה שי, יו"ר התא, וסטודנטית שנה שלישית בפוליטיקה וממשל ובמזרח תיכון, סיפרה שמטרותיו המרכזיות של התא הן לעורר את המודעות לבעיות של הנגב ולחזק את המאבקים החברתיים באוניברסיטה, ביניהם המאבק להעסקה ישירה של עובדי ועובדות הניקיון באוניברסיטה בו תמכו בשנה שעברה. חברי התא נפגשים פעם בשבועיים בימי ראשון ושני לסירוגין, ושאיפתו היא לשלב את הסטודנטים כדור הצעיר של הפוליטיקה ולשנותה מבפנים. בין המפגשים שקיים התא בשנה שעברה ניתן למצוא את המפגש שאירגן בין סטודנטיות יהודיות לבין סטודנטיות ערביות, בו שבו ודיברו על הנושאים הפוליטיים המציפים את החברה הישראלית בחיי היומיום. תא "אופק" מזמין אתכם לסמינר הקרוב שיתקיים בין התאריכים 24-25.11.2017 בסוף השבוע בקיבוץ גבולות. פרטים נוספים על הסמינר ניתן לקבל בדף הפייסבוק של התא. 

 

נגישות