אנחנו צריכים לדבר
מאת: דיקלה קציר , עורכת עדן גבע לירן , מדור: אהבה

מעטים יודעים מה בן הזוג חושב. האם הוא כועס או מאושר? האם הוא חושב על העבר או לא רואה עתיד? צריך לדבר על זה!

 

נכנסתם לקשר? ברכותיי! מרגישים שיש נושאים שבא לכם להציף אבל לא יודעים אם זה הזמן המתאים? לא רוצים להלחיץ אבל מצד שני חייבים לדבר על נושא דחוף? קבלו את המדריך לשיחות עסיסיות.

בין שמדובר בקשר חדש או בטיפוח קשר יציב, כולנו מצאנו את עצמנו משתוקקים לדבר על נושאים... בואו נגיד, שלא עולים בסמול טוק. נראה שרב הנסתר על הגלוי, אז בואו נדבר על זה! רשימת הנושאים שתמיד רציתם לדבר עליהם בקשר, ולא ידעתם מתי ואיך.

חודש ראשון: הדחוף והמובן מאליו

התחלתם לצאת, הכול קסום, מסתורי ומושך. הכרתם דרך חברים או באפליקציה, ואתם בסוג של פרדוקס: מצד אחד רוצים להמשיך לסקרן את הצד השני , ומצד שני גם להכיר אותו טוב יותר.

הדברים שיעלו על הפרק: הבנאליים. תחביבים, אוכל אהוב או מוזיקה מועדפת, פרטים דמוגרפיים או כל דבר שיציק אם לא יעלה בהמשך, למשל טבעונות, אלרגיה לבוטנים, גידול נחשים וכו'.

בשום פנים ואופן לא להעלות על הפרק: שיחת אקסים. מוקדם מדי ומיותר מדי. אין מניעה לערוך את השיחה בהמשך, אם חשוב לכם, אבל מומלץ להשאיר את זה לשלב ההיכרות המעמיקה ולוותר על שיח הכיבושים. כן, כולל המספרים.

עד חצי שנה: בואו של הקיטש

יוצאים כבר תקופה מרשימה? מתקשרים לבן הזוג אחרי מבחן או בדרך הביתה כדי להעביר את ההליכה? נראה שאתם נעים לכיוון שלב הביניים שבו המסתורין כבר נעלם, ונראה שכל אחד ראה את השני בפיג'מה מביכה.

הגיע הזמן לדבר על: היכרות עם ההורים וחברים מהבית. זה לא הכי חשוב, אבל כדי לדעת עוד על בן הזוג ולהכיר אותו טוב יותר, תמיד כדאי להכיר את האנשים הקרובים לו ולקבל אותם כמו שהם. מעבר לכנופיית החברים מהתואר, זה זמן טוב להיחשף לסביבה הטבעית של השני.

ממש לא לדבר על: הגשמת יעדים רחוקים, או במילים אחרות "ומה עכשיו?" תחיו את הרגע, תיהנו מהקשר הטרי שלאט לאט מתייצב ותעמיקו את ההיכרות. אל תתכננו את העתיד יותר מדי, זה יכול להרתיע את הצד השני.

עד שנה: ממסדים את הקשר

אתם באים ביחד לכל האירועים, והחברים שלו הם החברים שלך ולהפך. אתםPower Couple  ומנצחים ללא עוררין בטורניר קטאן זוגות. וכן, את הבאת לו נייר טואלט כשנגמר בשירותים.

יוצא לדבר על: כן, זה לגמרי לגיטימי לדבר על מעבר לגור במגורים משותפים, על טיסות לחו"ל ועל תכנון דברים כמו איפה תחגגו את יום השנה.

שיח נפיץ: שעון ביולוגי, חתונה, כלב ושאר חומוס צ'יפס סלט. השיח הזה יכול לצוף גם אחרי, אבל אין לו זמן מסוים שבו הוא צריך לצוף. כן כדאי להתחיל לחשוב, ואפילו לשאול, על העתיד הקרוב המשותף יחדיו.

שנה-עד שלוש שנים: פתיחת סוגרים

ראיתם אחד את השני בכל מצב אפשרי, הוא יודע בדיוק מה עושה לך טוב כשאת עצובה, ואת מתחילה להבין מה הקונספט מאחורי צפייה עם חברים בכדורגל. במילים אחרות: אתם התמזגתם ליחידה אחת, הומוגנית, דוחה ככל שתהיה, ואתם נשמעים וחושבים אותו דבר.

צורת השיח: מוזרה וחמודה כאחת. בדיחות פרטיות או הברות שברורות רק לכם הפכו למילים של ממש, כינויים כבר מזמן הוטמעו בשיחת החולין היומיומית, ובכל מסעדה אתם יודעים בדיוק אילו מנות תחלקו (כשבפועל יש מנה אחת שכל צד אוהב יותר). אתם מרגישים טוב זה עם זה ומרגישים בנוח להעלות כל נושא ולדבר על הכול.

אפשר, אבל פחות: על אף שניתן לדבר על הכול, כדאי להשאיר קצת מסתורין. תנסו לשמור חלק מהרגעים הפחות מושכים שלכם לעצמכם.

שלוש שנים ומעלה: נשבר הסכר

הכול צפוי והרשות נתונה. אין נושא שעוד לא דנתם בו, אין מצב שבו הוא לא ראה אותך, ואין כבר להגיד על כל סיר שהרמת "יצא לך ממש טעים, מאמי." כל האמת בפרצוף.

כשיוצא לדבר: למה כשיוצא לדבר? כי התחלתם לדבר אחד עם השני באימוג'ים. בשיא הרצינות. לבבות זה פאסה, ואפשר לומר "אני אוהב אותך" באימוג'י של ספל תה. וכשאתם מדברים? אתם הופכים לרכלניות קטנות שנשאבו מתוך פאנל עקרות בית בסרט טורקי.

מה נשאר: האהבה שלכם. האהבה שלכם כל כך חזקה שאין דבר שתגידו או שתעשו שיעצור את רגשותיכם זה כלפי זה – וזה כל היופי. אתם הכי יפים כשנוח לכם!

לסיכום, תמיד כדאי להקשיב ללב ולבחון אם נושא מסוים יוצר אי נוחות בקרב הצד השני. הקפידו על תקשורת בריאה ותהיו קשובים אחד לשני. תמיד תשאפו להרגיש הכי בנוח זה עם זו ולהציף נושאים, כואבים ככל שיהיו.

נגישות