אם תביעו משאלה
מאת: ליאור גבאי , עורכת עדן גבע לירן , מדור: גיק-לי

הגיעה העונה החמה של השנה וזה הזמן ל"קיץ מהסרטים". אז אילו סרטי דיסני יוצאים הקיץ? קראו ותגלו.

דיסני חוזרים השנה, במהלך החודשים החמים, עם כמה סרטים שצפויים להפוך ללהיטים: עוד צעצוע של סיפור – הרביעי בסדרה, סרט חדש של ספיידרמן – רחוק מהבית, בשיתוף עם סוני (לא לשכוח שמארוול היא חברת בת של דיסני), וגרסת רימייק לסרט שהיה נוכח בילדות של כולנו – מלך האריות.

הראשון שעתיד לצאת הוא צעצוע של סיפור 4 ב-21 ביוני בארצות הברית. אלינו, ככל הנראה, הוא יגיע יום קודם, כמו שקורה עם רוב הסרטים שוברי הקופות שמופצים בארצות הברית בימי שישי. בזמן ששלושת הסרטים הקודמים בסדרה התמקדו בעיקר בהרפתקאות שעברו וודי, באז שנות אור וחברים נוספים, הפעם הסרט יפנה לכיוון קצת רומנטי. שבע שנים לאחר התרחשויות הסרט הקודם, החבורה העליזה מקבלת לשורותיה צעצוע חדש ושמו פורקי. למרות הסירובים החוזרים ונשנים שלו, הם מנסים ללמד אותו איך להיות צעצוע. במהלך ההרפתקה המשותפת שלהם פוגש וודי בחברתו הוותיקה בו-פיפ ואז עפים ביניהם ניצוצות באוויר. אנשי מפתח בחברת פיקסאר והבמאי של שני הסרטים הראשונים בסדרה, שהיה מעורב גם בהפקת השלישי, הסבירו את הבחירה שלא להמשיך בקו העלילתי הקודם של ההרפתקאות בכך שבעיניהם הטרילוגיה הושלמה. לאחר שסגרו היטב את כל הקצוות, הם הרגישו צורך לנתב את הסדרה למקום אחר,. ומבחינתם הסרט הרביעי לא מהווה המשך לשלישי, אלא פרק נפרד בסדרה. תאריך היציאה של הסרט נדחה פעמיים אבל עכשיו התאריך ביוני 2019 כבר בטוח ואפשר לסמוך על זה שלא נגיע למצב של 'פעם שלישית גלידה'.

קצת אחר כך, ב-2 ביולי, מגיע אלינו ספיידרמן: רחוק מהבית בכיכובו של טום הולנד. הסרט יחתום את השלב השלישי של היקום הקולנועי של מארוול ויהיה הסרט העשרים ושלושה במספר. אם עדיין לא צפיתם ב'הנוקמים: סוף המשחק', מומלץ לצפות בו לפני ספיידרמן. באופן כללי מומלץ לצפות בסרטי מארוול, ויפה שעה אחת קודם. ידוע שלצד טום הולנד נזכה לראות את ג'ייק ג'ילנהול מגלם את מיסטריו, ולמסך שלנו יחזרו גם דודה מיי (מריסה טומיי), האפי (ג'ון פאברו) וחבריו לספסל הלימודים של פיטר פארקר – נד (ג'ייקוב בטלון) ומישל (זנדאיה), יחד עם דמויות נוספות שפגשנו בעבר ודמויות חדשות שעוד לא יצא לנו לראות. פיטר, עכשיו בכיתה י"א, יוצא עם חבריו לטיול באירופה מטעם הלימודים, שם הוא מגויס בידי ניק פיורי (סמואל ל. ג'קסון) להילחם בכוחות הרשע – כמובן. סדרה של מקרים המערבים מתקפות מצד ארבעת היסודות מאלצים את פיטר להיענות לניק, סוכן ומנהל שילד, אם כי הוא לא שש לקחת על עצמו את התפקיד. צילומי הסרט אכן התרחשו ברובם באירופה: באנגליה, בצ'כיה ובאיטליה, ורק חלקם צולמו בניו-יורק.

הסרט הבא הוא מלך האריות, קלאסיקת הילדות שעליה גדלו ילדי שנות השמונים, התשעים ואפילו האלפיים. הסרט יגיע למסך הגדול ב- 19 ביולי, תאריך המציין בדיוק עשרים וחמש שנים להקרנה הראשונה של הסרט המקורי. ג'ון פאברו (כן, זה ההוא מקודם, שמשחק את האפי בסרט של ספיידרמן) מביים את העיבוד המחודש לסרט.

העלילה, איך לא, עוקבת אחרי הרפתקאותיו של סימבה, נסיך האריות הצעיר בצוק התקווה. סימבה הוא הבן של מופאסה, שעתיד לרשת את המלוכה אחריו. סקאר, דודו המרושע של סימבה, להוט לקבל את המשרה גם הוא, והוא לא בוחל באמצעים כדי להשיג את מטרתו ולהיות שליט נערץ. כך מתרחש הקטע העצוב שכולנו זוכרים, הקטע שבו מופאסה מגיע להציל את סימבה, נפצע, ולאחר מכן נרצח בידי סקאר המרושע. סימבה בורח בעצת דודו ומכיר חברים, שמלמדים אותו לחיות בדרך קצת אחרת ממה שהכיר עד כה. החברים האלו הם כמובן טימון הסוריקטה ופומבה חזיר היבלות. במהלך אחד השיטוטים איתם נתקל סימבה בחברת הילדות שלו, נלה. כעת, משבגר, ולאחר שהוא מבין את חומרת המצב במקום הולדתו, הוא חוזר עם נלה וחבריו החדשים לצוק התקווה, במטרה להחזיר את המצב לקדמותו ולהנהיג שלטון ראוי בצוק התקווה.

צוות המדבבים שנבחרו לתפקיד מורכב מכמה שמות מאוד מוכרים בתעשייה: את סימבה בבגרותו ידבב צ'יילדיש גמבינו (גם לו היה תפקיד בסרט ספיידרמן). עוד מתחום המוזיקה, קווין בי שתדבב את נלה הבוגרת. ביונסה כצפוי תיקח חלק גם בפסקול של הסרט. את קולו של פומבה ניתן לזהות כסת' רוגן, ואת טימון כבילי אייכנר. מופאסה הולך להישמע מוכר – המדבב המקורי משנת 1994, ג'יימס ארל ג'ונס, חוזר לדבב אותו גם בסרט הנוכחי. ג'ון אוליבר, הלוא הוא פרופסור דאנקן מהסדרה קומיוניטי ידבב את דמותו של זאזו. איימי סדאריס, המדבבת את החתולה פרינסס קרוליין בסדרה "בוג'ק הורסמן" בנטפליקס תקבל גם היא תפקיד בסרט, תפקיד חדש שלא היה קיים בסרט המקורי.

ללא ספק דיסני הולכים להרוויח יפה מאוד הקיץ, אבל הם לא היחידים שמוציאים סרטים חדשים. בקיץ עתידים לצאת גם הסרטים החיים הסודיים של חיות המחמד 2: אקס-מן: הפניקס האפלה, גברים בשחור: אינטרנשיונל ורבים נוספים. ממליצה להתחיל לחסוך כבר מעכשיו, כי אני די בטוחה שבקיץ הזה אתם הולכים לבזבז הרבה כסף בקופות הקולנוע.

נגישות