איפה להתחיל כשמתחילים… איתו!
מאת: דיקלה קציר , עורכת עדן גבע לירן , מדור: אהבה

למה שלא תעשי את הצעד הראשון? הגיע הזמן שהמין הנשי ייקח את המושכות! המדריך השלם להתחיל עם בן המין הגברי. בנים, אל תפספסו!

"שאני אתחיל איתו? זה התפקיד שלו".

"טוב, אולי שישלח לי כבר הודעה?", "הוא לגמרי בקטע שלך, חכי שיעשה את הצעד הראשון", "בשום פנים ואופן אל תיגשי אליו, עוד יחשוב שאת נואשת". כל אלו הם רק ציטוטים שאתן ואני שומעות כשאנחנו חושבות על האפשרות המסעירה, האפלה והנוראית להתחיל איתו.

גברים יקרים, ליבי איתכם. כל כך הרבה לחץ ומשקל עומד על הדבר הראשון שיֵצא לכם מהפה והדרך שבה תיגשו אל אותה בחורה בפאב: החל מהרגע הראשון שבו המבטים שלכם מצטלבים, תוך כדי משפט הפתיחה, ועד לכדי האומץ העצום לשלוח את ההודעה. איך אתם מתמודדים עם כל הלחץ הזה? ולמה זה התפקיד שלכם? הלכתי לחקור.

הפרלמנט מתייצב שנית

כהרגלי בכל כתבת זוגיות, גייסתי פרלמנט, מייצג ככל האפשר, על מנת לפתור את הסוגיה. קודם כול, שאלתי אתכם, בנים יקרים, מה דעתכם בנושא.

איתי, סטודנט להנדסת חומרים אומר, "חברים שלי ואני תמיד מדברים על זה שזה ממש מתיש כל פעם לעשות את הצעד הראשון, כל פעם ליזום, כל פעם לחזר. הגיע הזמן שנרגיש גם מחוזרים בעצמנו. אני חושב שזה אומר הרבה על בחורה שמתחילה איתך."

גיא, סטודנט לכלכלה וניהול מחזק וממשיך, "אם בחורה מתחילה איתך, מובן שזה מחמיא, אבל זה אומר עליה יותר משזה אומר עליי. לי זה מראה שהיא בחורה עם ביטחון עצמי, שלא מפחדת ללכת אחרי הרצונות שלה ולא מפחדת מה אחרים יחשבו. היום רוב הבנות שולחות מעין רמזים לא מובנים ומחכות שאנחנו נעשה את הצעד הראשון, למרות ששנינו מרגישים את הקליק ואת הכימיה."

בנים נוספים אשר נכחו בפרלמנט חושפים שהם הצד שבאמת מתוסכל, והם ישמחו ויעריכו יותר בנות שייזמו את הצעד הראשון. "בנות שמתחילות איתך זה סקסי," אמרו ברוב קולות. רק מניחה את זה כאן.

סיפורו של לייק

בין הרמזים הלא ברורים והאפלוליים שאתן, בנות יקרות, משדרות נכללים: בהייה, משחק בשיער, צחקוק ברגעים מוזרים (ולא מצחיקים) ולייק. איך אתן אוהבות את הלייק על התמונה.

באותו זמן דווקא הגנתי עליכן בנות, ואמרתי לבנים שלייק זוהי פעולה אקטיבית, ולגמרי אומרת משהו על הנכונות של בחורה להכיר אותך. הפלרמנט הפך סוער מיד! איתי היה הראשון להגיב: "מה זה לייק בפייסבוק? אמא שלי עושה לי לייק בפייסבוק, זה אומר שהיא מתחילה איתי? לייק לא אומר כלום. אני בחיים לא אעשה לייק על תמונה, אם יש לי מה לומר למישהי אני פשוט אכתוב לה הודעה או אגיד לה בפנים."

כוח נשי

אז הבנו שאתן, הבנות, לא ממש ברורות, ואתם, הבנים, די מתוסכלים. החלטתי לגשש ולדבר עם בנות נועזות, שעשו את הצעד הראשון והתחילו עם בן המין השני.

הראשונה היא יעל בארי, אשר שמחה לספר על הזוגיות שהיא משמרת כבר שנה עם בן זוגה. "הכרנו בעבודה, הוא היה מנהל משמרת ואני ברמנית. יום אחד שמתי לב שהוא מעניין אותי קצת יותר מהרגיל. התחלתי לדבר איתו יותר במשמרות, להיכנס לשיחות של מעבר לעבודה. אחרי שבועיים כאלה של ניסיונות התקרבות שלחתי לו הודעה: 'האם נמשיך להתראות רק במשמרות'?". מפה לשם הם המשיכו להתכתב, להתראות מחוץ למשמרות והשאר היסטוריה. "מאיפה האומץ," שאלתי, והיא מיד ענתה, "תמיד העדפתי להתחיל עם בנים, בעיניי, לא שווה לחכות. אם את רוצה משהו, תשיגי אותו. לשבת ולחכות זה גם מנציח את מעמד האישה כנחות. לשבת, לחכות ולקוות נראה לי יותר מפחיד מאשר לחתוך את חוסר הוודאות ולסיים עם זה." קראתן את זה בנות? יופי. בואו נמשיך.

דנה גולדברג מספרת על הדרך שבה היא השתחלה לערב גברי ועשתה את הבלתי ייאמן: "התחלתי עם חבר שלי (זה 4 שנים) בבר. ערב לאחר מכן קלטתי אותו ביציאה עם חברים משותפים, וקפצתי להגיד שלום. שאלתי מה הם עושים שם, והם בתורם השיבו שהם מחפשים חברה לבחור. מפה לשם, עניתי מיד, 'יופי! אני', ו....זהו, התיישבתי והתחלנו לדבר ומאז אנחנו ביחד." אתן עדיין בקשב מלא? בואו נתקדם.

למה אנחנו לא עושות את הצעד הראשון?

טוב, הרבה ספקולציות עלו. יעל בארי חושבת שזה, "שילוב של תרבות ופחד. מפחיד לעשות את הצעד הראשון, ואם יש לך אישור חברתי להקל על עצמך שלא לעשות אותו, ולהימנע מדחייה אפשרית, אין סיבה שבאמת תעשי את זה."

יהב ארז מחזקת ומוסיפה: "בסופו של דבר, אם אנחנו רוצות לשנות כאן דברים ורוצות יותר שוויון, זה גם מתחיל מבפנים. זה שנשים לא יודעות להתמודד עם דחייה של גברים, זה לא במקרה. זה כי אנחנו לא מורגלות לחשוב ולפעול על פי אותם סטנדרטים."

חמש הדרכים המנצחות

אחרי שסקרתי לא מעט סיפורי הצלחה, נותר רק לחשוף בפניכן, בנות יקרות, את חמש הדרכים הכי טובות שאתן ממליצות לחברותיכן מהמין הנשי כשאתן מתחילות עם גבר:

  1. "סליחה מלצר/ית, אפשר לחבר את השולחנות?" מצאתן שולחן של חבורת בנים? קומו מהשולחן שלכן, ותבקשו להצטרף לערב שלהם. נראה שלא תקבלו לא כתשובה, ויותר מכך, תרוויחו ערב מהנה.
  2. לחיים! מרחוק. אם את רואה אותו מרחוק ורוצה לגנוב את תשומת ליבו, צרי איתו קשר עין והרימי איתו לחיים מרחוק. אחרי זה כבר תדברו על מה אמרתם לחיים.
  3. "הי, ראיתי שקשה לך לבוא עד אלי, אז החלטתי לעזור". נועז, חצוף ומדליק.
  4. "אני רואה שאתה חושב שבירה זה אחלה. ואני חושבת שאתה אחלה."
  5. "וואי, אני חייבת לשדך לך מישהי. אותי".

וטיפ זהב אומץ: אל תאכלי את הראש שלך במחשבות! שחר דה רוס, סטודנטית לפסיכולוגיה, ממליצה ומסכמת: "בנים הרבה יותר קלים מבנות. הם כל כך שמחים שמישהי מתחילה איתם שהם פשוט זורמים עם הסיטואציה. את לא צריכה משפטי פתיחה מפוצצים את פשוט צריכה אומץ."

נגישות