המיזם הפוליטי-חברתי "פוליטיקאיות צעירות" שם לו למטרה להעניק הכשרה איכותית, מקצועית, תומכת, מעמיקה ומאוזנת מבחינה פוליטית לצעירות ישראליות, תוך יצירת קשרים וחשיפה לנשים מובילות בתחום וחתירה לשילובן בשנים הקרובות בעולם הפוליטי.

ההרשמה נפתחה!

תמיד חלמת להיות ראש הממשלה?

הרשמי עכשיו ל"פוליטיקאיות צעירות", מיזם חברתי- פוליטי בשיתוף התאחדות הסטודנטים הארצית, שיפגיש אותך עם נשים מובילות בעולם הפוליטי הישראלי, כדי שיהיה לך קל יותר להתקדם בעתיד.

שלבי המיון כוללים מילוי שאלון אינטרנטי וראיון אישי.

למילוי שאלון לחצי כאן: https://goo.gl/forms/P3ZAxuxiC91f2Ykk1

למה? 

כיום ייצוגן היחסי של נשים במוסדות הנבחרות והנבחרים חסר. בכנסת אחוז הנשים עומד על כ-27%. ברשויות המקומיות אחוז הנשים עומד על 14% בלבד, כאשר נשים מהוות 52% מהאוכלוסייה בישראל. הקמת מסגרת לימודים עצמאית שתחום המומחיות שלה הינו מתן הכשרה פוליטית לנשים צעירות, תסייע להן לרכוש ידע וכלים שיעזרו להן להשתלב באפקטיביות במערכת הפוליטית. פוליטיקה היא מקצוע, ולכן דורשת הכשרה מתאימה.

אנו מאמינות שנשים צעירות, מוכשרות ובעלות חזון, יכולות להשפיע לטובה ולקדם את החברה הישראלית בצורה משמעותית. התוכנית שואפת לתרום הן לצמיחתן האישית של המשתתפות, והן לביסוס רשת הקשרים והחברויות שיבנו את הדור הבא של ההנהגה הנשית הישראלית.

קצת רקע

המיזם הוקם על-ידי ניצן סניור שניאור, עיתונאית ויזמית חברתית ופוליטית, והחל לפעול לראשונה לפני כשלוש שנים באוניברסיטה העברית בירושלים. הקמתו קיבלה תמיכה משמעותית הן מבחינה ארגונית מאגודת הסטודנטיות והסטודנטים של האוניברסיטה העברית, והן מבחינה מקצועית מארגון Presentence המלווה בניית מיזמים חברתיים בתחילת דרכם. על כך אנו מוקירות תודה עד היום.

לאור הצלחת המחזור הראשון בירושלים, נפתחה בשנה שעברה קבוצה ראשונה גם כאן, באוניברסיטת בן גוריון בנגב, אשר זכתה להצלחה רבה. בתכנית השתתפו 25 סטודנטיות והיא נוהלה בכישרון רב על ידי נגה פפרמן ולירז יפה. במהלך השנה למדנו על העולם הפוליטי הישראלי, על ייצוג נשים, על פמיניזם ועל הסיפור האישי של כל אחת בשדה הציבורי. נסענו לביקור בכנסת, עברנו סדנת דיבייט, יצרנו קשרים עם פוליטיקאיות ברמה המקומית ובעיקר רכשנו חברויות וקשרים שללא ספק ילוו אותנו גם בהמשך.

כעת, בהתרגשות ושמחה רבה, אנו גאות להכריז על פתיחתו של מחזור שני באוניברסיטת בן גוריון בנגב. אנו מזמינות אותך להצטרף אלינו, ללמוד על הפוליטיקה הישראלית, להבין שהזירה הזו שייכת לנו לא פחות מאשר לכל אחד אחר, ולהעז, להשפיע ולהנהיג.

פרטים טכניים

התוכנית תתקיים בקמפוס לאורך סמסטר ב' של שנה"ל תשע"ח. המפגשים יערכו בימי שני או רביעי (יקבע לאחר סיום המיונים), בין השעות 18:00-21:30.

דמי רצינות בתכנית עומדים על סך 300 ₪ לכל המפגשים, והם מופנים לטובת רכישת כיבוד וציוד לוגיסטי.

 

יצירת קשר 

רוצה להישאר מעודכנת? עשי לייק לעמוד הפייסבוק שלנו – פוליטיקאיות צעירות – Young Politicians

לפרטים נוספים ניתן לפנות לניצן סניור שניאור

פייסבוק Nitzan Senior Shneor

מייל – young.politica@gmail.com

נייד – 058-6277762

נגישות