מידע כללי:

האחווה הסטודנטיאלית הגאה הינה הארגון הסטודנטיאלי הלהט"בי של ישראל שנוסד בתמיכתן של האגודה לזכויות הלהט"ב והתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל. מטרתה לתת גג ובית לכל הקבוצות הגאות בקמפוסים ברחבי הארץ.

גרעין האחווה הגאה באוניברסיטת בן גוריון החל את פעילותו בשנת 2015 (כתא הגאה בבן גוריון), ופועל ברצף במתכונת מפגשים אחת לשבועיים, עם אירועים מיוחדים הפתוחים לכלל הסטודנטיות/ים בקמפוס; גרעין האחווה פועל בשיתוף עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון ועם הבית הגאה של באר שבע. את גרעין האחווה מוביל יואב נטיף (0545290671)

                                                                 "אני מאמין" של האחווה:

האחווה הגאה באוניברסיטת בן-גוריון תפעל לקידום נראות להט"בית וקווירית בקמפוס.
ביחד נקדם סובלנות כלפי קהילת הלהט"ב, וניאבק בגילויי להטבופוביה פנים מוסדיים. בנוסף, האחווה תהווה מסגרת חברתית פתוחה ומקבלת עבור כל חברות וחברי קהילת הלהט"ב הלומדיםות/ים באוניברסיטה.

יעדים: 

  1. יצירת מסגרת חברתית לכלל הסטודנטיות/ים מקהילת הלהט"ב באוניברסיטה.
  2. קידום אג׳נדה להט"בית באוניברסיטה
  3. מאבק בגילויי להטבופוביה באוניברסיטה.
  4. קידום פעילויות כלל ארציות ועירוניות לקידום זכויות להט׳׳ב.

מסגרת העבודה:

קבוצת האחווה תפגש אחת לשבועיים בימי רביעי, בשעות הערב בשעה 20:00 למפגש אשר ימשך בין שעה וחצי לשעתיים. ברוב הפעמים ולאור הביקוש, לאחר המפגש תתקיים יציאה/פעילות קבוצתית מחוץ לכותלי האוניברסיטה.

נורמות וכללי השתתפות ושייכות:

האחווה היינו מסגרת חברתית אינטימית, אשר מכבדת את הפרטיות של כל המשתתפות/ים בה. אין לפרסם את שמות חברות וחברי האחווה ללא הסכמתן/ם, אין להביא אורחות/ים למפגשים אשר אינן/ם חלק מקהילת הלהט"ב ללא תיאום מראש. חברות וחברי האחווה יכבדו את הזהות המגדרית של כל אחת ואחד מהמשתפות/ים, ויפנו אליה/ו בלשון ע"פ בקשתה/ו. האחווה יעסוק גם באקטיביזם חברתי, בכדי לקדם את זכויות הקהילה הגאה, ללא כל זיהוי מפלגתי כל שהוא.

אנשי קשר רלוונטיים:

1. יואב נטיף, ראש גרעין האחווה.

2. יעל ליבנה, רכזת לשיוויון מגדרי.

3. הילה קידר, רכזת אזור דרום האחווה הסטודנטיאלית הגאה.

4. אלעד ברגר, מנהל האחווה הסטודנטיאלית הגאה.

5. מיקי לוי, יו׳׳ר הבית הגאה בבאר שבע.

נגישות