"אם תרצו" – המהפכה הציונית השנייה

אם תרצו היא תנועה חוץ פרלמנטרית הפועלת לחיזוק ולקידום ערכי הציונות בישראל.

אם תרצו הוקמה בשנת 2006 לאחר מלחמת לבנון השנייה על-ידי אנשי רוח, סטודנטים ומילואימניקים.

מטרותיה העיקריות של "אם תרצו" הן לפעול להתחדשות השיח, ההגות והאידיאולוגיה הציונית, להבטחת עתידם של העם היהודי ומדינת ישראל ולקידום החברה הישראלית אל מול האתגרים שבפניה. חלק מרכזי בפעילותה של "אם תרצו" הוא מאבק כנגד תופעת הדה-לגיטימציה של מדינת ישראל ומתן מענה לתופעות פוסט ואנטי ציוניות.

"אם תרצו" והסטודנטים:

אם תרצו מפעילה 13 סניפים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ מתוך הבנה והכרה כי ציבור הסטודנטים חייב להוות שדרה מרכזית בהתחדשות הציונית.

בשנים האחרונות הפכה אם תרצו לאחד הארגונים החשובים והמשפיעים ביותר על השיח הציבורי בישראל. התנועה נהנית מקשרים הדוקים במערכת הפוליטית ומדלת פתוחה למערכות השלטון ולמקבלי ההחלטות בישראל. דו"חות התנועה הפכו למכשיר מרכזי בעיצוב דעת הקהל ובגיבוש מדיניות של גורמים שונים בישראל.

דרכי פעולה באוניברסיטת בן גוריון:

מטרת התא היא הגברת השיח הציוני באוניברסיטה. התנועה מקיימת מספר רב של פעילות בכל סמסטר, כאשר הפעילים של התנועה בקמפוס הם אלה הקובעים את אופי התנועה ואת הפעילויות. התנועה מחזקת את זהותם הציונית והיהודית של הסטודנטים בישראל ומעודדת אותם לקחת חלק בפעילות ציונית במסגרת האקדמיה הישראלית.

בין השאר, התנועה מתמקדת בפעילויות:

  • בתחום הערבות הדדית- פיתוח סולידריות והתנדבויות: עזרה לחלקאים בנגב, סיוע להשתלבות של בני מיעוטים, ניקיון שמורות טבע ועוד.
  • ציונות באקדמיה- פאנלים, הרצאות, בית מדרש לציונות, פעילויות בחגי ישראל, הפגנות  ועוד כאשר בין המשתתפים ניתן למנות שרים,חברי כנסת, אנשי רוח, לוחמי מחתרות ועוד.
  • חופש אקדמי –חשיפת הטייה האנטי-ציונית וההדרה של עמדות ומחקרים ציונים באקדמיה הישראלית, עידוד מחקרים ציונים וכתיבת מאמרים וטורי דעה בעיתון התנועה 'הציוני'.
  • ועוד הרבה פעילויות נוספות…

היקף ההתנדבות:

רכזים – כחמש שעות שבועיות
פעילים – לפי היכולת והצורך

צרו קשר!

אתר הארגון בלחיצה כאן ועמוד הפייסבוק שלנו בלחיצה כאן.

לפרטים נוספים – יוליה קוסנג'וק
מייל: yulia.kosenchuk@gmail.com
טלפון:  0523102088

נגישות