הרבה מנות בארוחה

שף בחל"ת – חטיפי באונטי ב-4 מצרכים

ליאור פדידה-לוי

כל אחד פה הפך לשף נועז בימי הקורונה. אם ננסה להבין למה, הסיבות המרכזיות הן כנראה כי רבים מאיתנו מתמלאים השראה לנסות דברים חדשים במטבח, מוצאים נחמה במטבח וגם ממלאים ימי בידוד משעממים ומשמימים בפעילות קולינרית כיפית!
למרות המוטיבציה הגבוהה, לפעמים מתחילים לבשל עם השראה של קבוצת הפייסבוק "רעבים ברעבך" (או במילים אחרות: גורמה בימי קיץ)  ומסיימים בתוצר של "רווקים מבשלים יחד" (אורז בימי שרב).

אם מקומכם/ן במטבח עדיין לא מוצהר, נסו למזער נזקים ולהתחיל בקטן. אולי להכין דברים פשוטים וטעימים. ולכן, הפעם החלטתי לשתף אתכם במתכון סופר קל וסופר קוטף מחמאות : חטיפי באונטי ב-4 מצרכים – כך שתיהנו מהתוצאות וגם תיהנו מהדרך!

והכי טוב?  הקורונה מאפשרת לנו להשוויץ במה שהכנו – בלי כיבודים! (ככה שנשאר לנו יותר לזלול!)

לפני שאתם/ם עולים/ות על סינרים, בדקו שיש ברשותכם/ן את המצרכים הבאים:

  1. 1 פחית/קופסת חלב מרוכז (400 גרם)
  2. 3 כוסות קוקוס טחון
  3. 2 אריזות שוקולד מריר (200 גרם)
  4. 1/2 חבילת שוקולד לבן (50 גרם)

יאללה לעבודה:

  1. מתחילים בערבוב החלב המרוכז והקוקוס עד שהם מתאחדים לעיסה אחת.
  • טבעונים בקהל? תחליפו את החלב המרוכז בכוס של קרם קוקוס ושתי כפות אבקת סוכר.

2. את התערובת מחלקים לכדורים קטנים, אותם מניחים על מגש עם נייר אפיה כדי שלא ידבקו.

  • למשקיעים: אפשר ליצוק את התערובת לתבנית של קרח בכל מיני צורות שיש לכם. אם בחרת בתבנית קרח, הקפידו לכסות את השקעים בתבנית בניילון נצמד לפני הכנסת הבלילה פנימה.

3. הקפיאו את חתיכות התערובת באיזו צורה שבחרתם למשך שעה וחצי.

4. שברו את השוקולד המריר לקוביות והניחו בקערה. הוסיפו את השמן והכניסו את הקערה למיקרוגל למשך דקה כדי להמיס את השוקולד. ערבבו אותו לאחר ההוצאה מהמיקרו לקבלת תערובת במרקם חלק. אם נשארו עוד גושים, תחזירו את התערובת לסיבוב שני של עוד חצי דקה במיקרוגל.

5. הוציאו מהמקפיא את חטיפי הקוקוס שלכם וטבלו אותם אחד אחד בתערובת השוקולד המריר, כשהוא חם ונוזלי. מומלץ לא לגעת יותר מדי בחטיפים עם הידיים, אלא להזיז אותם בשוקולד בעזרת כפית.

6. אחרי שהחטיף נראה מכוסה לגמרי בשוקולד, הניחו על מגש עם נייר אפיה עם רווחים בין חטיף לחטיף. במהירות השוקולד יתקשה ויתפוס את הצורה הקבועה שלו.

7. לאחר שציפוי השוקולד התייצב, המיסו את השוקולד הלבן. שוב חתכו לקוביות בקערה חדשה והכניסו לסיבוב של חצי דקה במיקרוגל. ערבבו את מה שיצא כדי לוודא שהתערובת חלקה.

8. בעזרת כפית, קחו מעט שוקולד לבן חם וטפטפו על החטיפים לקישוט. אפשר לקשקש בזיגזג או סתם לטפטף. אפשר גם להוסיף על השוקולד המריר, לפני שהוא מתקשה, פתיתי קוקוס או מלח גס. לא תאמינו פתאום כמה אתם טובים בלקשט!

את החטיפים המושלמים הכניסו לקופסא סגורה ושמרו במקרר. בתאבון!

לא לשכוח- ככל שתוציאו את החטיפים מהמקרר לקראת האכילה מוקדם יותר, כך הם יהיו רכים יותר! ?

נגישות