דף אינפורמטיבישלום שנה א'

 

 

 

 

 

 

וועדי מחלקות: תפקיד ועדי המחלקות הוא לייצג את הסטודנטים/ות בבעיות ובקשות קולקטיביות בפני סגל ההוראה ומזכירויות המחלקה והפקולטה. הסטודנטים/ות המתנדבים/ות לתפקיד נציג/ת ועד המחלקה מקבליםות ליווי צמוד של רכזות מדור אקדמיה והוקרה מהאגודה הסטודנטיאלית.

להצטרפות:

אלמוג זעפרן

מיקום: בית הסטודנט (70), קומה 1, חדר 160

נייד: 0542321323

משרד: 086472349

מייל: assistance@aguda.bgu.ac.il

מועצת האגודה הסטודנטיאלית:

המועצהמה זה? המועצה היא הגוף המחוקק הנבחר אשר מייצג את הקהילה הסטודנטיאלית ומתווה את מדיניות העמותה, לפיה פועלת האגודה.

מה עושים שם? לחברי/ות המועצה שני תפקידים (המתבצעים בהתנדבות!): להשתתף בישיבות מליאה, בהן דנים בהחלטות הרלוונטיות לכלל הסטודנטים והסטודנטיות; מתוך המועצה נבחר הוועד המנהל של העמותה והחברים/ות בו מחולקים לוועדות בהתאמה למדורים השונים באגודה, מלווים את פעילותם ומאשרים את תכנית העבודה שלהם.

בחירות למועצה כל שנה מחדש מתקיימות בחירות למועצה בתחילת הסמסטר הראשון של שנת הלימודים. המועצה מייצגת את האינטרסים של כל המחלקות בקמפוס ומהווה כוח חזק- כל סטודנט/ית שרוצה להשפיע ולשנות מוזמן/ת להתמודד בבחירות למועצה.

שירותי האגודה הסטודנטיאליתמה אנחנו עושים בשבילך?

אקדמיה:

סיוע אקדמי במשרד עובדות חמש רכזות סיוע אקדמי- רכזת לכל פקולטה (רכזות הנדסה מחולקות בניהן לפי מחלקות ההנדסה השונות): הנדסה א', הנדסה ב' ומכינות, מדעי הרוח והחברה, מדעי הטבע וניהול ומדעי הבריאות. תפקיד הרכזות הוא לסייע באופן אישי לסטודנטים/ות בכל בעיה אקדמית מול המרצים/ות, המחלקה או הפקולטה. בנוסף, במקרה של וועדת משמעת הרכזות דואגות לליווי ותדרוך הסטודנטים ומוודאות שכל זכויותיהם ממומשות.

קישור למדור אקדמיה:

מדור אקדמיה

מיזמים אקדמיים אחראים לפתח את תחום האקדמיה ועושים זאת באמצעות ספריית ההשאלה בה ניתן להשאיל ספרים לסמסטר שלם (נמצאת בקומת הכניסה מצד ימין בספריית אר"ן), תיבת הסיכומים בה ניתן למסור סיכומים לסטודנטים אחרים כדי לשמור על סביבה ירוקה יותר, מאגר הבחינות והסיכומים שמכיל כמויות עצומות של חומר (זמין באתר), ופרויקט "ערך בכיתה" שמטרתו שיפור איכות ההוראה בקמפוס והגברת תחושת האמון בנינו לבין המרצים (בשיתוף פעולה עם היחידה לקידום ההוראה באוני').

קישור למאגר הבחינות והסיכומים:

מאגר הבחינות והסיכומים

משרד מילואים תפקידו של משרד המילואים הוא לדאוג לסטודנטים/ות שמשלבים שירות מילואים בזמן הלימודים באמצעות הטבות שונות וצ'ופרים מפנקים (כתלות במספר ימי המילואים שבוצעו): הדפסות חינם, מרתונים מסובסדים, זכאות למועדים מיוחדים בתקופת הבחינות, מתווה 2 נק"ז ועוד ועוד. במשרד יושבות רכזות מילואים ייעודיות לכל פקולטה וניתן לפנות אליהן גם באופן אישי.

דף משרד מילואים:

משרד מילואים

זיגי ורישום לקורסים:

קצת על נקודות זכות (נק"ז), קורסים וממה מורכב התואר:

כל תואר שתבחרו ללמוד מורכב מטווח שבין 120 ל-220 נקודות זכות. הקורסים שתבחרו ללמוד יזכו אתכם/ן בכמות משתנה של נקודות זכות לפי מספר השעות בהן מועברות ההרצאות והתרגולים.

איך נרשמים לקורסים? הרישום לקורסים מתבצע באופן עצמאי דרך אתר האוניברסיטה תחת הלשונית "לסטודנטים". כל מחלקה שולחת לכל סטודנט באופן פרטני 'חלון זמן' בו הוא צריך להירשם לקורסים אותם הוא מתכנן ללמוד באותו סמסטר. ההרשמה לקורסים עובדת לפי "מודל צודק"- שנה ג' נרשמים ראשונים כדי לאפשר להם לסיים את התואר, לאחר מכן שנה ב' ואחרונים שנה א'.

דף "רישום לקורסים" באתר האוניברסיטה:

רישום לקורסים

סרטון הדגמה על תהליך הרישום:

http://mediaserver.bgu.ac.il/Yeutz_2018/Yeutz_2018.asp

מערכת 'זיגי'– פלטפורמה שמסייעת בבניית מערכת השעות האישית. 'זיגי' נוצרה על ידי סטודנטים מבן גוריון והיא נגישה באמצעות המייל או הפייסבוק. המערכת מכילה את כל הקורסים הנלמדים באוניברסיטה (לפי מס' ושם הקורס, המרצים והמתרגלים) ובתוכה ניתן ליצור מערכת שעות מותאמת אישית בצורה הנוחה ביותר.

קישור למערכת 'זיגי':

https://ziggi.bgu4u.co.il/

רווחה:

חודש בירוקרטיה מדור רווחה עושה לכם סדר בבלאגן! בחודש הראשון של הסמסטר האגודה מביאה עד הקמפוס נציגי ארנונה, ביטוח לאומי וגם רב קו כדי לחסוך לסטודנטיםות כאב ראש ונסיעות. בנוסף, לאורך כל השנה ישנה אפשרות לקבוע פגישה עם עורך דין בכל יום שלישי דרך האתר. כל הטפסים וההכנות שתצטרכו לעשות נמצאים גם הם באתר (בחיפוש: "חודש בירוקרטיה").

נגישות האגודה בבן גוריון פועלת כל הזמן לקידום נושא הנגישות בתכניה ופעילויותיה. רוב אירועי ושירותי האגודה (והשנה בשאיפה לכל האירועים) מונגשים לאנשים עם מוגבלויות (משרדי האגודה, נגטיב וסטודיו פוזיטיב, משרד שירותי האגודה, משרד מילואים וכל האירועים) וכן גם אתר האינטרנט מונגש לפי חוק. קמפיין חשוב לקידום הנושא הוא קמפיין "הכיסאות המונגשים", ובו בכל אירוע שהאגודה מארגנת השורה הראשונה שמורה לאנשים עם מוגבלויות. לכל בעיה פרטנית או רחבה בנושא נגישות ניתן לפנות לרכזת הנגישות.

סטודנטים ערבים במשרד רווחה נמצאת רכזת לסטודנטים ערבים שמטרתה לדאוג לרווחתם ושיפור איכות חייהם הסטודנטיאליים של הקהילה הערבית בקמפוס ושילובה עם שאר הסטודנטים. במהלך השנה נערכים אירועים וטיולים אלטרנטיביים למגזר שלהם דואגת הרכזת.

רכזת סטודנטים ערבים:

מרח אגבאריה مرح اغبارية

מיקום: בית הסטודנט (70), קומה 1, חדר 167

נייד:  0585947471

מייל: arabstudents@aguda.bgu.ac.il

 

סטודנטים בינ"ל וקשרי חוץ מטרתה של הרכזת לדאוג לרווחתם ושיפור איכות חייהם של הסטודנטים הבינ"ל ולסייע להם באופן פרטני ורחב. האגודה מפיקה אירועים ייעודיים לשילוב סטודנטים בינ"ל עם שאר הסטודנטים בקמפוס, ערבי תרבות וטיולים, פסטיבל בינלאומי, כריסמוכה ועוד. במסגרת קשרי חוץ האגודה אחראית גם למשלחות תגלית, המסע לפולין ופעילויות נוספות עם סטודנטים בינ"ל. מידי שנה מתקיים גם יריד קשרי חוץ לסטודנטים שמעוניינים בלימודים בחו"ל.

רכזת סטודנטים בינ"ל:

נועם איזיקסון

מיקום: בית הסטודנט (70), קומה 1, חדר 165

נייד: 0547251843

מייל: kashach@aguda.bgu.ac.il

 

דיור באגודה נמצאת רכזת דיור ומעונות (ענבל נגר) שאליה ניתן לפנות בכל שאלה בנושא, ולאורך השנה היא פועלת כדי לחשוף את הסטודנטים לכל הזכויות שלהם בנושא דיור ולשפר את התנאים במעונות בכל התחומים. באגודה עובדים בשנה האחרונה על יצירת מאגר דירות ייעודי לסטודנטים כדי לאפשר חיפוש נוח יותר ולייצב את עליית המחירים בשוק הדירות להשכרה. המאגר יהפוך לפעיל באפריל הקרוב ובו תוכלו לחפש דירה כבר לשנה הבאה! תוכלו לראות כמה עולה דירה עם מרפסת או בלי, 4 חדרים או זוגית ולבחור לפי המחירים הממוצעים בשכונות השונות.

שכונה ו' הישנה – השכונה הכי סטודנטיאלית באופייה וגובלת בחלקה הצפוני של האוניברסיטה. ברינגלבלום יש שדרת פאבים מגניבה שמחייה את השכונה.

שכונה ד' – לחובבי הרפתקאות ודירות זולות יחסית. השכונה המזרחית לקמפוס כך שרחוב רגר הוא בעצם הגבול שלה.

שכונה ב' – רחוקה יותר מהאוני' אך ידועה בסביבה הנעימה והנקייה שלה.

שכונה ג' – נמצאת מדרום לבי"ח סורוקה. פחות סטודנטיאלית אך ניתן לשכור שם דירה שווה וגדולה במחירים נוחים.

רכזת דיור ומעונות:

ענבל נגר

מיקום: בית הסטודנט (70), קומה 1, חדר 165

נייד: 054-6101788

מייל: rk_diyur@aguda.bgu.ac.il

 

עמדות אגודה אנחנו דואגים לנושא הקפיטריות באוניברסיטה, ואחראים לפיזור מיקרוגלים ומתקני מים בקמפוס ולתחזוקתם השוטפת.

קישור למפת מיקרוגלים ומתקני מים:

מפת מיקרוגלים ומתקני מים

מעורבות:

עושים רחוב לאורך השנה האגודה הסטודנטיאלית מובילה תהליכים של חיבור בין הסטודנטים לבאר שבע ולקהילה. אחד מהפרויקטים המשמעותיים בתוך התהליך הזה הוא 'עושים רחוב'- חיזוק הקשר בין תושבי הקבע והסטודנטים בשכונות הוותיקות באזור האוניברסיטה באמצעות 'פלייסמייקינג'- שדרוג המרחב הציבורי בהתאם לצרכי הציבור והקהילה המקומית. כחלק מהפרויקט מתחזקת אצל המתנדבים תחושת שייכות לעיר והם גם יוצרים מרחב נעים ובטוח מלא בפינות ישיבה וגינות צבעוניות ומגניבות. השנה הפרויקט עתיד להתרחב ולהיות בשיתוף המנהלת להתחדשות עירונית.

עמוד 'עושים רחוב':

עושים רחוב

שוויון מגדרי ומענה לדתייםבאגודה נמצאת רכזת שוויון מגדרי וטיפול בהטרדות מיניות, אליה אפשר לפנות בכל שעה. בנוסף, האגודה פועלת לאורך השנה למען העלאת מודעות לשוויון עבור כל המגדרים ואף משתפת פעולה עם ארגונים נוספים דוגמת עמותת מסל"ן (מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בנגב), "דלת פתוחה" (למען מיניות בריאה), הבית הגאה באר שבע, האחווה הסטודנטיאלית הגאה ועוד. על מנת לתת מענה לסטודנטים וסטודנטיות דתיים בקמפוס, האגודה מארגנת אירועים וטיולים אלטרנטיביים שמותאמים לקהילה הסטודנטיאלית הדתית (פורים, סטנדאפ וכו').

רכזת שוויון מגדרי וטיפול בהטרדות מיניות:

ירדן דדון

מיקום: בית הסטודנט (70), קומה 1, חדר 168

נייד: 0542321345

מייל: gender@aguda.bgu.ac.il

 

 

מתווה שתי נק"ז ומאגר מלגותהאגודה בשיתוף הדיקאנט מאפשרות לסטודנטים לצבור שתי נקודות זכות בשתי דרכים נוספות מלבד הרשמה לקורסים. ניתן לצבור 2 נק"ז כחלק מביצוע 30 שעות התנדבות בשנה בכל ארגון או עמותה מהרשימה שנמצאת באתר האגודה. דרך נוספת הינה ביצוע 14 ומעלה ימי מילואים בשנה (כאשר חמישה מהם ברצף).

עמוד מתווה 2 נק"ז (בתוכו נמצאת חוברת הארגונים):

מתווה 2 נק"ז

 

תעסוקה וזוגיות– אחרי סקר "חיים בנגב" שערכנו בשנה שעברה, גילינו ששני הגורמים המשמעותיים בחיים הסטודנטיאליים שמחזקים את הקשר של הצעירים לעיר הם תעסוקה וזוגיות. האגודה בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה מארגנת ירידי תעסוקה והרצאות עם עסקים וחברות שפועלים בב"ש, גם במדעי הרוח והחברה וגם במדעים מדויקים. בנוסף, השנה עתידים להתקיים אירועים כמו "יריד חתונות" לזוגות שמתחתנים במהלך הלימודים, ערב "מתפלפלים" ועוד.

תאים וארגוניםבקמפוס פועלים למעלה מ-80 תאים וארגונים חברתיים, פוליטיים וסביבתיים. חוברת תאים וארגונים נמצאת באתר האגודה ובה מפורט כל המידע.

חוברת תאים וארגונים:

תאים וארגונים

תרבות:

קולנוע נגטיב: הקולנוע היחיד בארץ שנמצא בתוך האוניברסיטה ומופעל על ידי האגודה הסטודנטיאלית! נמצא בבניין 26.

 • סרטים חדשים במחירים מוזלים
 • מזנון – נשנושים שווים במחירים נוחים. בנוסף, בתקופות מבחנים נמצאת בנגטיב פינת קפה עד שעה מאוחרת כדי לאפשר לסטודנטיםות שלומדים באוני' להתרענן בכיף.
 • אירוח אירועים והרצאות- בקולנוע נערכות לעתים גם שיחות עם שחקנים ויוצרים לאחר הקרנת הסרט והרצאות ייעודיות וחד פעמיות עבור הסטודנטים.

אתר קולנוע נגטיב:

קולנוע נגטיב

סטודיו פוזיטיב– מפעיל מגוון עצום של אימונים במחירים מסובסדים לסטודנטיות ולסטודנטים בהדרכתם של מאמנים/ות מקצועיים- פילאטיס, יוגה, רצועות, פונקציונאלי, HIT ועוד המון. הסטודיו נמצא בקומה מינוס 1 בבניין 72 (פילאטיס ויוגה מתקיימים בבית הסטודנט).

אתר סטודיו פוזיטיב:

https://positive.tazman.co.il/

נבחרות ספורטהאגודה משתפת פעולה עם נבחרות אס"א (איגוד ספורט אקדמי) במגוון ענפים כמו: טניס, קטרגל, כדורסל ועוד (ישנן נבחרות לנשים ולגברים). במהלך השנה מוקרנים אירועי ספורט שונים בבית הסטודנט ומתקיים שבוע ספורט עמוס באירועים. והשנה עוד מחכה לנו אולימפיאדה ?

אתר אס"א: http://asa.org.il/

אתר מרכז הספורט: https://sp7.co.il/

 

בריכת מכרז הספורט: הכניסה למתחם הבריכה במרכז הספורט היא חופשית לסטודנטים/ות בהצגת כרטיס סטודנט/ אישור לימודים בתוקף בלבד. הבריכה פתוחה בחודשי הקיץ ובה תוכלו לשחות, לבלות ולנוח בחופש.

חוגים וסדנאותמדור תרבות מפעיל בקמפוס יותר מ-20 חוגים מוזלים מדי ערב להנאתכם. בין החוגים: אקרו-יוגה, ציור, משחק, פיתוח קול, אומניות לחימה, צילום ועוד. בנוסף, אפשר לבוא לנגן בחדר המוזיקה שנמצא בקומה מינוס 1 בבית הסטודנט בתיאום מראש.

כלל החוגים במערך האפטר שלנו נמצאים באתר:

מערך האפטר

אירועי שיאמדור תרבות מקיים אירוע אחת לתקופה, החל ממפגשים אינטימיים עם יוצרים וזמרים מהשורה הראשונה בישראל, ועד מופעי ענק דוגמת מופע פתיחת שנה ויום הסטודנט, מסיבות בריכה, קרנבל פורים ועוד. האירוע הקרוב הוא פסטיבל פתיחת שנה ב5.11!

התמצאות בקמפוס מפת הקמפוס הכוללת בניינים ושערים.

מה אפשר למצוא בבית הסטודנט?

מינוס 1: אקדמון (כמו אופיס דיפו רק עם הרבה יותר דברים), חנות הדפסות (אפשרות להדפיס, לצלם, לרכוש חוברות מבחנים ועוד באמצעות טעינת כרטיס סטודנט), קופ"ח מכבי, חדר מוזיקה, סטודיו פוזיטיב, אבידות ומציאות, חדרי למידה, לוקרים.

קומת כניסה: משרד שירותי אגודה (קבלת מדבקה של חבר/ת אגודה, רכישת כרטיסים לאירועים, הרשמה לחוגים, שליחת פקס, הרשמה לייעוץ משפטי אצל עו"ד של האגודה), פינג-פונג ופינות ישיבה, משרד מילואים, מדפסות ומחשבים, כפיות, חנות מזכרות.

קומה ראשונה: משרדי האגודה, מדור חשבונות, המשרד לפיתוח קריירה.

קומה שנייה: קופ"ח כללית, משרדים נוספים (בהם גם נערך חודש בירוקרטיה), דיקאנט הסטודנטים.

כדי להישאר מעודכנים בכל המידע האקדמי, האירועים וההטבות עבורכם/ן וגם להנות מתוכן מצחיק ואיכותי תנו לנו בלייק ובעוקב!

  https://www.facebook.com/Bgu4u/

  https://www.instagram.com/bgu4u/

 

תקנון הגרלת סימון "לייק" בעמוד הפייסבוק והאינסטגרם של האגודה

 1. מבוא
  • אגודת הסטודנטים בן-גוריון )להלן: "עורכי התחרות" ו/או "האגודה") מזמינה את ציבור הסטודנטים הלומדים בשנה א' אשר מגיעים להרצאה של אגודת הסטודנטים במהלך יום האוריינטציה להשתתף בסימון "לייק" בעמוד "הפייסבוק" וה"אינסטגרם" של האגודה.
  • יובהר כי רק סטודנטים שנה א' אשר אינם עוקבים או חברים של האגודה, יוכלו להשתתף בהגרלה.
  • השתתפות בתחרות מהווה הסכמה, אישור והצהרה של המשתתף ו/או הנרשם להגרלה ו/או המבקש להירשם כי קרא את התקנון והוא מקבל עליו את הוראותיו וכי תקנון זה יחול עליו ויחייבו לכל דבר ועניין.

 

 1. הסכם מחייב
  • כאמור, ההשתתפות בהגרלה תוך סימון "לייק" מהווה הסכמה ואישור של תקנון זה (להלן: "התקנון"). לפיכך, אנא וודא, כי קראת והבנת את כללי ההגרלה במלואם טרם סימון "הלייק". כל משתתף בהגרלה, מאשר, בעצם השתתפותו בהגרלה, כי הוא מסכים הסכמה מלאה ובלתי מותנית לכל כללי ההגרלה.
  • כללי ההגרלה המופיעים בתקנון זה מהווים הסכם משפטי מחייב בינך ובין עורכי ההגרלה בכל הקשור להגרלה.
  • לא ישתתף בהגרלה מי שלא נרשם ו/או לא נתן הסכמתו לתנאי תקנון זה.

 

 1. תקופת ההגרלה

ההגרלה תתקיים במהלך היום ה-9.9.2019 בין השעות 9:30 בבוקר ועד 20:00 באותו יום, כאשר הזוכים יקבלו הודעה פרטית על זכייתם ויעודכנו על דרכי קבלת ההטבה. המידע בנוגע לאופן ההרשמה להגרלה, אופן ההשתתפות והפרסים בהם ניתן לזכות כפי שיפורסמו באמצעי הפרסום של האגודה השונים מהווה חלק בלתי נפרד מתקנון זה.

 

 1. השתתפות בהגרלה
  • רשאי להירשם ולהשתתף בתחרות כל סטודנט חבר אגודה בבן-גוריון אשר הינו בשנה א', העומד בכל ומלוא תנאי תקנון זה ואשר סימן "לייק".
  • השתתפות בתחרות אסורה על עורכי התחרות ו/או אחד מהם ו/או מנהליהם, עובדיהם והמועסקים על ידם ועל בני משפחתם וקרוביהם מדרגה ראשונה.
  • המשתתף חייב להיות בגיר מעל גיל
  • עובדי אגודת הסטודנטים וחברי מועצת הסטודנטים אינם רשאים להשתתף בתחרות.

 

 1. בחירת הזוכים בהגרלה
  • מכלל עושה הלייקים יבחר באופן רנדומאלי סטודנט שעשה לייק בעמוד "הפייסבוק" וסטודנט שעשה לייק בעמוד "האינסטגרם".
  • לא ניתן לזכות בפרס כקבוצה. הפרסים יינתנו לאדם אחד בלבד.

 

 1. פרסים
  • הפרס לזוכה יהיה ארוחה זוגית בסניף "המקסיקני בן גוריון" שתכלול ארוחה “מקסיקנית” זוגית:

*2 טורטיות:* מקסיקני/חזה עוף/ירקות מוקפצים

*2 שתייה*: פחית/מים/סודה/לימונדה

*2 תוספות:*סטייק צ׳יפס/פוטטוס/נאצ׳וס

 • השובר תקף בסניף האוניברסיטה בלבד | השובר תקף עד לתאריך 31/12/19 | לאגודת הסטודנטים שמורה הזכות לבטל שובר זה בכל עת וללא הודעה מוקדמת | יש להציג את השובר לפני ביצוע ההזמנה.
 • עורכי ההגרלה שומרים על זכותם לשנות את הפרס ו/או להציע פרס חלופי באותו ערך, לפי שיקול דעתם הבלעדי.
 • במידה ולא יהיה ניתן לאתר את הזוכה בפרס בתוך 10 ימים מיום פרסום שמות הזוכים ו/או הזוכה סירב לקבלת הפרס, עורכי התחרות שומרים לעצמם את הזכות, לפי שיקול דעתם הבלעדי, להעניק את הפרס למשתתף אחר.

 

 1. ביטול/השהייה של ההגרלה

עורכי ההגרלה שומרים על זכותם, לפי שיקול דעתם הבלעדי, לפסול כל משתתף שהיה לו חלק פסול/פלילי בעניין ו/או לבטל, לשנות או להשעות את התחרות. מבלי לגרוע באמור לעיל עורכי ההגרלה היו רשאים לשנות את התקנון על פי שיקול דעתם, כמו כן עורכי ההגרלה רשאים לבטל  ו/או לדחות את ההגרלה מכל סיבה שהיא ומבלי לנמק מדוע.

נגישות