שוק הדיור הסטודנטיאלי בבאר שבע 

 

חיפוש אחר הדירה החלומות שלכם/ן יכול להיות קשה ומתסכל, בעיקר כשלא מובן מהו המחיר ההוגן ומהו האזור שהכי שווה לגור בו

במטרה לשמור על שוק דיור סטודנטיאלי הוגן בבאר שבע ולהקל עליכם/ן בחיפוש ופרסום דירות השקנו השנה את "מאגר הדירות של האגודה הסטודנטיאלית"
רק נשאר להיכנס למאגר
https://www.bgu4rent.co.il/

מה צריך לבדוק כשבאים/ות לראות דירה? איך מוודאים/ות מה חשוב לכתוב בחוזה שכירות?

הכנו לכם/ן כמה טיפים לעונת שכירות נוחה וקלילה

 

1. טיפים לשמירה על שוק הוגן

 1. קודם כל – take it easy עונת השכירות בב"ש נמשכת חצי שנה (ממאי עד סוף אוקטובר) ולא חסרות דירות. זכרו! בתחילת העונה הדירות הרבה יותר יקרות.
 2. לפני חיפוש הדירה, תבדקו במחשבון הדיור כאן  כמה דירה החלומות שלכם אמורה לעלות בשוק הוגן. 
 3. תתייעצו ואל תתביישו לשאול – לגבי האזור והרחוב, לגבי הדירה והשכנים, לגבי בעל הבית והחוזה.
 4. חוזה שכירות הוגן וסעיף קורונה – בשל חוסר הוודאות לגבי אופן הלימודים בשנה הקרובה, האגודה הכינה עבורכם/ן חוזה שכירות הוגן עם סעיף קורונה! סעיף הקורונה, מהווה נקודת יציאה מהחוזה כל שלושה חודשים עם התראה של 45 ימים מראש לחצו וצפו בחוזה.

 

2. השכונות הסטודנטיאליות

השכונות הסטודנטיאליות מציעות מגוון שירותים, פאבים, מסעדות ועוד דברים שחשובים לכולנו כשאנחנו מחפשים מקום מגורים. היכרות עם השכונות השונות תעזור לכם לקבל החלטה על פי הפרמטרים החשובים לכם אישית.

שכונה ו' (איזור רינגלבלום) / ד' מזרח – גובלת בחלקה הצפוני של האוניברסיטה. רינגלבלום הוא הרחוב הראשי בשכונה, יש בו שדרת פאבים מגניבה שמחייה את השכונה.

שכונה ד' – לחובבי הרפתקאות ובילויים. השכונה המערבית לקמפוס כך שרחוב רגר (הרחוב הראשי שחוצה את העיר) הוא בעצם הגבול שלה והיא נמשכת עד אזור בר גיורא.

שכונה ג' – נמצאת מדרום לבי"ח סורוקה. ניתן לשכור שם דירה שווה וגדולה במחירים נוחים. יכולה להיות נוחה מאוד ללומדים בפקולטה למדעי הבריאות. 

שכונה ב' – רחוקה יותר מהאוניברסיטה, אך ידועה בסביבה הנעימה והנקייה שלה. יש בה לא מעט פאבים ובתי קפה ובשנה האחרונה הוקם פארק הסופרים שמהווה סצנה בפני עצמו.

3. חוק שכירות הוגנת  

חשוב שתכירו את חוק שכירות הוגנת – החוק מסדיר את מערכת היחסים בין שוכר/ת ומשכיר/ה, מגדיר מהי דירה ראויה למגורים ועוד.

עיקרי החוק: 

 • תיקונים – לשוכר/ת יש אפשרות להזמין בעל/ת מקצוע בעצמו, אם המשכיר/ה לא מתקן/ת בזמן פגמים של בלאי סביר או פגמים אחרים שהוסכם בחוזה שהם באחריות המשכיר/ה – השוכר/ת יכול/ה להציג קבלה למשכיר ולהפחית את עלות התיקון משכר הדירה.
 • סיום החוזה – המשכיר/ה רשאי/ת להודיע על סיום החוזה 90 יום לפני תום החוזה, ואילו השוכר/ת רשאי/ת להודיע על כך 60 יום לפני תום החוזה.
 • גובה הערבות – המשכיר/ה י/תהיה רשאי/ת לגבות ערבות בגובה של עד שליש מדמי השכירות עבור כל תקופת השכירות, או עד פי שלושה מדמי השכירות לחודש – הנמוך מבניהם.
 • דירה ראויה למגורים – החוק קובע כי דירה שיש בה גורם סיכון בלתי סביר לבטיחות או לבריאות השוכר/ת, דירה שאין בה מערכת חשמל, תאורה וביוב תקינים, ודירה שאין בה פתחי אוורור – אינה דירה ראויה למגורים, ולפיכך לא ניתן להשכירה.
 • דמי תיווך – אם בעל/ת הבית הוא/היא זה שהזמין את התיווך – התשלום הוא על בעל/ת הדירה ולא השוכר/ת. בנוסף, בלינק זה תוכלו לפנות להתאחדות ולהתלונן על הפרה של חוזה, בעיות מול משכירים/ות ועוד: לחץ כאן

 

רוצים.ות לדעת כמה דירת החלומות שלכם צריכה לעלות במחיר הוגן ומותאם לשוק הדיור הסטודנטיאלי בבאר שבע – כנסו למחשבון הדיור כאן 

מעוניינים.ות לגור במעונות האוניברסיטה? לדף מעונות הסטודנטים והסטודנטיות כאן 

 


ואחרון חביב – כדי שאתן/ם הסטודנטיות/ם החדשות/ים והוותיקות/ים לא תושפעו מעליית המחירים ותהיו מודעות/ים לזכויות בנושא הדיור בבאר שבע, האגודה יצרה תפקיד חדש – רכז/ת דיור ומעונות.

אז מה בתפקיד?

 • מוקד ידע והכוונת סטודנטים/ות לכלים בנושא הדיור בבאר שבע.
 • עבודה מקצועית עם תאים סטודנטיאליים הפועלים להורדת מחירי השכירות.
 • שיתוף פעולה עם האוניברסיטה ודיריי/ות המעונות לשיפור המעונות בכלל התחומים.
 • תפעול "מאגר הדירות" של האגודה

 

מוזמנות/ים לבקר, להרים טלפון או לשלוח מייל בכל נושא הקשור לדיור ולמעונות

ענבל נגר – רכזת דיור 
054-6101788
rk_diyur@aguda.bgu.ac.il

נגישות