הנחת סטודנט בתשלומי הארנונה

נציגי ארנונה יגיעו לתת שירות לסטודנטים ב15.3-17.3 בבית הסטודנט, ללא קביעת תורים מראש

שימו לב- עקב הנחיות משרד הבריאות נציגי הארנונה לא יגיעו לאוניברסיטה בתאריך 15.3.

עדכונים על הימים הבאים יפורסמו ב15.3 בערב

טפסים נדרשים:

סטודנטים נשואים, שאחד מהם עובד+ סטודנטים נשואים עם ילדים+ סטודנטים לתואר שני יש נוהל שונה להגשת ההנחה לארנונה והוא מבחן הכנסהלכתבה המיועדת לכם לחצו כאן.

הידעתם? על פי מבחן הכנסה רגיל (לא של סטודנט) תוכלו לבדוק האם מגיעה לכם הנחה מעל 50%! למשל, בדירה עם שתי נפשות והכנסה שלא עולה על 4270 ש"ח, תוכלו לקבל עד 90% הנחה! בדקו את זכאותכם לפי טבלת הנחה לפי מבחן הכנסה של עיריית באר שבע

שימו לב- מלבד הגשה פרונטלית מול נציג העירייה ניתן להגיש את המסמכים במייל mokedg@br7.org.il ללא הגעה לנציג כלל! העירייה תטפל בפנייה שלכם כ- 30 יום מיום שליחת הטפסים (במידה ולא החסרתן/ם שום טופס)

 • האם לחיילים משוחררים יש כפל הנחות?

  לחיילים/יות משוחררים/ות אין כפל הנחות. אם דייר/ת גם סטודנט/ית הזכאי/ת להנחה וגם חייל/ת משוחרר/ת הזכאי/ת לפטור מתשלום ארנונה עד 70 מ"ר עד ארבעה חודשים, יהיה דייר/ת זה זכאי/ת רק לאחת ההנחות הללו, אך לא לשתיהן, ובאופן יחסי לחלקו בחזקת הנכס.

 • ואם אני שוכר/ת דירה אחת, ומנגד מחזיק/ה בדירה אחרת ומקבל/ת עבורה דמי שכירות?

  סטודנט/ית אשר שוכר/ת דירה אחת, אך מחזיק/ה בדירה אחרת ומקבל/ת בעבורה דמי שכירות: דמי השכירות עבור הנכס שבבעלותו/ה יחשבו כהכנסה רק במידה והם גבוהים יותר ממה שהוא/ היא משלם/ת עבור הדירה בה הוא/היא מתגורר/ת, וגם אז רק ההפרש. לדוגמא, אם הסטודנט/ית מקבל/ת דמי שכירות עבור הנכס שבבעלותו/ה בגובה 2000 ש"ח, אך משלם/ת שכר-דירה עבור הדירה בה הוא/היא מתגורר/ת בגובה 1000 ש"ח בלבד, הדבר יחשב לו/ה כהכנסה חודשית של 1000 ש"ח.

 • אני בעל/ת הנכס וגם אחד/ת הדיירים בדירה - מה הדין במקרה זה?

  אם בעל/ת הנכס הוא אחד/אחת הדיירים/ות, הוא/היא נחשב/ת כמחזיק/ה היחיד/ה בדירה. שאר הדיירים/ות נחשבים/ות כדיירי/יות-משנה, ולא יהיו רשומים/ות ברישומי העיריה. יחד עם זאת, ניתן להגיש בקשה להנחה רגילה לפי מבחן הכנסה. בהתאם לתנאי החוק, תינתן הנחה בהתאם להכנסות המשותפות של כלל הדיירים/ות בנכס.

 • מה קורה אם אני יוצא/ת מהדירה באמצע החוזה?

  דייר/ת אשר יצאו מהדירה באמצע החוזה וירצו שהדירה תפסיק להיות רשומה על שמו/ה, צריך/ה או להודיע במועד היציאה מהדירה בכתב לעירייה על יציאתו/ה מהדירה, או להעביר אישור בכתב-יד מאת בעל/ת הדירה, המציין את תאריך העזיבה, על-גבי צילום תעודת זהות של בעל/ת הדירה.

נגישות