כיתה ריקה באוניברסיטה

להעביר את הזמן בבידוד

נמאס מלעשות יוגה 3 פעמים ביום? הוצאתם/ן את הכלב כבר מספיק? הנה לכם/ן עוד אינסוף פעילויות שאפשר לעשות בבית כדי להעביר את הזמן בסבבה כשאנחנו לא יכולים לצאת. האגודה הסטודנטיאלית מעדכנת מידי יום עוד ועוד תכנים שיעבירו לכם/ן את הזמן בלי להרגיש שאתם מבזבזים את היום.

 

קורסים חינם ====> לחצו כאן

הפודקאסטים שלנו ====> לחצו כאן

ולא משנה מה תבחרו, הנה כמה כללי אצבע בשביל לשמור על השפיות במציאות החדשה:

 1.  לשמור על שגרה

  להמשיך לקום בשעה קבועה, להחליף מפיג'מה לבגדים רגילים בבוקר. מאד מפתה להתייחס לתקופה הנוכחית כשבת אחת ארוכה, אך זה לא המצב בפועל. עדיין יש לימודים (גם אם מקוונים), לרובינו עדיין יש דברים לעשות. כדי לשמור על שגרה חשוב "להתחיל את היום" ולא לתת לו להימרח.

 2. אנחנו עדיין סטודנטים/ות

  השתדלו לעקוב אחרי ההרצאות בזמן אמת כדי לא לפספס דברים. נכון, לשמוע הרצאות מקוונות רחוק מלהיות אידיאלי. אבל הסמסטר ממשיך גם אם הפורמט קצת שונה, ועדיף לנסות להיות בעניינים כדי לא להגיע בהפתעה לשיעורים כשנחזור ללימודים במתכונת הרגילה.

 3. קצת ספורט!

  חשוב לזכור להזיז את הגוף. יש כיום שלל מדריכי יוגה וכושר ביוטיוב ובאינטרנט שמסבירים היטב כיצד ניתן לשמור על הכושר גם בבית ללא ציוד מקצועי. חשוב לשמור על הבריאות שלנו וזו דרך ממש טובה. יש למשל את אדריאן – מורה ליוגה בעלת מליוני עוקבים ביוטיוב. בנוסף, הנה ערוץ יוטיוב המציע מגוון אימוני כושר מכל מיני סוגים לרמות שונות.

 4. סדר יום

  לכתוב לעצמך סדר יום. לקבוע מראש מתי תתעסקו בלימודים, מתי תראו טלוויזיה, מתי תדברו עם חברים\ות – ממש כמו שקורה באופן טבעי כשהיום תחום במשימות חיצוניות. תכניסו אפילו שעות ספציפיות לארוחות או נקיונות. זה עוזר לשמור על סדר בלי להתפזר.

 5. זה הזמן להרחיב אופקים

  תמלאו את הזמן בדברים מעניינים! ספרים, סדרות, סרטים, פודקאסטים, נסיונות במטבח, מדריכי יצירה ביוטיוב – היופי במאה ה21 הוא שיש שפע של תכנים באינטרנט שיעבירו לכן\ם את הזמן בכיף, רק תחפשו את מה שמתאים לכן\ם ותראו איך הזמן מתמלא. זה בדיוק הזמן להשקיע בסדרה שרציתן\ם לראות ולא יצא, תחביב שרציתן\ם ללמוד, סידור הבית בסגנון מארי קונדו, התנדבות ביוזמות קהילתיות שהוקמו בעת הזאת ועוד. הנה שני לינקים שאספו המלצות לסדרות, סרטים ותעסוקה בדיוק לזמן הזה: המלצות לספרים, סדרות וסרטים מאתר "הארץ"  והמלצות לסדרות מ"ווינט".

 6. כולנו פה ביחד

  לבסוף, הכי חשוב: לזכור לעזור ולהיעזר. התקופה הזאת עלולה להרגיש בודדה ומבולבלת להרבה אנשים ואף לעורר חרדות וקשיים נפשיים. דברו עם חברים\ות שלכן\ם, תתעניינו בשלומן\ם. אם יש לכן\ם צורך בשיחה אל תפחדו לדבר עם הקרובים\ות אליכן\ם. תפתחו את הלב ואת הראש גם לאנשים בסביבה שאולי יצטרכו עזרה, תחפשו יוזמות קהילתיות לקחת בהן חלק – זה יכול לעשות למישהו את היום. וכמובן שאם אתן\ם חווים קושי אמיתי יש למי לפנות: ער"ן – עזרה ראשונה נפשיתסה"ר – סיוע והקשבה ברשת וניתן להיעזר גם במקורות התמיכה באוניברסיטה.

סטודנטים בשביל סטודנטים

נגישות