מה זה זיכרון בסלון?

זיכרון בסלון נולד מתוך ההבנה שהזיקה שלנו ליום הזיכרון לשואה ולגבורה הולכת ונחלשת, ושעכשיו זה הזמן שלנו לפעול ולשנות. זיכרון בסלון הוא יוזמה חברתית ששמה לה למטרה לעצב מחדש את יום השואה וסחפה תוך פחות מעשור יותר מחצי מיליון בני אדם שמציינים יחד את יום השואה בערב מרגש ומלא משמעות בסלון ביתם, בין חברים ומשפחה. זיכרון בסלון מהווה מפגש פרטי ולא פורמלי והוא מהווה הזמנות לשיח משמעותי ועמוק בין כל קצוות החברה הישראלית.

שימו לב – יש הרבה דרכים להתחבר לזיכרון בסלון. לכל מוביל/ מארח/ איש עדות יכולה להיות נקודת חיבור שונה. האתגר הוא מצד אחד להחזיק את המטרה העיקרית של היוזמה ומצד שני לתת לכל אחד להתחבר בדרכו שלו ולעודד אותו לעשייה דרך החיבור שלו.

בשביל מה צריך את זיכרון בסלון?

יותר ויותר אנשים מחפשים דרכים נוספות לציין את יום השואה לצד הטקסים הממלכתיים והצפייה המסורתית בתוכניות הטלוויזיה שמוקרנות בערב זה. יוזמת זיכרון בסלון מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו לקחת מחדש בעלות ואחריות על עיצוב זיכרון השואה, להבטיח שנמשיך לדון בה גם אחרי שלא יישארו בנינו ניצולים ולהשפיע באופן אישי ומשמעותי על הדרך שבה נזכור ונלמד מהשואה.

מה היתרון הגדול של זיכרון בסלון?

זיכרון בסלון הוא הזדמנות, כמעט חד פעמית, לקיים פעולה אישית קטנה ופשוטה ובו בזמן להיות ולהרגיש חלק ממשהו גדול ומשמעותי הרבה יותר. כל סלון הוא עולם מלא בפני עצמו, אבל הידיעה שבמקביל אליו מתקיימים עוד אלפי סלונים, בכל העולם, הופכת את הפעולה הפרטית והאישית שלנו לחלק ממסורת לאומית חדשה ומלאת משמעות.

מה החזון של זיכרון בסלון?

בחלומנו, זיכרון בסלון היא פלטפורמה פתוחה שמאחדת ומזמינה את כולם להפוך את זיכרון השואה לנקודת המוצא שממנה כולנו יוצאים לדיון, זיכרון ופעולה אזרחית שמקדמת ערכים אוניברסליים ויהודיים של חמלה, אחריות קולקטיבית ואנושיות.

אתר אינטרנט www.zikaronbasalon.com

מייל bszikaron@gmail.com

נגישות