ועד מחלקה – לא מה שחשבת

רוצה לייצג את השנתון שלך? רוצה להיות יותר מעורב/ת במחלקה? רוצה לתת קצת מעבר לסטודנטים שלומדים איתך? מקומך בוועד המחלקה!

תפקידו של ועד המחלקה:

ועדי המחלקות הם גורם חשוב ומרכזי המאגד את כלל הסטודנטים בשנתון הלימודים. הוועד מהווה גורם מקשר בין הסטודנטים לאוניברסיטה ולמדור אקדמיה באגודה הסטודנטיאלית. מהות תפקידו הוא להוות ערוץ תקשורת אחראי, יעיל ונוח לקידום צרכי הסטודנטים.

מדור אקדמיה רואה בוועדי המחלקות כחוט המקשר בין הסטודנטים לאגודה ובין הסטודנטים לאוניברסיטה ובעלתי תפקיד חשוב, והוא לסייע ביצירת שיתופי פעולה וקידום תהליכים אקדמיים.
לוועד המחלקה מספר תפקידים חשובים:

  • טיפול בבעיות אקדמיות קולקטיביות
  • שיתוף פעולה רציף עם מדור אקדמיה
  • שמירה על הווי חברתי במחלקה.

הסטודנטים המתנדבים לתפקיד נציג/ת ועד המחלקה מקבלים ליווי צמוד של רכזות מדור אקדמיה ולהוקרה מהאגודה הסטודנטיאלית.

מעוניין/ת להצטרף לוועד כיתה באופן רשמי? מוזמן/ת לפנות לרכז האקדמיה הרלוונטי לפקולטה שלך.

מתי נכנס הוועד לפעולה?

כאשר ישנה בעיה קולקטיבית שנוגעת לחלק גדול מן הסטודנטים במחלקה, ועד המחלקה לוקח על עצמו לנהל תקשורת ישירה עם הגורם האוניברסיטאי ולהביא לפתרון מהיר ומיטבי עבור כלל הסטודנטים. חשוב לציין שהוועד פועל בשם הסטודנטים במחלקה גם אם הבעיה אינה קשורה אליו ישירות. במקום שעשרות או מאות מיילים יישלחו לאותו מרצה או ראש מחלקה, הועד מרכז את הנושא ומנסח מייל אחד בשם השנתון ובכך מסייע למערכת להבין ולפתור את הבעיה. לרוב מגויסים ועדי המחלקות החדשים במסגרת ימי האוריינטציה בתחילת השנה, אך ניתן גם להצטרף לשורות הוועד במהלך הלימודים.

בעיות פרטניות:

כאשר מדובר בבעיה פרטנית הנוגעת לסטודנט או סטודנטית יחידים, ולא לקבוצת סטודנטים בשנתון, ניתן להיוועץ בוועד המחלקה. יש לזכור כי הפנייה לגורמי האוניברסיטה תתבצע בסופו של דבר על ידי הסטודנטים עצמם. מטרתו של הוועד היא לרכז בעיות רוחביות בקרב הסטודנטים ולעזור בבעיות כוללניות. סטודנטים יכולים להיעזר בייעוץ על בעיות פרטניות, אך הועד אינו מטפל בהן.  לבעיות פרטניות מוזמנים/ות לפנות לרכזי הסיוע האקדמי על מנת לקבל מענה אקדמי.

רגע, אז מה הקשר של אגודת הסטודנטים לוועד כיתה?

ועדי המחלקות מסייעים למדור אקדמיה לצבור ולאסוף ידע רחב בנושאים אקדמיים שונים, כגון: בחינות חריגות, קורסים בהם ההתנהלות בעייתית ויש צורך לשפר את דרך ההוראה בהם וכדומה. חשוב שתכירו את ועדי המחלקות במחלקתכם ותדעו להיעזר בהם, אך גם לעזור להם לרכז את המידע שיצטרכו. למעשה, רכזי סיוע אקדמי מרכזים ומנחים את ועדי המחלקות.

נגישות