מתכון עם זכרון

עיקר הפעילות:

מתכון עם זיכרון הינו פרויקט הנצחה ייחודי לזכר חללי צה"ל ונפגעות/י פעולות האיבה דרך בישול מתכונים אהובים והסיפור שמאחוריהם, במפגשי בישול לקראת יום הזיכרון. מדובר בדרך הנצחה ייחודית, בה נפגשות/ים למפגש בישול במהלכו מבשלים מנה אהובה של חלל צה"ל או נפגע/ת פעולות איבה שלא שב/ה עוד הביתה לאכול אותה. נפגשות/ים, מבשלות/ים, טועמות/ים ומשתפות/ים תמונות, סיפורים, קטעי וידאו ומשוחחים על האדם שמאחורי המנה ומשפחתו.

רעיון מנחה:

כל אדם, מכל מקום בעולם, מכיר את התחושה של אובדן ושל געגוע. כמו כן, לכל אדם יש המתכון שמזכיר לו מישהו יקר. ב"מתכון עם זיכרון" אנו משתמשים בחיבור הכי פשוט על מנת ליצור קשר רגשי והזדהות – אוכל.
אנו שמים דגש וברגישות, מעלים לשיח את משפחות השכול, אלו שממשיכים לחיות ללא האהובים שלהם, מתוך מחשבה שבסופו של יום כל אדם, בכל מקום ברחבי העולם עלול לאבד אדם שהוא אוהב, גם כדרך הטבע. ומכאן ההזדהות והחיבור העמוק לכל סיפור משפחתי שמסופר במפגשי הבישול.
ההתמודדות עם השכול, המשך החיים וההנצחה, מהווה את הסיפור הישראלי של כולנו. במסגרת הפרויקט אנו עוסקים בו בצורה נגישה, מרגשת ומשמעותית עבור המשתתפים וכמובן עבור המשפחות.

היקף הפעילות:

השתתפות או אירוח של מפגש בישול. מפגש הבישול אורך בין שעה וחצי לשעתיים .

אפשרויות מלגה או התנדבות:

אפשר להתנדב בארגון במסגרת גיוס מתנדבים ומשפחות שכולות, אירוח של מפגש בישול, השתתפות במפגש בישול, פרסום והפצה.

ליצירת קשר:

עדן קוהלי, טלפון: 050-4349494.
מייל: matkonzikaron@gmail.com
אתר- https://www.matkonzikaron.co.il/he/home
דף פייסבוק – מתכון עם זיכרון – Taste of Memories

נגישות