דור לדור

מי אנחנו?

ארגון חברתי שנוסד בשנת 2010 ומטרתו לחדש את המחויבות של הצעירים לזקנים ולזקנות במדינת ישראל. בכך אנו מקווים לגשר על הנתק שנוצר בין הדורות והוביל לניכור ולבדידות קשה בקרב מאות אלפי זקנים.

פעילות הארגון

עזרה בדרך – פלטפורמת התנדבות המחברת בין אנשים שמעוניינים לעשות טוב "על הדרך" ומבלי להתחייב להתנדבות קבועה לבין אזרחים ותיקים שצריכים סיוע נקודתי (קניות קטנות, איסוף תרופות, תיקונים קלים בבית, סיוע במחשב, שיחה קצרה וכד').

איך זה עובד? הזקנים מתקשרים למוקד הטלפוני שלנו ומבקשים סיוע, את פנייתם אנו מעלים למערכת הממוחשבת והמתנדבים מקבלים הודעה שישנה פניה חדשה באזור ההתנדבות שלהם. מתנדב שיכול לעזור – יוצר קשר עם הזקן.ה וקובע זמן למפגש.

ב-3 חודשי השיא של הקורונה קיבלנו 1600 פניות (!) מזקני ב"ש ומעובדים ועובדות סוציאליות, אנשי משפחה שמתגוררים רחוק וממקורות נוספים והצלחנו לתת מענה מיטבי בזכות 800 מתנדבים נפלאים שלוקחים חלק בפעילות בעיר.

מוזמנים להצטרף – https://www.helpontheway.app/

ליווי קבוע – מפגשים שבועיים קבועים בין צעירים (סטודנטים ושאינם סטודנטים) לזקנים שמעידים על עצמם ככאלו שחווים בדידות. המפגשים מייצרים קשרים אישיים ארוכי טווח ומאפשרים הקלה בחיי הבדידות והניכור של הזקנים.

מסביב למדורה – חיבור בין דור מייסדי המדינה לדורות הבאים ליצירת היכרות עם הסיפורים המלווים את שנותיה הראשונות של המדינה ועם עוצמתם של המייסדים בהקשר ישראלי-היסטורי ובהיקף רחב שהולך וגדל משנה לשנה.

למידע והתקשרות

לוטם קהתי – רכז דור לדור ב"ש

054-6792690 ; Lotemk@dorldor.org.il

נגישות