טיפים ללמידה מהבית-תמונה עם גמל

מי חשב שנעביר חצי סמסטר או יותר בלמידה מרחוק? בטוח לא אנחנו. ועדיין, הסמסטר ממשיך וחשוב ללמוד בצורה אפקטיבית כדי לעבור את הסמסטר בצורה הטובה ביותר. זה אמנם לא קל, אבל לגמרי אפשרי. הכנו לכם/ן כמה טיפים ללמידה מהבית שאולי יעזרו:

  • קבוצות זום של חברים: אם אתם/ן כאלה שאוהבים ללמוד עם חברים ומצליחים להתרכז כך בצורה טובה יותר – המשיכו לעשות זאת גם מרחוק! קבעו מראש זמני למידה בזום במקצועות ספציפיים, בשעות שכולכם מרוכזים ועם מספר הגיוני של אנשים כך שמצד אחד יהיה כיף ומצד שני תהיו מספיק ממוקדים לעבור על החומר ביחד.
  • השתתפו בשיעורים בצורה פעילה: אם המרצה אמר משהו שלא היה ברור, עצרו אותו/ה ובקשו הבהרה. אם יש לכם/ן דוגמאות והרחבות מעמיקות לנושאים המועברים בשיעור, הצביעו בזום ושתפו את הכיתה. למידה אקטיבית תאפשר לכם לזכור בצורה טובה יותר את החומר ולהרגיש מעורבים. תהיו בטוחים גם שהמרצים/ות יאהבו זאת- הם מתגעגעים להעברת השיעורים בכיתה ולשיח מול הסטודנטים. יצירת שיח פעיל יעלה את הרמה המקצועית וההנאה של כולכם/ן.
  • הימנעו מהסחות דעת בזמן הלמידה: הלמידה בזום מאפשרת לנו לקפוץ תוך כדי השיעור למטבח, להכין קפה, להפעיל מוזיקה ולהיות בפלאפון. השתדלו להימנע מהפרעות אלו ככל הניתן: ענו על הודעות בווטאספ לפני תחילת השיעור, הכינו את הקפה והעוגייה מראש וסדרו לעצמכם/ן שולחן למידה מסודר ונקי שיאפשר לכם/ן ללמוד ברצף כמה שעות טובות. סביבת לימודים טובה היא חשובה להכרחית!
  • צאו מהפיג'מה: ישיבה בפיג'מה כל היום יוצרת תחושה שאנו בחופשה ואין לימודים. לבישת בגדים עימם הייתם הולכים לאוניברסיטה תסייע ליצור תחושה לימודית, תחושה שיצאתם/ן מהבית ואתם/ן במוד אחר. זה יעשה לכם/ן מצב רוח בלי קשר ללימודים ?
  • הקפידו על מערכת לימודים קבועה: השתדלו להתחבר להרצאות המועברות בזמן אמת גם אם הן מוקלטות על מנת לשמור על שגרת לוח זמנים קבועה וברורה. צרו לעצמכם זמני הכנת שיעורי בית ומטלות ובדקו שאתם עומדים בכל הדד-לייניים.
נגישות